אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"נתניהו הפקיר את מפתחות הכניסה לעם היהודי"

חבר הכנסת אלעזר שטרן, ניצל את נאומו במליאת הכנסת בכדי לתקוף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות בקשת המדינה מבג"צ לדחות את מתן תשובתה לסוגיית הגיור בחצי שנה

"נתניהו הפקיר את מפתחות הכניסה לעם היהודי"
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

חבר הכנסת אלעזר שטרן, ניצל את נאומו הערב (שני) במליאת הכנסת בכדי לתקוף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות בקשת המדינה מבג"צ לדחות את מתן תשובתה לסוגיית הגיור בחצי שנה.

"ביום הזה, שמדינת ישראל ביקשה מבג"צ ארכה של חצי שנה בסוגיית הגיור, קשה לי להאמין לאחריות של ראש הממשלה", אמר שטרן.

לדבריו: "ראש הממשלה יודע כמוני, שאם לא נפתור את סוגיית הגיור, מדינת ישראל תאבד ממשמעותה כמדינה יהודית ודמוקרטית. ראש הממשלה יודע כמוני, ועכשיו כשר ביטחון הוא יודע את זה עוד יותר טוב, שיש לנו בצה"ל, בסדיר ובמילואים ובכל היחידות, בכל התפקידים, עשרות אלפי חיילים וחיילות, קצינות וקצינים שמדינת ישראל לא מכירה ביהדותם – והם מוכנים למות בשבילה".

"ראש הממשלה הפקיר את מפתחות הכניסה לעם ישראל בידי אנשים שחלקם בכלל מתנגדים לקיום שלה כמדינה דמוקרטית ואפילו לא מוכנים להיות חלק מהממשלה שלה", אמר שטרן והוסיף כי "כל יום נולדים בישראל 15 תינוקות שאינם רשומים כיהודים. המשמעות של דחייה של חצי שנה למתן תשובה לבג"צ היא לא באמת כי ראש הממשלה רוצה להתכונן ולמצוא פתרון. ראש הממשלה משחק עם בג"צ ומשחק איתנו ומשחק עם עתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לכתבה
א | 17-12-2018 21:35
דעות פסולות וצבועות. חילול השם. רוצה להכניס רפורמים חופשי למדינה ועוד לקרוא לה יהודית. מספיק עם השינאה לדת ולחרדים! זה מה שבאמת מניע אותו ואת המפלגה שלו שיש שם כמה דתיי מחמד. מדינה יהודית לא נמדדת מכמות התרומה למדינה עם כל הכבוד אלא מההליכה אחר האימא בלבד וגיורים אמיתיים נוהגים בהתאם לכללי ההלכה שהונהגו על ידי גדולים בישראל בכל הדורות ואלה הנחו כיצד להנהיג את הגיורים בדורות הבאים.
2
האם הצבא ממנה את הטובים
זאבי | 17-12-2018 23:58
ביותר בעיקר בדרגות הגבוהות? את זה שאל אותי בחור צעיר. למה שאלתי? תראה איך מתנהג שטרן, הוא מבזה את הדרגה שלו וגם מבזה את הצבא. לא היתה לי תשובה מספקת. זה מדאיג וגם צריך לומר ביושר שיש עוד אלופים במיל שלא מוסיפים כבוד לדרגתם. כואב וחומר למחשבה.
3
שטרן אליעזר
ישראבלוף | 09-01-2019 21:32
עוכר ישראל מובהק ושונא דתיים שהיה בצבא לא דיבר היום הוה אלוף בדיבורי סרק תתבייש לך שאתה והבוס שלך רוצים להכניס ערב רב לעם ישראל