בית דין רבני קבוע הוקם באריאל

בית דין קבוע של 3 דיינים אשר יעסוק בענייני נישואין וגירושין, כך סוכם בין הרב הראשי דוד לאו לסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן: "משווים את המצב בשאר מדינת ישראל - למצב בהתיישבות ביו"ש"

בית דין רבני קבוע הוקם באריאל
  (צילום: יוסי זמיר/ פלאש 90)

בסיכום בין סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן לבין הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הוחלט – כי מהיום (ראשון) יתפקד בעיר אריאל בית דין קבוע של שלושה דיינים אשר יעסוק בענייני נישואין וגירושין.

בכל מקום בארץ ובכל עיר גדולה קיימים בתי דין אשר נותנים מענה לתושבי העיר והאזור בכל העניינים הנוגעים לנישואין וגירושין. בעיר אריאל, לא היה קיים עד היום בית דין כזה, אלא בית דין שאינו קבוע שהתכנס רק פעם אחת בשבוע.

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

לאחר מאמצים רבים וקידום הנושא הוחלט כי גם בעיר אריאל יוקם בית דין קבוע המונה שלושה דיינים קבועים אשר ישמש את תושבי העיר והיישובים באזור. בתקופה הקרובה יפעל בית הדין במתכונת של שלושה ימים בשבוע כאשר בעתיד מתוכנן כי יורחב לפעילות מלאה בכל ימות השבוע. גם בימים שבהם לא תהיה פעילות – התיקים המגיעים לפתחם של דייני העיר אריאל, יטופל אך ורק על ידם ולא יועבר לבתי דין אחרים.

בן דהן מסר כי "זהו יום משמח מאוד. מדובר בבשורה להתיישבות ולעיר הגדולה שבה – אריאל, שמהיום יהיה לה בית דין משלה. גם לתושבי אריאל ולתושבי יהודה ושומרון מגיע מענה מסור על ידי דיינים קבועים בענייני נישואין וגירושין. אני סמוך ובטוח שהדיינים ידונו באופן איכותי ומסור בענייני התושבים באזור. אמשיך ואפעל לקידום דברים נוספים אשר משווים את המצב בשאר מדינת ישראל – למצב בהתיישבות ביהודה ושומרון".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו