"מודל לחיקוי": 2 קצינות במצטייני המוסד 2018

הטקס המסורתי בחנוכה מתקיים זו השנה התשיעית בה חולקו 12 תעודות הצטיינות לעובדי המוסד, בשנה בה פרץ המוסד עם חשיפת תיקי תכנית הגרעין האיראני

"מודל לחיקוי": 2 קצינות במצטייני המוסד 2018
  צילום: איתי בית און

נשיא המדינה, ראש הממשלה וראש המוסד יוסי כהן התכנסו היום (חמישי) לחלוקת 12 מצטייני המוסד לשנת 2018.

אחת מתעודת ההצטיינות הוענקה ללוחם שהוביל פרוייקט משמעותי שהוביל לפריצת דרך והישגים מבצעיים "שיסייעו לעליונותה הביטחונית של מדינת ישראל לעוד שנים רבות". תעודות הצטיינות נוספות לקצין מודיעין שהיה שותף לעשרות מבצעים ופעילויות שהניבו מידע ערכי וייעודי, ולקצינת מודיעין שהובילה פרוייקט תוך התמודדות עם עולם תוכן מקצועי מאתגר ודינמי.

קצינת איסוף קיבלה תעודת הצטיינות על מבצע אסטרטגי אשר הובילה ויזמה בליבת אתגרי המוסד: "פועלת מתוך שליחות לאומית, אחריות אישית, במקצועיות ובצניעות ומהווה מודל לחיקוי".

הטקס המסורתי מתקיים בחנוכה זו השנה התשיעית בבית הנשיא, ובמהלך הטקס הדליקו נר חמישי של חנוכה וחולקו 12 תעודות לשלושה אנשי מטה וסיוע מבצעי, שני קמ״נים ושני טכנולוגים.

על מה שעשיתם לא ניתן לספר

נשיא המדינה נשא דברים ואמר כי "המוסד קנה לעצמו שם. שם עולם. שם שנתנו לו שונאיו, חרדת ואימת האויב. שם שנתנו לו מקביליו בעולם הביון. אבל גם שם שנתנו לו אוהביו, מעריציו, אנשיו ונשיו, ואנחנו אזרחי ישראל, שרוצים לומר תודה. תודה שבאה מעומק הלב ועם הרבה אהבה. על מה שעשיתם לא ניתן לספר. השבילים שהלכתם ואתם הולכים, היו ויוותרו בערפל. אתם עמוד הענן. ובכח השקט, וההפתעה, והחרישיות, אתם מוציאים את אויבינו משיווי המשקל. מכאן, מירושלים, אנחנו מזכירים, ידעו כל מבקשי רעתנו כי ידו של המוסד ארוכה."

ריבלין התייחס בדבריו לחשיפת תיקי תכנית הגרעין האיראני: "היה מי שתהה על פרסום ההישג ועמידה מאחוריו בפנים גלויות, אבל אי אפשר להתעלם מכך שבשנת 2018 כשמדינת ישראל חושפת בפני העולם שהיא שמה את ידה על התיקים הללו, העולם רואה אותנו כמעצמה מודיעינית"

ראש המוסד יוסי כהן סיכם: "אדוני הנשיא, ראש הממשלה, גם הפעם במעמד המכובד והמרגש הזה אני מבטיח לכם שיש לכם על מי לסמוך ושנמשיך לשאת את חלקנו, להצטיין ולהוביל, במערכה הנמשכת למען ביטחון ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
זה לא שווה ככה תנו שמות ותמונות
אקדמאי נאה | 07-12-2018 8:16
תנו שמות ותמונות
2
שקרניהו הולך למאסר כולם מידי עם כל הימין
אקדמאי נאה | 07-12-2018 8:28
פרסמו את תמונות ושמות קצינות במוסד
3
יש לי במשפחה שני טייסים בכירים
אקדמאי נאה | 07-12-2018 8:52
אנא פרסמו את שמות ותמונות הלוחמים חובת הציבור לדעת.
4
בתור קצין מודיעין לשעבר
אקדמאי נאה | 07-12-2018 8:54
אנא פרסמו את שמות ותמונות הלוחמים
5
תשלחו צלם בפעם הבאה
אקדמאי נאה | 07-12-2018 10:07
בתור קצין מודיעין לשעבר שבמשפחתו שני טייסי קרב בכירים ואבי זל שירת כשוטר בעזה וכקצין מודיעין בירושלים.אנא פרסמו את שנות ותמונות לוחמי המוסד שבכ שייטת 13 וסיירת מטכל
6
כקצין מודיעין לשעבר שאביו המנוח היה שוטר בעזה
חובה לפרסם בשם העם | 07-12-2018 12:12
ואיש מודיעין בירושלים ובמשפחתו שני טייסי קרב בכירים לשעבר .אנא פרסמו בבקשה את תמונות ושמות לוחמי השבכ מוסד שייטת 13 ןסיירת מטכל .שבת שלום
7
כקצין מודיעין לשעבר ובן של שוטר בעזה
חובה לפרסם בשם העם | 07-12-2018 16:33
ואיש מודיעין בירושלים ובמשפחתי שני טייסי קרב בכירים לשעבר.אנא פרסמו את שמות ותמונות לוחמי המוסד שבכ קומנדו ימי וסיירת מטכל.פרסמו כבר בבקשה תשובה זו.