אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שלושים שנה לפטירת הרב צבי יהודה: מתאחדים סביב דרכו

אחרי שבשנה שעברה אורגנה עלייה המונית לקברו של הראי"ה קוק, יוזם ח"כ אורי אריאל עלייה המונית גם לקברו של בנו - הרצי"ה קוק, במלאות שלושים שנה לפטירתו. "ראוי שיום הסתלקותו יצוין כיום הילולא רבתי כשאנשי הציונות הדתית מתאחדים סביב דרכו ותורתו", אומר אריאל.

שלושים שנה לפטירת הרב צבי יהודה: מתאחדים סביב דרכו
  עליה לקברו. הרב צבי יהודה קוק זצ"ל

אחרי שהחל במסורת העלייה לציון מרן הראי"ה קוק זצ"ל בחודש אלול האחרון, החליט ח"כ אורי אריאל במלאת 30 שנה להסתלקות הרב צבי יהודה זצ"ל לפתוח מסורת חדשה של עלייה ביום רביעי הקרוב, תענית אסתר לציונו בהר הזיתים אל מול הר הבית.

במטרה להביא ציבור רחב שיגיע כבר בפעם הראשונה לאזכרה יזם ח"כ אריאל מכתב לרבני הציונות הדתית על כל גווניהם עליו חתמו יחד כל חברי הכנסת של הציונות הדתית מסיעות האיחוד הלאומי והבית היהודי.

במכתבם ביקשו חברי הכנסת מהרבנים לקרוא לציבור הרחב בקהילות השונות להגיע לאזכרה: "אין צורך לפרוש בפני כבוד הרבנים שליט"א את החשיבות המפגש של אלפי תלמידי תלמידיו עם דמותו הענקית, עם תורתו ודרכו שכולנו הולכים לאורם."

"העלייה תעשה תוך ביטוי אחדות של גופים ציבוריים בציונות הדתית. בקשתנו מכבוד הרבנים שליט"א, להוציא קריאה לציבור, לרבנן ותלמידיהם לבוא ולעלות לאזכרה. יש ערך רב בהעברה לציבור מסר של אחדות של הציונות הדתית על כל גווניה דווקא סביב לציונו של רבנו זצ"ל. "

בהמשך המכתב מפורטים הגופים אשר הצטרפו ליוזמה ביניהם: בני עקיבא, עזרא, אריאל, האיחוד הלאומי והבית היהודי, מפעלות הציונות הדתית מועצת יש"ע וקוממיות.

ח"כ אורי אריאל: "מדובר ביוזמה חשובה. הרב צבי יהודה זצ"ל היה מהרבנים החשובים והמשפיעים ביותר שקמו בעם ישראל, וראוי שיום הסתלקותו יצוין כיום הילולא רבתי, יחד עם אלפים מאנשי הציונות הדתית אשר יתאחדו יחד סביב דרכו ותורתו".

העלייה תתקיים ביום רביעי הקרוב בשעות הבוקר, לטובת העלייה לציון יינתנו הסעות מסובסדות מבנייני האומה. דרכי הגישה יתואמו עם כוחות הביטחון.

==

פרטים נוספים לדרכי הגעה ניתן לקבל: 054-4265905 (נדב)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
היום שיש רבנים שנראים כמו דוגמנים, מי זוכר את הרב קוק?
יהודי | 05-03-2012 19:56
.........