ביקורת סרטים: ערי הטרף• הסרט הגרוע של 2018

הבמאי האגדי של סאגת "שר הטבעות", הוליד לעולם סרט בדיוני חדש פוסט אפוקליפטי, המתרחש כאלף שנים מעכשיו. מבקר הסרטים שלנו יצא לצפות בעתיד הבדיוני וחזר מאוכזב מתמיד

ביקורת סרטים: ערי הטרף• הסרט הגרוע של 2018
  (צילום: טוליפ אנטרטיינמט)

ביקורת סרטים: ערי הטרף

סליחה אבישי. וואוו איזה סרט גרוע.
חיפשתי פתיח טוב יותר, אבל זה רק יעשה איתו חסד. מזמן שלא ראיתי בזבוז היסטרי של כסף, זמן, יכולת, מאות אנשי הפקה, ואנימציה מבוזבזים לערימת קלישאות עצובה, רזה ומתישה שהוקרנה על מסך כלשהו.

חושבים שזה חזק מדי? רק התחלתי.
"ערי הטרף" הוא הסרט הגרוע של 2018. הוא כל כך רע, שהוא שם את "עולם המים" עם קווין קוסטנר בקטגוריית "נוסטלגיה חמימה".

הוא כל כך גרוע שאני סולח לפיטר ג'קסון על שלושת חלקי "ההוביט".
הוא כל כך רע, שצריך לתת אוסקר לדף "קלישאות מהסרטים" שכתב את התסריט.
הוא כל כך רע שג'וני דפ רוצה להשתתף בסיקוול.
הוא כל כך נחות שראיתי סרט של משה איבגי כדי להירגע.
הוא כל כך פח, שוויל סמית רוצה אוסקר רטרואקטיבי על "פרוע על המערב".
הוא כל כך מאכזב שיחידת המתנקשים צריך לשבת ליד פליני.

מקווה שהצלחתי להסביר מעט מכמה שהוא לא משהו.

ערי הטרף

ציון כללי
לסרט

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
ההולכים

ערי הטרף הוא סרט בדיוני פוסט אפוקליפטי, המתרחש כאלף שנים מעכשיו. ערים וכפרים מתניידים על גלגלי ענק וכך סוחרים אחד עם השני. ערי ענק מחפשים לתפוס ולהכניס לתוכן כפרים קטנים, בכדי להשתמש בחומרי הגלם שלהם להניע את כלכלת העיר וגלגליה.צעירה ומסתורית בשם אסתר שו (הרה הילמר), מגיעה ללונדון (עיר טרף גדולה) ומתגלה כאדם היחיד (מה? למה?) אשר יכול לעצור את העיר מלבלוע את כל מה שבדרכה.

באופן פראי וחדור מטרה כאשר היא מונעת על ידי זיכרון אמה המנוחה, אסתר משלבת כוחות עם תום (רוברט מיכאל שיהאן הזכור לטובה מ"עברייני על") צעיר לונדוני ואנה פאנג (ג'יהיי), פושעת מסוכנת עם פרס על ראשה והשלושה מנסים לעצור את העיר ולחשוף את המזימה של וולנטיין (הוגו וויבינג), העומד בראשה.

פיטר ג'קסון, הבמאי האגדי של סאגת "שר הטבעות", נותן את היופי הניוזילנדי שהוא יודע להביא, ומפרק לחתיכות תסריט גרוע וגורם לו להיות פח ממש.

הניסיון להביא יופי ואסטטיקת "סטים-פאנק" פוסט אפוקליפטית שמנסה לקחת את 'מקס הזועם' עם זריקת סוכר ישירות לוריד מביאה למבוכה עצובה. ראינו טעות בארט כזה, לאחרונה אצל 'רובין הוד'.

אי אפשר להדק פוסט אפוקליפטיות עם סכריניות מובנית. השחקנים יורקים קלישאות אחת אחרי השנייה. רואים מקילומטרים את מה שהולך לקרות.

תצוגת משחק מביכה של כולם, ונדמה שהוגו, היחיד שעשה כמה דברים מעניינים בחיים שלו מתוך כל הקאסט הבינוני הזה, מובך מעצם היותו בסרט הזה.

במטריקס הוא היה הרע המושלם. בשר הטבעות הוא היה קול המוסר ועכשיו הוא כלום שישכח מהר יותר מרועי פולקמן. יכול להיות שנמאס לפיטר ג'קסון מהחיים והוא מנסה עלינו סרט סטודנטים עם תקציב של מאות מיליונים.

ותרשו לי פנייה קטנה לפיטר: תקשיב טוב, אם עוד פעם עולה לך בראש רעיון לעשות סרט של מד מקס פוגש את ההוביט פוגש את חוג לקולנוע וסריגה של מתנ"ס קרית אתא – תן לעצמך סטירה וצא מזה. ואבישי, שהסכים לבוא איתי, סליחה על השעתיים האלה. אני ממש ממש מתנצל.

#סולם_רייכרט

הטוב: שאני מציל אתכם מהדבר הזה

הרע: אני לא בן שלוש

המכוער: אם זה סרט ראשון שלך אי פעם, אולי תהנה.

במאי: כריסטיאן ריברס | שחקנים: הוגו ויבינג (ונדטה, שר הטבעות, ההוביט, מטריקס), הרה הילמר, רוברט שיהאן

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
דווקא היה להם שיחוק בחנוכה
מתנס קרית אתא | 13-12-2018 13:14
הילדיםמממש נהנו
2
איזו הגזמה
הקול השפוי | 14-12-2018 0:51
הסרט הכי גרוע של 2018 הגזמת קצת, לא?