אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

35 שנות מאסר לרוצחו של ינאי ויסמן; המשפחה זועמת

35 שנות מאסר נגזרו על המחבל שרצח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין. בית המשפט נמנע מלהטיל על הרוצח מאסר עולם בשל היותו קטין

35 שנות מאסר לרוצחו של ינאי ויסמן; המשפחה זועמת
  ינאי ויסמן הי"ד (צילום: דובר צה"ל)

בית המשפט הצבאי ביהודה, גזר היום (ראשון) 35 שנות מאסר על המחבל הערבי שרצח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין ופצע יהודי נוסף במקום. בית המשפט נמנע מלהטיל על הרוצח מאסר עולם בשל היותו קטין.

משפחתו של ויסמן קיבלה את פסק הדין בזעם רב ודרשה מהשופטים להטיל על המחבל מאסר עולם וזאת לצורכי הרתעה ומניעת פיגועים. נציין כי על רוצחה של דפנה מאיר הי"ד נגזר מאסר עולם וזאת חרף היותו קטין. בנוסף, גזר בימ"ש על המחבל פיצוי למשפחתו של ויסמן על סך 1,000,000 ש"ח וכן סכום נוסף של 250,000 ליהודי הנוסף שנפגע בפיגוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' המלווה את המשפחה מסר לסרוגים: "היום נגזר דינו של קטין, אחד מרוצחיו של ינאי ויסמן הי"ד. הרוצח קיבל 35 שנות מאסר, הוא לא קיבל מאסר עולם, דבר שמבחינתנו חמור ביותר. הקטין הורשע ברצח, כחלק ממסע טרור, על דוכן העדים הוא אמר שהוא לוחם של ארגון החמאס, לא יתכן שמחבל כזה לא יקבל מאסר עולם, גם שהוא קטין".

"אי נתינת מאסר עולם למחבל כזה, זה עידוד לטרור, המשפחה ביקשה מהפרקליטות הצבאית לערר על פסק הדין בדרישה כי יוטל עליו מאסר עולם כפי הראוי לו", כך בלייכר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו