אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאות רבנים סרוגים: "לדחות על הסף את דו"ח ניסים"

מאות רבנים סרוגים, רבני ישובים וראשי ישיבות קוראים לממשלה לדחות על הסף את המלצות הוועדה שמטרתה לבצע רפורמה במערך הגיור. "לקדם חקיקה שתעצור נסיונות בג"ץ להכרה בגיורים רפורמים ופרטיים"

מאות רבנים סרוגים: "לדחות על הסף את דו"ח ניסים"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

בגילוי דעת חדש שמתפרסם היום (ד') קוראים מאות רבנים לדחות על הסף את דו"ח ועדת ניסים, ולבסס את סמכות הגיורים תחת הרבנות הראשית לישראל.

על גילוי הדעת חתמו רבנים מכל רחבי הארץ – רבני ערים, רבני ישיבות ורבני קהילות ומוסדות. בין הרבנים הבולטים נמנים הרב אליקים לבנון, שלמה אבינר, הרב יהושוע שפירא, הרב חננאל אתרוג, ועוד.

הקריאה שבה יוצאים הרבנים מגיעה על רקע המלצות שהגיש השר לשעבר משה ניסים, בעניין חוק גיור חדש, אשר עוררו התנגדויות עזות מצד גורמים שונים, ביניהם חברי הסיעות הדתיות והחרדיות בקואליציה, רבנים ראשיים ועוד. בימים הקרובים אמורה להינתן בעניין תשובת המדינה לבג"ץ, לאחר סיום הארכה שניתנה לממשלה בכדי ללמוד את הדו"ח.

בגילוי הדעת מכריזים הרבנים כי ענייני הדת במדינת ישראל צריכים להיות תחת סמכות הרבנות הראשית בלבד: "מכריזים אנו קבל עם שענייני הדת במדינת ישראל, קטון כגדול, ובפרט דברים הנוגעים לכלל ישראל כגון ענייני הגיור, הנישואין והגירושין וכן ענייני הכשרות – צריכים להיות מופקדים בידי גדולי ישראל על פי הרבנות הראשית לישראל, על מנת לשמור על אחדות העם וקיום תורת ה' כהלכה במדינה".

עוד נכתב כי הרבנים רואים בדאגה את הסכנה לאחדות העם כתוצאה מההצעות לרפורמה בגיור, הכוללות הפקעת הסמכות מהרבנות הראשית והכרה בגיורים רפורמים וקונסרבטיביים.

"דורשים אנו להכיר רק בגיור שנעשה בסמכות ועל פי הוראת הרבנות הראשית לישראל, לדחות כעל הסף את דו"ח ועדת ניסים ולקדם באופן מיידי תיקוני חקיקה שיעצרו את נסיונות בג"ץ להכרה בגיורים פרטיים ורפורמים", נכתב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מביך
גונן | 12-12-2018 15:52
יתכן שעמדת הרבנים תישמע מעט פחות מופרכת אם הם ימתינו עד שהרב הראשי לישראל, יונה מצגר, ישתחרר ממאסרו בגין שוחד של מיליונים, גם תמורת ״גיורים״.
בורות?
או העדר מידע | 13-12-2018 8:28
הרב מצגר מעולם לא היה קשור בדרך כלשהי למערך הגיור בארץ. האו הורשע בגין גיורים בחול.
2
מה דעתו של הרב מוטי אלון?
שאלה | 12-12-2018 17:27
ומה עם הרבנים עזרא שיינברג, וגדול התורה הרב ברלנד? מדוע הם אינם חתומים על העצומה?
3
א לא מאות אלא פחות מ-150
ציוני דתי | 12-12-2018 17:43
ב לא כולם סרוגים. ג. מביאים רבני שכונה תחת הכותרת רבני ערים ורמים בישיבות תחת הכותרת ראשי ישיבה. ד. בולטים בהיעדרם זקני רבני הצהד בראשות הרב ליאור והרב אריאל שהביעו את תמיכתם המפורשת ואיתם חסרים עוד הרבה שמות משמעותים בציונות הדתית. ה. כל רשימת השמות למטה מיותרת ולא רלוונטית ( כפי שמקובל לצרף שמות כדי לנפח למרות שעמדתם חסרת משמעות)
לא תמכו
י. צ. | 06-01-2019 21:06
הרב אריאל התנה את הסכמתו בכך שהרבנות הראשית תוביל את הדרך של הגיור הממלכתי, אלא שגורם משפטי שפגש, הראה לו שלא כך הדברים, ואין לרבנות שום סמכות בדבר. לפיכך החליט הרב למשוך את הסכמתו ולבטל את חתימתו, ואמר: הטעו אותי ואני מבטל את הסכמתי. גם הרב דוב ליאור התריע על הסכנה בקבלת חוק הגיור של משה ניסים, ואמר: עברתי על החוק הזה. אולי מי שתכנן כוונתו לטובה אבל אם זה יהיה בצורה כזאת – אחרי כמה שנים יהיה פילוג בעם. אנשים לא יוכלו להתחתן זה עם זה, אי אפשר לרצות להיות יהודי רק כי מדבר את השפה, ומשתלב בחברה, וכמו שרוצים לטעון שאם משרת בצבא, על אחת כמה וכמה, שכבר נחשב ישראלי. אין גיור בלי קבלת מצוות. אם אין קבלת מצוות זה לא גירות, זה הצגה! ברור שזה לעיכובא. אין מה לעשות בזה הקלות.
4
חרד"לים הם לא "סרוגים". רובם עם כיפות שחורות
יאיר | 12-12-2018 19:36
ומזמן הם לא חלק מהציונות הדתית. הרב דרוקמן והרב אריאל שהלכו עם ועדת ניסים מייצגים את הציונות הדתית האמיתית.
5
פוחדים מהפרטה ודואגים לכיס!
בושה | 12-12-2018 20:09
מערך הגיור היום הוא מונופול, וככזה הוא יקר, בזבזני, ונותן שירות איום למתגיירים. כל המכתב הזה הוא לא מדאגה לעם ישראל אלא למשרות, שררה וכסף שזורם היום כמו מים לקבוצה קטנה.
6
הגיור דבר בסיסי ביהדות ואי אפשר לתת לכל אחד לגייר.
יפה יוסף | 13-12-2018 12:02
גם להיות גוי עם 7 מצוות נח ודרך ארץ זה מצויין.כדי להיות יהודי יש כל כך הרבה מצוות ורובם לא מוכנים לקבל עליהם את המצוות.גיור בלי חשבון וצירוף גויים לאומה היהודית תעלים את היהודים מהעולם ותבוא עלינו שואה שניה ח"ו.
7
על אפכם ועל חמתכם
ישעיהו | 13-12-2018 14:30
אלוהים תומך ברפורמים. תשאלו את רות.