אמו של יוסף נפרדת:"קיבלנו מתנה נפלאה ל- 19.5 שנים"

אודל כהן מירב, אמו של הלוחם יוסף כהן שנרצח אתמול בפיגוע הירי בצומת גבעת אסף, נפרדה מבנה וסיפרה על דמותו הייחודית: "קיבלנו מתנה נפלאה ל- 19.5 שנים"

אודל כהן מירב, אמו של הלוחם יוסף כהן שנרצח אתמול (חמישי) בפיגוע הירי בצומת גבעת אסף, נפרדה מבנה וסיפרה על דמותו הייחודית.

"זכיתי לקבל מתנה נפלאה 19 וחצי שנים", אמרה אודל כהן-מירב, ל'החדשות'. "הוא איתנו והוא מלווה אותנו. בשבת האחרונה, כשהוא בא לבקר, עשינו סבב של הודיות ואחרי שהודה על השבת הנפלאה, הודה על הזכות שלו להגן על עם ישראל מתוך אהבה ושמחה – אז אני מאמינה שהוא מילא את השליחות שלו בנאמנות ויהיה מליץ יושר על כולנו על גאולה שלמה של עם ישראל".

מלבד הבשורה המרה על נפילתו של יוסף, אמש נאלצו במשפחה להתמודד גם עם שמועות לפיהן המשפחה- הנמנית על הציבור החרדי- ניתקה קשר עם יוסף לאחר שהתגייס ואף ישבה עליו 'שבעה'. במשפחה הזימו את השמועות וסיפרו על החום והאהבה בהם הם עטפו את יוסף.

"יוסי שלנו הרי אמר לנו רק בשבת האחרונה, שהוא מודה להקב"ה על הזכות שהקב"ה נתן לו להגן על הארץ הזאת. הוא ידע לומר דווקא לנו את זה, כי הכל אצלנו בנתינה ובאהבה ענקית", צוטטו בני משפחה באתר החרדי 'כיכר השבת'.

"פורסמו דברים רעים מאוד, כביכול אנחנו התנצחנו עם צה"ל איפה לקבור את יוסי; שבכוונה לא רצינו הלוויה וקבורה צבאית. זה דבר שלא ייעשה, בשביל 'צהוב' להמציא 'אייטם' עלוב, כאילו אנחנו משפחה קיצונית שיושבת 'שבעה' על ילד שמתגייס לצה"ל. 'שבעה' זה דבר מקודש, שנוהגים על קרוב שנפטר, ולא חלילה על מי שמתגייס".

המשפחה הסבירה את הבחירה לקבורה בהר הזיתים ולא בחלקה צבאית, בשל העובדה שסבתו ודודו שנהרג בפיגוע לפני כמה שנים קבורים בהר הזיתים והמשפחה רצתה שיוסף ייקבר לידם.

הלוויתו של יוסף כהן הי"ד תצא היום (שישי) בשעה 10:30 מבית הלוויות שמגר בירושלים להר הזיתים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
יהי זכרו ברוך.
בתיה | 14-12-2018 9:27
יוסף כהן היד הקדוש .מלמד אותנו כמה האחדות חשובה .הבה נקבל על עצמנו לראות טוב בזכותם של הקדושים שהגנו עלינו...ונרצחו ע'י בני עוולה.
2
מחט
דוד | 14-12-2018 9:39
מחט כפיר .תתעורר
3
סתם להוציא דיבה על החרדים רוע לב הורים כאלה צ
רבקה | 14-12-2018 11:42
אין למי שכותב שההורים שלו ישבו עליו שבעה לבבבב
4
שנאת חינם
ה' הוא המלך | 14-12-2018 11:51
תתביישו לכן כל מוציאי הלעז פה!!!! לא סתם קורים דברים כאלה בעם ישראל בגלל שנאת חינם ובלבולי שכל כאלה! מספיק ,הגיע הזמן להתעורר ולהבין שרק אם נתאחד ונהיה קרובים לאבינו שבשמיים,יהיה לנו טוב!
5
תגידו אתם נורמלים?????
חופית | 14-12-2018 11:57
אתם בכלל מכירם אותה שאתן יודעים מי היא ואיך היא התנהגה? ועוד לדבר ככה על אם שכולה. תשמעו את הראיון עם אבא שלו בערוץ עשר ואז תבינו...
6
חלל צהל
אאא | 14-12-2018 13:00
אם אתם יהודים עם לב אז תתביישו לכם על כל מה שאתם כותבים על החייל שנפל ועל משפחתו. וכבר נאמר איש באמונתו יחיה. אז כל מי שחושב לכתוב דיברי הבל זה רק מטיפשות גמורה או ערבים נאלחים ימח שמם וזיכרם
7
החייל שנהרג
תמרי | 15-12-2018 23:38
ברוך דיין האמת !!! עדיף במצב כזה טראגי לא להגיב . בטוח שהוא בגן עדן . תנוח על משכביך בשלום , תתפלל עלינו מהשמיים חייל יקר השם יקום דמך , ודמם של כל אדם שנירצח על קידוש השם אמן . ת.נ.צ.ב.ח. אמן
8
ה'יקום דמו
בת אל גרינשפן | 15-12-2018 23:40
לא נוהגת להגיב חורגת ממנהגי עקב ההתבטאויות המרושעות בננו משרת בנצח יהודה נחל חרידי שני החיילים שנרצחו היו בפלוגתו זכור לי ההורים שלהם בהשבעה בבית שאן הם הגיעו ושמחו עם הבנים כמו כולנו. שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו ה' יקום דמם