אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יוסף זייני על ארגון צהר: מפיץ תועבה בבתי הכנסת

ב'צהר לשבת', עלון השבת של רבני צהר, קראה הכותרת הראשית "מי בכלל צריך רב ראשי?". במכתב ששלח הרב יוסף זייני, רב שכונה ד' באשדוד, מכתב לנשיא הארגון, הרב יעקב אריאל הוא שואל: "מדוע ארגון של רבנים ציוניים רשאי להפיץ לבתי כנסת תועבה זו בשבת שקוראים בה על מעשה העגל?"

הרב יוסף זייני על ארגון צהר: מפיץ תועבה בבתי הכנסת
  הרב יוסף זייני (אדר היקר)

במכתב ששיגר היום (א'), רב שכונה ד' באשדוד, וראש ישיבת אדר היקר בעיר, הרב יוסף זייני הוא תוקף בחריפות את עלון השבת של ארגון רבני צהר.

במכתב שמופנה לרבה של קרית שמונה, הרב צפניה דרורי, רב העיר רמת גן ונשיא ארגון צהר, הרב יעקב אריאל, והרב שמואל דוד, רבה של עפולה. שלושת הרבנים הנזכרים כתבו מאמרים שפורסמו בעלון האחרון של ארגון צהר שעסק בצורך ברבנים ראשיים.

במכתב כותב להם הרב זייני: "בעלון האחרון של ארגון מסוים שבהם מאמריכם מופיעים העז העורך לשים ככותרת ללא שום קשר למאמרי הרבנים לדפים אלו וכאלו גם ככותרת על מאמריכם את הדברים הללו "מי בכלל צריך רב ראשי?" בטוחני שהדבר לא נעשה על דעתכם."

"אין לי ספק שאם עיתון 'הארץ' למשל היה מפרסם בכותרתו הראשית "מי צריך רבנות ראשית?" הייתם מגיבים" כותב הרב זייני ומוסיף "אז מדוע ארגון כביכול של רבנים ציוניים רשאי להפיץ לבתי כנסת תועבה זו בשבת שקוראים בה על מעשה העגל?"

"לי נראה שהדבר לא פחות חמור מאשר "יתד נאמן" היה כותב 'מי זקוק למדינת ישראל'."

עלון צהר לשבת פרשת כי תשא

לנתק קשר עם הארגון

"אחרי אלף בקשות הסליחה מכם נראה לי שעליכם להסתלק מכל שותפות עם הארגון המראה טלפיו הטהורים ואין תוכו כברו." כותב הרב ומוסיף "הנני כותב לכם בשעה שהעיר אשדוד מופגזת במשך כל היום ויש לנו מספיק מחבלים בחוץ ואיננו זקוקים למכרסמים מבפנים."

את המכתב מסיים הרב במילים: "הנני מביע בזאת את התפילה שהקב"ה ישמור את כל חכמי ישראל בכל מקומות מושבותיהם, כהסברו של רבנו הרב צבי יהודה זצ"ל ושתמשיכו להעניק מחכמתכם וממידותיכם לקהילותיכם ולכל בית ישראל."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
הרב זייני - הגזמת לגמרי!!!!
קראתי | 11-03-2012 16:25
הצואר "דברי תועבה" צריך להיששמר לתחום מסויים, לא לויכוחים לגיטימיים ומאוד מאוד רלוונטיים. כבוד הרב- אתם כל כך מכבידים עלינו עם האמרות הקשות והפוסלניות שלכם. לתאר את השאלה מי צריך רבנות ראשית כדברי תועבה הוא מעשה תועבה בעצמו. חבל לי שאני צריכה להתבטא בצורה כזו אבל אתה ושכמותך - שאינם יכולים לסבול שום צורה אחרת של חשיבה רוחנית וחברתית מלבד המחשבות שלך , היא קשה לנו כאנשים דתיים מנשוא. אנא...מתינות.
2
שקוראים את התגובה שלך מבינים מדוע לא צריכים רב ראשי
אבנר | 11-03-2012 16:38
צר לי אבל תואר רב אינו מהווה אסמתכא לחוכמה יתרה. ואתה דוגמה טובה לכך. שב בשקט ב"ישיבה" שלך באשדוד ואל תתערב במה שאתה לא מבין.
3
זה כותרת פיקנטית, שנועדה למשוך את הקורא לקרוא!
נתנאל | 11-03-2012 16:43
בכל המאמרים כולם דווקא מוסבר מדוע צריך רב ראשי. ארגון צהר בעד מוסד הרבנות.
4
כל הכבוד לרב זייני על האומץ לומר האמת. בושה וחרפה לצהר!
שדגכש | 11-03-2012 17:05
5
משפחת זייני ידועה בשפתה הבוטה. לא להתרגש
רונן | 11-03-2012 17:21
גם זייני מאשדוד וגם זייני מחיפה - עומדים בראש מוסדות קיקיוניים המונים עשרות אנשים במקרה הטוב. פרסומם היחיד הוא מידי פעם בביטויים מזעזעים שמכים גלוי אדווה קלים בביצה של תת-תת-תת המגזר הדתי לאומי. לא צריך להתייחס לכל דבר ששני המתלהמים הללו משחררים מידי פעם
6
הכל נשאר במשפחה
יובל | 11-03-2012 18:09
על משקל - "שמעון ולוי אחים, כלי חמס מכורותיהם.. בסודם על תבוא נפשי" וכו'. ודי למבין.
7
העלונים - שורש פורה ראש ולענה
יפתח | 11-03-2012 19:00
ברגע שהרבנים התמכרו לכתיבה בעלונים, נפלו החומות. רמת העלונים יורדת משבוע לשבוע ונותנת כר כתיבה להשמצות ולכתיבה מנגחת לכל דיחפין, הכל למען הגדלת התפוצה = הגדלת הרווחים מפרסומות. על הרבנים, במיוחד אלה המעריכים את עצמם, להדיר עצמם מכתיבה בעלונים ועליהם לאסור! ציטוט מאמריהם בעלוני שבת. העלונים מהווים "סרטן" לציבוריות הדתית, לתפילה ולבתי הכנסת. יש לאסור הכנסתם לבתי הכנסת בשבתות ובחגים!
8
נוח לו לרב זייני במשרה רבנית ממסדית
יוחנן | 11-03-2012 19:34
הרב זייני, בתור רב שכונה רשמי, נהנה מאוד מתפקיד שהוא מעולם לא נבחר לו באמת על ידי הציבור הרחב בשכונתו באשדוד, וגם אי אפשר לפטר אותו ממנו על סוף חייו, ולא משנה מה הוא עושה לאנשים או מה הוא אומר. ממש הרבנות במיטבה! והוא אף רוצה לאסור על אנשים לדבר על זה או אף לחשוב על זה! אני, בתור רב, תומך בביטולה של הרבנות הראשית ודווקא מתוך סיבות תורניות! מבחינה תורנית טהורה, התועבה האמיתית נקראת "הרבנות הראשית", שבה רב כמו הרב זייני אינו שואב את סמכותו מהרצון הישיר של הציבור.
9
אם לא יהיה לנו רבנים אז מי יפסוק הלכה הקבוצים אוכלי חזי
רחל | 11-03-2012 20:12
10
די למלחמת הרבנים!
אלול | 11-03-2012 22:20
גם מי שהאמין בכל ליבו שרבנים ותלמידי חכמים הם נישאים ולו במעט משאר העם מוצא עצמו לא פעם מול שוקת שבורה. כדור שני , לניצולי שואה שהתאכזבו קשות מהרבנים, אנו תוהים בשנים האחרונות שוב ושוב שמא הורינו צדקו ואנו הם שטעינו באשר למהותם ולתפקידם של הרבנים. אוי לו לדור שרבניו עסוקים במלחמות פנימיות במקום לקדש שם שמים ולהרבות אהבת חינם. אוי לו לדור שרבניו לא מסוגלים לבקש סליחה ומחילה לחזור בתשובה ולתקן את העוול שעשו. אוי לו לדור שרבניו קושטים את הציבור לפני שהם קושטים עצמם.
11
זאת בדיוק הבעיה
אשדודע | 11-03-2012 22:22
מי כתב שלא צריך רבנות ראשית יש פולמוס ששותפים לו לא מעט יראי ה איפה פה תועבה ? בעל הבית השתגע ...
12
כל הכבוד לרב זייני צוהר מאז הקמפיין האגריסיבי שלהם האחר
משה מבוא חורון | 11-03-2012 23:52
האחרון כנגד הרבנות הראשית הופכת להיות מנודה יותר ויותר... הכותב מוסמך לרבנות בוגר ישיבת הסדר שיודע שהרבנות הראשית הכללית הציבורית בישראל היתה משאת נפשו של מרן הרב קוק זצ"ל
13
צהר תעשה לתיבה ואל אמה תכלנה מלמעלה.
אביהו ברנע | 12-03-2012 8:39
צהר תעשה לתיבה צריך לעשות חלון למילה שהוציאו רבני צהר מהפה. המשותף לכל הרבנים שכתהבו בעלוני השבת שהם למדו תורה מהרב ישעיה ליבוביץ. הם ישבו שנים בישיבת מרכז הרב אך לשיעוריו של הרצי"ה הם לא הלכו. הם ידועים ובמיוחד נשיא הארגון כמי שהיה יושב בשיחות רעים כתלמיד הישיבה. כמי שאמר לחבר'ה מה חידוש חידש הרב במוצ"ש הנה אומר לכם, נשיא הארגון היה פותח מחברת ומראה לתלמידים שהרצי"ה לימד השנה את מה שלימד לפני שנתיים. אותו שיעור ומה חידוש חידש הרב. אך תלמידיו של הרצי"ה לא שמעו בקולו הם הלכו והלכו שמעו ושמעו. שרבם הרצ"י מלמד אותם כבוד הרבנות מה היא? לרצי"ה היו הרבה קושיות על הרבנים הראשיים אך דבר ראשון הוא לימד שהרבנות הראשית לישראל היא לא גוף טכנולגי לכשרות המזון והמשפחה אלא היא בראש ובראשונה היא התורה של המדינה.
14
תועבה
אביתר | 12-03-2012 8:48
מהיא תועבה? תועבה היא תועה בה! תועה באמונה תועה באמונת ה' תועה באמוומנת חכמים כן תעיה באמונת חכמים זו כפירה בה'. ויש לנו רבני הפוס. רבני הפוס PAUSE אומרים אנחנו נתמודד על הרבנות אם נצליח נברך את ה' על כל הטוב אשר גמלנו ואם נפסיד נגיד שהמערכת מושחתת. הרב רונצקי לא שייך לרבני הפוס. אבל יש רבנים שהפסידו בבחירות ואז את כל הרעל הם מוציאים בלי משים על המערכת. וכי איך נבחר הגאון הרב אברהם שפירא לא על ידי דיל. דיל כפול, דבר ראשון עגלו את גילו מתחת לגיל 70 באמצעות שר הפנים הכל יכול כן, כן, מהפלגה של הדתיים ציוניים. ואיך נבחר הנשיא הרצוג לא על ידי דיל, על ידי המפלגה הציונית דתית לא על ידי ש"ס שרצתה שהרב עובדיה ימשיך ליהיות רב ראשי. ואיך נבחר הרב אליהו לא על ידי דיל על ידי שינוי גיל הפרישה של רבנים ראשיים לגיל 70. וכל הכבוד לרב גורן ולרב עובדיה שכנראה ידעו את סוד הגיל של הרב שפירא ושתקו. הרי כדאי בזיון וקצף.
15
העלונים האלה אסורים בשבת. פרסומות. מסחרי. בשבת!
חיים אופיר | 12-03-2012 10:32
העלונים האלה הורתם ולידתם שלא בקדושה בגלל תאוות בצע מסחרית וזו התוצאה. עלונים אלה מלאים פרסומות כמו עיתון והכנסתם לבתי כנסת היא בושה לכולנו. שלא לדבר על תמונות של נשים ולעתים לא בצניעות הנדרשת ובוודאי לא בתוך בית כנסת ועוד בזמני התפילה. עלונים אלו גורמים להחטאת הרבים לאיבוד תפילות ולזילזול בבתי הכנסת שלנו וכל מי שיכול מצוה למנוע את הנגע הזה שכולו נובע כאמור מסיבות מסחריות. לא מדובר בעלון של חיזוק תורה ומוסר וכדומה אלא בעלון מסחרי שמגייס כמה מאמרים תורניים כביכול כדי להיכנס לתוך בית הכנסת ולתוך התפילה ולפגוע בחינוך הילדים ובכבוד לבית כנסת. דחוף לעצור את הנגע המכוער הזה שפושה בכל מקום.
16
יופי שהוצאתם מכתבי תגובה זועמים
יאהוד | 12-03-2012 10:46
אבל נשאלת השאלה - האם קראתם את התוכן או שהסתמכתם על הכותרת? אולי הכותרת נשמעת פרובוקטיבית אך הדיון בפנים הוא מעניין ומעמיק? ובכלל אם כבר בכך עסקינן - למה אסור לדון בנושא? האם הרבנות הראשית דהיום המונהגת (באופן המוזכר ע"י הנביאים בנבואות התוכחה) ע"י ש"ס ויהדות התורה היא מי"ג עיקרי האמונה? יופי שיש סיבה נוספת לנגח את צוהר ע"י להקות המתלהמים המיללים, שלומדים נושא בנוסח גוגל ולא בנוסח ישיבתי (כלומר קודם תלמד את הנושא לעומק ואחר כך תגיב, ואל תגיב על כותרת). שימוש במתקפה וביטויים חריפים לא עושה אותך צודק. אם מישהו רוצה להראות את צדקתו בוויכוח - שקודם כל יקרא את העלון ואחר כך יעלה טיעונים ענייניים ולא אוסף של ניבולי פה וקללות.
17
ל16 תקרא את 14
| 12-03-2012 15:42
לגיד שהרבנים של היום הם אלו שהתנבאו עליהם הנביאים. אלו ביטויים משוחזרים מימי הרבנים הקודמים כך דיברו על הרב גורן והרב עובדיה כשהיו רבנים ראשיים. כך דיברו על הרב שפירא והרב אליהו כשהיו רבנים ראשיים.
18
מעלת כבוד תורתנו הקדושה הרב יוסף זייני אשריך !!!
חיים-בועז | 10-05-2012 19:03
ומי יודע אם לא לעת כזאת הגעת ל"מלכות"?! דברי אמת ומוסר חכמים הם דבריך. עלה והצלח!