בישיבת ההסדר בה למד סופדים ליובל מור יוסף הי"ד

החייל יובל מור יוסף הי"ד שנרצח אתמול היה בוגר של ישיבת ההסדר בקריית אונו המשמשת כשלוחה של ישיבת ההסדר במודיעין. גורמים בישיבה סיפרו לסרוגים על דמותו של יובל

החייל יובל מור יוסף הי"ד שנרצח אתמול (חמישי) היה בוגר של ישיבת ההסדר בקריית אונו המשמשת כשלוחה של ישיבת ההסדר במודיעין.

גורמים בישיבה סיפרו לסרוגים על דמותו של יובל: "בשנת לימודו בישיבה יובל הי"ד הגיע לישיבה מבי"ס התיכון באשקלון והתבלט בישיבה באופיו המיוחד, במידותיו ובאהבתו ללימוד התורה. הוא החליט שהוא מעוניין לשרת שירות מלא ונשלח לשרת בגדוד 'נצח יהודה'".

בישיבה מספרים כי "גם בשירותו בגדוד היה אהוב על חבריו לנשק. גם במהלך שירותו הוא הקפיד לשמור על קשר עם הישיבה בקריית אונו ועם הרבנים.

ראש ישיבת ההסדר בקריית אונו, הרב אריאל מורה, ספד למור יוסף: "יובל, תמיד יזכר לנו הבחור הצנוע והעניו. יובל היה בעל קורא. ומידי שבת קרא בבית הכנסת בשכונה שלו באשקלון. כשהגיע לישיבה לא רצה שידעו על כך ולכן הסתיר זאת מאיתנו. הדבר נודע לנו מאביו שהתגאה בבנו. כשיובל שמע זאת, הוא כעס וביקש שלא נדבר על זה. הוא פשוט לא רצה להתבלט בכשרונותיו".

הרב מורה הוסיף כי לישיבה היה קשר מיוחד עם יובל: "יובל הקפיד לאורך שירותו הצבאי לשמור על קשר עם הישיבה והרבנים. בכל פעם שהגיע לשבת בישיבה היה משתף את החבר'ה במה שעובר עליו. כמובן בצניעות האופיינית לו. ותמיד סיים במילים חמות ובהכרת הטוב לישיבה".

הרב מורה המשיך לתאר את דמותו של מור יוסף דרך מעשיו הקטנים: "בשיעור א', יובל הכין בעצמו מעין בוקסא מיוחדת עבור ספרי קודש, כדי שתהיה מונחת במקום שלו בבית המדרש. מידי פעם, או בין שיעור לשיעור היה ניתן לראות אותו רכון על איזה ספר ומעמיק בנאמר בו. יובל קיים השתדל לסיים את הנלמד".

"יובל יצר קשרים אישיים עם כל אנשי הצוות, המדריך, הר"מ, המנהל והאברכים בבית המדרש. החום האנושי של יובל היה כל כך משמעותי שאפילו הילדים שלנו התאהבו בו".

חבריו לישיבה המשרתים בצבא והלומדים בישיבה החליטו להתכנס השבת בישיבה כדי להתחזק ביחד לרגל נפילתו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו