אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישראל פונה לארה"ב: לחצו על לבנון לסייע בהרס המנהרות

עיתון "אל-אחבאר הלבנוני טוען כי ישראל ביקשה מארה"ב להפעיל לחץ על צבא לבנון כדי שיסייע לצה"ל בהשמדת מנהרות הטרור של חיזבאללה. להערכתם, ישראל מעוניינת בשיתוף פעולה של הצבא הלבנוני עם יוניפ"יל

ישראל לארה"ב: לחצו על לבנון לסייע בהרס המנהרות
  גבול ישראל ולבנון (צילום: יעקב לדרמן\פלאש 90)

האם הלחץ הבינלאומי יימשך? העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח הבוקר (שלישי) כי גורמים בישראל ביקשו מארה"ב להפעיל לחץ על צבא לבנון כדי שיסייע לצה"ל באיתור והשמדת מנהרות של חיזבאללה בצד הלבנוני של הגבול עם ישראל.

(צילום: דובר צה"ל)

על פי הדיווח, בצה"ל מעוניינים שהצבא הלבנוני יעבוד בשיתוף פעולה עם יוניפ"יל- הארגון הביטחוני של האו"ם המוצב בגבול לבנון. גורמים דיפלומטיים מערביים בביירות טענו כי "הישראלים פעלו מתוך ההנחה שארצות הברית יכולה ללחוץ על צבא לבנון, זאת באמצעות איום בהפסקת הסיוע הצבאי. סירובם של כוחות בינלאומיים לבצע פעולות מעבר למנדט שלהם, היה מחייב את הממשל הלבנוני לעשות את העבודה בעצמו".

עוד נטען כי ישראל מעוניינת לשנות ולחזק את סמכויותיו של יוניפי"ל, זאת מכיוון שחיזבאללה מפרה את החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם. לפי הנאמר בעיתון הלבנוני הדרישה לחיזוק הכוח הבינלאומי נועדה למנוע מארגון הטרור להמשיך בהפרות החוזרות של ההסכמים שנקבעו עם סיום מלחמת לבנון השנייה.

אמש דווח כי רוסיה העבירה מסר לממשלת לבנון ודרשה ממנה לטפל בנושא מנהרות הטרור של חיזבאללה בגבול בין לבנון וישראל. בהודעתה רוסיה הבהירה כי "אסור לשחק בהחלטה 1701 של האו"ם", ודרשה מלבנון לשמור על כללי העימות באזור על פי החלטת האו"ם ולהטיל על צבאה את הטיפול במנהרות והסרת סיבות המתיחות- ללא קשר לשאלה אם חיזבאללה הוא האחראי הבלעדי על החפירות. בישראל אמרו כי הפנייה הרוסית הרשמית היא "מסר לחיזבאללה", כשלטענתם "הרוסים סבורים כי המתיחות בגבול אינה משרתת את האינטרסים שלהם. לצעד הזה יכולה להיות משמעות חיובית על השטח".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו