לציון ההכרה: נתניהו הדליק נרות עם שגריר ארה"ב

לכבוד ציון יום השנה להכרה של טראמפ בירושלים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הדליק נר חמישי של חנוכה יחד עם שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן

לציון ההכרה: נתניהו הדליק נרות עם שגריר ארה"ב
  (צילום: זיו סוקולוב\שגרירות ארה"ב)

שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן הדליק הערב (חמישי) נר חמישי של חנוכה ברחבת הכותל  בעיר העתיקה בירושלים. אל השגריר הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו ורב הכותל שמואל רבינוביץ. ההדלקה המרגשת התרחשה לציון יום השנה להצהרתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על העברת השגרירות לירושלים.

"זו הפעם הראשונה שבה אנחנו מגיעים יחד לכותל המערבי, ואנו מקווים שזה לא יהיה הפעם האחרונה" אמר פרידמן. "לפני שנה הנשיא דונלד טראמפ קבע את הניצחון הגדול ביותר עבור ישראל מאז הכרתו של הנשיא הארי טרומן בישראל בשנת 1948. בשנה אחת ראינו כמה ההחלטה האמיצה הזו הכתה בכל העולם, כשהכבוד לארה"ב וישראל הלך וגדל".

"העולם התחיל להבין שארה"ב עומדת עם בנות בריתה ולא נבהלת מאויבייה" הוסיף. "ארה"ב כבר לא מנהלת מדיניות המבוססת על משאלות, אלא המדיניות שלנו מבוססת על אמת. העולם גם מתחיל לראות את ישראל מזווית חדשה, כשכיום יחסים שנראו בלתי אפשריים בשנים האחרונות מיוסדים כיום. אין שום זמן או מקום טוב יותר להכיר בהצהרה הזאת מאשר הכותל המערבי בחנוכה".

ראש הממשלה הוסיף כי "המקום הזה הוא סלע קיומנו, ולפני כמעט 2000 שנה המכבים חנכו פה את הבית. אלמלא המאבק שלהם ספק עם המורשת היהודית הייתה מתקיימת עד היום. לכן יש כאן ניצחון גדול והמשכיות של העם שלנו, שגובר על כל תללי ההיסטוריה של עמינו שהופלה".

עוד הוסיף כי "אנחנו מקבלים תמיכה אדירה מארה"ב ונשיאה דונלד טראמפ. לפני שנה הוא החליט החלטה היסטורית. אי אפשר לקדם שום דבר על בסיס של שקרים, וספוה של מדיניות המבוססת שקרים להתרסק. הנשיא טראמפ, במהלך אמיץ ואמיתי, הכיר במה שאנחנו יודעים שקיים כאן לא רק מאז ימי המכבים, אלא מימי דוד המלך. בהכרה בירושלים ובמורשת שלה, הנשיא פשוט אמר את האמת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו