אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יאיר נתניהו: עשו לי אמבוש, מקללים את אמא שלי

צעקות ומהומות בין פעילי אייבי בנימין לבין יאיר נתניהו שתובע אותו על תביעת לשון הרע בעקובת פוסט בפייסבוק: "חלאת המין האנושי. אני רואה בפייסבוק שלו קללות גם אל אבא שלי וגם אל אמא שלי. איומים וניסיונות המרדה"

יאיר נתניהו: עשו לי אמבוש, מקללים את אמא שלי
  יאיר נתניהו. צילום: פלאש90

מהומות בבית המשפט השלום בתל אביב היום (שני) בעקבות דיון בתביעת לשון הרע שמנהל יאיר נתניהו נגד אייבי בנימין בעקבות פוסט שכתב נגדו כי אביו ניסה להוציא לו דרכון זר בזהות בדויה שבאמצעותו פתח חשבונות בחו"ל כדי שימשו להעברת כספים שיוסתרו מהרשויות.

בכניסתו לבית המשפט הותקף נתניהו על ידי פעילים של בנימין, ובפתח הדיון הצהיר על כך נתניהו: "כולם שמעו אותם אומרים שכשאני אצא החוצה אני אקרע אותו. אני לא מוכן לזה. אני לא אצא מפה עד שמפנים אותם". פרקליטו של הנתבע, עו"ד בן יצחק, טען כי נתניהו כינה את מרשו עבריין. בתגובה ענה נתניהו: "מי שמביא בריונים לבית משפט הוא לא עבריין?"

"אייבי בנימין חלאת המין האנושי"

בדיון בבית המשפט נשאל נתניהו נשאל לגבי עבודתו והאם יש לו תואר מקצועי לכך, ובתשובה ענה כי הוא עוסק בתחום הניו-מדיה והוסיף לפרקליט הנתבע "יש לי תואר ראשון. אני מקווה שגם לך יש".

לשאלה אם הוא מעורב פוליטית בהתנהלות אביו ראש הממשלה, ענה נתניהו כי הוא אינו מעורב פוליטית והסיבה היחידה להתקפותיו של בנימין נגדו היא רק עקב היותו בנו של ראש הממשלה: "אם היו קוראים לי יאיר כהן הוא לא היה כותב עליי".

עורך דינו של בנימין ציין שהיו פוסטים נוספים בפייסבוק נגד נתניהו מטעם הנתבע, כמו אחד שבו נתניהו כונה "זנאי", ומדוע החליט לתבוע דווקא על הפוסט בו הואשם בהוצאת דרכון זר עם זהות בדויה? נתניהו השיב: "אם מישהו כתב על זה שהייתי בפוסיקט – אוקיי סבבה", והוסיף קללה באנגלית.

נתניהו הוסיף כי במידע שהצטבר אצלו נגד אייבי בנימין יוצא "שהוא חלאת המין האנושי. אני רואה בפייסבוק שלו קללות גם אל אבא שלי וגם אל אמא שלי. איומים ונסיונות המרדה".

עוד הוסיף נתניהו כי הוא חושש לביטחונו בעקבות האיומים בכניסתו לדיון. השופט ענה לו כי הוא מאובטח, אולם נתניהו השיב כי הוא לא בטוח בכך.

בהמשך, בעדותו של הנתבע בנימין הוזכר שבדיון הקודם שרו מפגינים ליאיר נתניהו: "קום בחור עצל וצא לעבודה". נתניהו התפרץ: "אני עובד בעבודה אמיתית".

"אם ראש הממשלה היה אהוד ברק הם היו עצורים ממזמן"

עורך דינו של הנתבע אייבי בנימין שאל את נתניהו אם זה לגטימי בעיניו לפעול להפלת ראש הממשלה ושלטון הליכוד, ונתניהו השיב על כך: "לגיטימי לעשות את זה בדרכים פוליטיות לגיטימיות. לא להלך אימים על רשויות החוק, ולקלל ולהיכנס לדברים אישיים. לנסות לתפור תיקים לאנשים ולצאת להפגנות אלימות כמעט כל שבוע מחוץ לבית שלנו".

נתניהו הוסיף כי הוא רוצה לחזור על הדברים שנאמרים על הוריו: "אם ראש הממשלה היה אהוד ברק והייתה הפגנה של ימנים שאומרים לו על אשתו וילדיו את מה שהחבר'ה של בנימין אומרים הם היו עצורים מזמן".

לגבי פרסומים של נתניהו עצמו כמו השוואת ברק לאיש לטאה, ענה נתניהו כי הדבר נעשה בהומור בלבד: "לקחתי קריקטורה ושיתפתי אותה".לגבי מה שכתב על מפכ"ל המשטרה אלשיך כי הוא איש הגשם, ענה: דו דעה, במדינת ישראל יש חופש דעה.

האם נתניהו אחראי לאנשים שמקיפים את ראש הממשלה כמו יונתן אוריך וטופז לוק? ענה כי פגש את טופז בצבא אבל הם לא היו חברים, וכשאביו חיפש דובר ניו-מדיה הוא הציע אותו כי זכר שהיה "תותח בצבא". את אוריך, לדברי נתניהו, הוא לא הכיר לפני כן.

בסיום הדיון התנצל נתניהו על טון דבריו במהלכו: "מתנצל שהייתי נסער ואגריסיבי. עשו לי אמבוש. החברים של אייבי צועקים עליי ומקללים את אמא שלי".

הנתבע, אייבי בנימין אמר במהלך עדותו כי מעולם לא קילל את נתניהו, גם לא בפוסטים בפייסבוק, וכי פרסם נוסח התנצלות בעבר כבר פעמיים.

השופט הציע שבעקבות ההתנצלות של בנימין יגיע הדיון להליך פשרה שבו בית המשפט יפסוק פיצוי שיועבר לעמותה ציבורית. אולם עורך דינו של נתניהו, יוסי כהן, אמר כי הוא רוצה פסיק דין נוקב עם פיצוי ראוי.

התביעה הוגשה בספטמבר שעבר ע"ס 140 אלף ש"ח. כשנה אחרי הפרסום נשלח מכתב הדורש את הסרתו, לאחריו הגיש נתניהו את התביעה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
סמואל. צאו מבית שלנו. מארץ ישראל
רונה | 10-12-2018 14:20
תנו לנו לחיות כיהודים. ערב רב שכמותכם.
2
עברית נכונה
סיגל | 10-12-2018 14:47
שימו לב לגבי אל ועל. לא להתבלבל בינהם כי זה מוציא מהקשרו. יאיר אמר שיורדים על הוריו ולא אל הוריו...
3
דנה
רעננה | 10-12-2018 16:42
יאיר אל תגיד השמאל תגיד מחבלים גועל נפש של אנשים מה רוצים מיאיר קנאים
מי שלא רצה את יאיר בתור חובב חשפניות
זאת ועוד | 10-12-2018 18:43
יקבל אותו בתור ראש ממשלה !!! בתוך 20 שנים ביבי יפרוש וימשוח עלינו למלך בנו בכורו, מלך ישראל, צדיק יסוד עולם יאיר נתניהו לעולם ועד!
4
..
מיה מ | 11-12-2018 8:54
בחור מקסים הכל קנאה תסתכלו על עצמכם במראה תשפטו את עצמכם בלבד