אחרי החדירה בבית אל, באגר ערבי פרץ לבסיס צבאי

אנשי תנועת רגבים תיעדו הבוקר באגר פלשתיני פולש ופורץ לשטח בסיס חטיבת יהודה – עשרות מטרים ממשרדי המנהל האזרחי הממונה על האכיפה. בעקבות הפניה הבאגר הוחרם "כמו בבית אל – יש פה פרצה פיזית ומשפטית"

אחרי החדירה בבית אל, באגר ערבי פרץ לבסיס צבאי
  (צילום: תנועת רגבים)

בצל הביקורת על מחדל הפירצה בגדר הביטחון של היישוב בית אל, והפיגוע בו נפצע חייל צה"ל באורח קשה, תיעדו הבוקר (ראשון) אנשי תנועת רגבים באגר פלשתיני הפורץ שטח במרחק של עשרות מטרים בודדים מבסיס החטיבה המרחבית יהודה, בו שוכן בסיס המנהל האזרחי, הממונה על אכיפת חוקי הבניה ושמירת הקרקעות במרחב יהודה.

הבסיס ממוקם על אדמות מדינה בהר מנוח הסמוך לעיר חברון, והבאגר הפלשתיני פלש באין מפריע לתוך אדמות המדינה והחל לחצוב בשטח הבסיס.

מיקום העבודות בשטח הבסיס. (צילום: תנועת רגבים)

מאיר דויטש, מנהל מחלקת מדיניות בתנועת רגבים שהיה בדרכו לבאר שבע התקשר לחמ"ל החטיבתי הממוקם בסמוך מאוד לאיזור העבודות, אך המוקדניות ציינו כי אינן מכירות את העבודה. בעקבות פניית רגבים, הוחרם הבאגר.

"מדובר במחדל כפול", אומר דויטש. "ההפקרות הביטחונית וההפקרות התכנונית הולכות כאן יד ביד. את הפיגוע המזעזע בבית אל, ביצע מחבל שחדר דרך פרצה בגדר – פירצה פיזית, הנובעת גם מ'פירצה משפטית' שמעדיפה את מרקם החיים של הפלשתינים ובה בשעה נמנעת מאכיפה נחושה כלפיהם. גם כאן, פשוט בלתי מתקבל על הדעת שהפלשתינים מרשים לעצמם לפלוש לשטח הבסיס, מתחת לאפם, פשוטו כמשמעו, של אנשי המנהל האזרחי".

מצ"ב תיעוד הבאגר ומיקום העבודות בשטח הבסיס. קרדיט צילום לתנועת רגבים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע