אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אליאור בביאן מבית שמש הוא חתן התנ"ך למבוגרים

מתוך 16 מתמודדים ומתמודדות מישראל ומרחבי העולם שהתחרו הערב (חמישי) נר חמישי של חג החנוכה, זכה במקום הראשון החתן אליאור בביאן מבית שמש וצורית מולה זכתה בסגנות בחידון התנ"ך למבוגרים

אליאור בביאן מבית שמש הוא חתן התנ"ך למבוגרים
  (צילום: רונן חורף)

16 מתמודדים ומתמודדות מישראל ומרחבי העולם התחרו הערב (חמישי) נר חמישי של חג החנוכה בבנייני האומה בירושלים בחידון התנ"ך למבוגרים. מתוכם, זכה במקום הראשון החתן אליאור בביאן מבית שמש וצורית מולה זכתה בסגנות, בחידון שהיה השנה בסימן 70 שנה למדינת  ישראל ו- 60 שנה למפעל חידוני התנ"ך.

 המתמודדים והמתמודדות בחידון "אלוף האלופים" התמודדו בעבר בחידוני הנוער העולמיים או בחידוני התנ"ך הארצי והעולמי וקטפו את התואר חתן חידון התנ"ך או כלת חידון התנ"ך. לחידון ניגשו גם מועמדים ומועמדות שהוכתרו בעבר סגן או סגנית ראשונה.

שר החינוך, נפתלי בנט, לא נכח באירוע אך ברכתו הועברה בסרטון: ״חידון התנ״ך הוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר שמקיימת מערכת החינוך, אשר מעלה על נס את שורש קיומנו כאן בארץ ישראל. החיבור לתנ״ך הוא חלק מהזהות שלנו ומהחיבור שלנו לארץ ישראל. ברכותיי לאליאור, אלוף האלופים, ולצורית, אלופה לא פחות, על הידע, הבקיאות ורוח הספורט. הארתם את כולנו בגאווה לכבוד החנוכה. חג שמח״.

בשלב המקדים לחידון נדרשו המתמודדים והמתמודדות לעבור מבחן שהכיל כ-100 שאלות מאתגרות, ובהתבסס על תוצאות המבחן העפילו לגמר התחרות 16 המתמודדים והמתמודדות הסופיים. הזוכה בתחרות אליאור בביאן שקטף בעבר את התואר חתן חידון התנ"ך, גבר על יתר המתמודדים והמתמודדות והוכתר הערב "אלוף האלופים" של חידון התנ"ך למבוגרים. בתואר סגנית אלוף האלופים זכתה צורית מולה.

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, שהיה בחבר השופטים של החידון לנבחנים סיפר כי בזמן שאביו, הרב עובדיה יוסף כיהן כרב הראשי של מצרים הוא היה נפגש ומבקר את המלך של מצרים, המלך היה שואל את הרב שאלות והוא היה עונה לו מיד תוך שליטה מלאה בכל התנ"ך.

"לעם ישראל אין קיום בלי התנ"ך, התנ"ך זה הגאווה שלנו זה הטאבו שלנו על ארץ ישראל, אם ישאלו אותנו אומות העולם מה אתם עושים כאן באץ ישראל, יש לנו את ההבטחה שכתבוה בתנ"ך שהקדוש ברוך הוא הבטיח לנו בתנ"ך את הארץ שלנו", אמר הרב הראשי ואיחל לנבחנים הצלחה בחידון.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ברך את הזוכים ואמר: "חידון אלוף האלופים הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור יהדות התפוצות לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. אנו מקדמים את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה-21, עבור תלמידים וגם עבור מבוגרים. ברכות לזוכים – השקדנות והחריצות שלכם היא השראה עבור כולנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לא נכון!
אלישיב | 06-12-2018 21:27
זה לא המבוגרים זה אלוף האלופים
2
מדינה שדורכת על התריג מצוות
שלום | 07-12-2018 6:16
לימוד בלי מעשה זה כגוף בלי נשמה הכל טוב ויפה שיודעים תנך אבל העיקר הקיום