אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אמנון בזק: "איך אפשר לצאת בהכרזה שהרב דרוקמן לא טעה?"

הרב אמנון בזק יוצא בתקיפות נגד מאמר הטוען כי הרב דרוקמן לא טעה בהתנהלותו בפרשת הרב מוטי אלון: "לומר שהרב דרוקמן לא טעה זה בעצם לומר שהרב ליכטנשטיין ושאר הרבנים כן טעו"

"איך אפשר לצאת בהכרזה שהרב דרוקמן לא טעה?"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

פרשת הרב מוטי אלון.

הרב אמנון בזק, מרבני הר עציון, מותח בקורת חריפה על מאמר שנכתב ממנו עולה כי הרב חיים דרוקמן לא טעה בכך שהעניק תמיכה לרב מוטי אלון בשנים האחרונות על אף המעשים בהם הואשם ועל אף החלטתם של רבני פורום 'תקנה' לאסור עליו להעביר שיעורים ולהיפגש עם בני נוער.

נציין כי את המאמר כתב איתמר סג"ל, מוסמך לרבנות וסרן במילואים ששימש כדוברו של חבר הכנסת מוטי יוגב למשך מספר חודשים.

כותרת המאמר (צילום מסך מתוך ערוץ 7)

בעמוד הפייסבוק שלו כתב אמש (רביעי) הרב בזק: "רק אתמול התברר עד כמה חמורה הייתה ההתעלמות של ציבור מסוים מאזהרתם של רבני 'תקנה' בפרשת הרב מוטי אלון, וכבר היום מוצא ערוץ 7 לנכון לפרסם מאמר תחת הכותרת 'הרב דרוקמן לא טעה'. טענת המאמר לא פחות ממדהימה: "הרב דרוקמן נתן פתח לדף חדש לרב אלון, וסבר כי תשובתו שלמה וכי הוא יכול אפילו לשוב ללמד, ולמרבה הצער והכאב, לא צלח בידו", ולכן הוא צדק לחלוטין בדרכו. על כך, שלוש הערות".

הפוסט שפרסם הרב אמנון בזק (צילום מסך מתוך פייסבוק)

לדברי הרב בזק: "לא זו בלבד שהרב אלון מעולם לא חזר בתשובה, אלא הוא הכחיש באופן המוחלט ביותר שהוא אי-פעם עבר עבירה כלשהי. הוא הכריז קבל עם ועולם: "מעולם, לא עשיתי חלילה שום מעשה ולו במלל, בכוונה מינית כלשהי כלפי מי מתלמידיי. כל ניסיון נואל לטעון כאילו הודיתי אי-פעם במעשה כזה הוא שקר גס ומתועב". את דבריו מגבה הרב בזק בכתבות שפורסמו בשנים האחרונות.

לדבריו: "את אנשי 'תקנה' שעסקו בעניינו, אנשי מקצוע ורבנים חשובים כמו הרב שרלו, הרב שפירא, הרב לבנון והרב גיסר, ובראשם מו"ר הרב ליכטנשטיין זצ"ל ויבדל"א הרב יעקב אריאל שליט"א שהעידו מפורשות שהרב אלון כן הודה בפניהם במעשיו, הוא כינה "אנשי רוע ללא תקנה", "אנשים שפעלו מתוך שנאה וקנאה". כך נראית תשובה שלמה?".

התוועדות י"ט בכסלו עם הרב אלון (צילום ארכיון: אתר שיעורי הרב אלון)

הרב בזק הולך צעד קדימה וכותב: "גם לו היה הרב אלון מודה במעשיו, לא היה די בכך בלא טיפול מקצועי מוכח. בעלי סמכות וכוח המנצלים את מעמדם לפגיעות מיניות בחלשים הנתונים להשפעתם אינם מסוגלים לטפל בעצמם. אסור היה לאפשר לרב אלון לחזור ולהיפגש ביחידות עם מבקשי עצתו בלא הסכמה מפורשת מצד גורם מקצועי לכך, לאחר טיפול משמעותי".

עוד מוסיף הרב בזק כי "הקביעה שהרב דרוקמן לא טעה, היא קביעה ברורה שהרב ליכטנשטיין זצ"ל ויבדל"א הרבנים האחרים שהזכרתי כן טעו. הם הרי אלו שאסרו על הרב אלון להמשיך בפעילותו הציבורית ובדרך זו להמשיך גם להיפגש ביחידות עם אנשים, ולולא היו נשמעים בציבור קולות אחרים והייתה הסכמה כללית לשמוע לקולם של רבנים גדולים וחשובים לצדם של אנשי מקצוע שבדקו היטב את התלונות נגד הרב אלון, יש יסוד להניח שהנפגע/ים האחרון/ים לא היו נפגעים. כיצד ניתן דווקא היום לצאת בהכרזה כזו?".

בסוף דבריו מבקש הרב בזק להבהיר דבר נוסף: "צדקותו של הרב דרוקמן שליט"א, שפע פעולותיו הברוכות למען הפצת תורה, למען העם והארץ, ידועים בשער בת רבים, וזכויותיו העצומות אינן מוטלות בספק. אולם אסור לנו להחמיץ את המסרים החשובים ביותר מהפרשה העגומה הזו: ראשית, שגם אנשים גדולים יכולים לטעות, ומי שטעה יכול לתקן; ושנית, שטיפול בפגיעות מיניות צריך להיעשות על ידי גורמים אובייקטיביים, מקצועיים ומוסמכים, ואינו נתון לשיקול דעתו הסובייקטיבי של אדם קרוב, צדיק וחסיד ככל שיהיה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
הרב אלון חטא ופורום תקנה טעה
אהרון | 06-12-2018 10:11
הרב אלון חטא פעמיים במעשיו בהכחשת מעשיו ופורום תקנה טעה בגסות בהתנהלות (ושאומרים הפורום טעה אים בכך בכדי להאשים את הרבנים הגדולים בפורום אלא את כל אנשי היחצ למינם שלא ידעו לגשת לנושא במקצועיות וברגישות הראויה)
2
הרב דרוקמן
התמים | 06-12-2018 10:13
לרב דרוקמן , עם כל הכבוד - ויש כבוד - אין מושג ירוק בענייני עבריינות מין. הוא לא מבין את השיבוש בנפשו של עבריין המין ולא מבין כיצד מטפלים בעבריין מין ( שלא תמיד ניתן לטיפול ). שום תשובה לא תעזור ללא טיפול ולא יעזרו גערות והטפות מוסר. הגישה של הרב דרוקמן ושל אחרים שגויה . אין המדובר בעשיית תשובה מחילול שבת או אכילת טריפה. עבריין מין הוא אדם חולה בנפשו ומעשיו באים ממקום אחר ולא מהפרה גרידא של קוד דתי או חוקי.
3
אז אם
ליבנה | 06-12-2018 10:28
הרב אלון מעולם לא חזר בתשובה על מעשיו, אולי הוא לא עשה אותם? איך אדם מבחןץ יכול לשפוט? איך אפשר להסתמך על מה שמתפרסם בתקשורת? ומדהים איך אתה מתפלא על כך שאנשים מעזים לומר שיתכן שהרב ליכטשנשטיין זצ"ל טעה אבל אתה לא מתבייש לומר שהרב דרוקמן פעל בצורה סובייקטיבית אינני בא להגן על הרב מוטי אלון, אני רק טוען שאדם שלא היה מעורב ב100% לאורך כל החקירה לא יכול לטעון שום דבר. זה יותר מידי מעורפל.
4
ישיבת הדגל נתיב מאיר נהרסה בגלל שהרב דרוקמן
הגן על הרב הסוטה שם | 06-12-2018 10:31
לא שכחנו שהרב דרוקמן הגן גם על הרב בנתיב מאיר. בושה
5
טעויות של רבנים
ניר משה | 06-12-2018 10:51
חנוכה שמח , ישנו איזושהי תפיסה הסוברת שרבנים אינם טועים.לרוב מיוצגת אצל החרדים יותר לדבר ה'. אך באמת שיראי ה' באמת ודאי שחולקים על כך. יש אחד יחיד ומיוחד שאינו טועה וזה הקבה בורא עולם. כל גדולי העולם כולם טעו.טעיות לא פסלו לא על האבות הקדושים ואף לא על משה רבינו ודוד המלך.וזה עצמו הופך אותם לגדולים באמת שכן מה החכמה לא לטעות אם אתה לא יכול לטעות.גדלותם בטעויותהם המעטות ובעיקר בהודאה עליהם ובתיקון הטעויות בצורה מושלמת.המהירות שבה ממהרים להגן על הרב הגדול שטעה ,ועל הטעות אין עוררין.מקטינה מאוד את אותו רב כך שחסידיו במו ידהם פוגעים בכבודו. תמוה הוא שהרב צריך שיגנו עליו או להמתין בלא תגובה בנושא חשוב שכזה,יתכבד אותו רב גדול שרבים מעריכים אותו ויסביר את דרכיו ואולי יורה לנו דרך חדשה ונסתרת בעבודת ה'. אין ספק שהרב דרוקמן עתיר בזכויות,הרמת קרן התורה כמעט כמספר ימיו ושנותיו.יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים.אך אינו חף מטעויות שנובעות בעיקר מהרבה טוב ומאימון שנותן באנשים.(רק לפני כשלושה שבועות אחרי חילול ה' האיום והנורא כשחולל כבודינו ונרמסה הרתעתינו אחרי מאות טילים מעזה שכל ממשלה נורמאלית היתה צריכה ליפול על דבר שכזה הצליחו בדרך לא דרך לנצל את הנאביות וחוסר ההבנה הפוליטית בטחונית של אותו רב עמ להשאיר ממשלה בלי רגליים והבזיון מתמשך כאשר מדינת ישראל ממשיכה להתבטל מול אוייבנו הטרוריסטים ביהודה שומרון ועזה ומחזקת את אחיזתם שם בקביעות בלתי נסבלת.)
6
הרב דרוקמן אחראי
מאשים | 06-12-2018 10:53
עוד מימי הרב קופולוביץ בנתיב מאיר - הרב דרוקמן אשם בפגיעה מינית שעשו קופולוביץ ואלון. על הרב דרוקמן לשבת בבית ולא לעסוק עוד בחינוך.
7
להקים ועדת חקירה
דוד | 06-12-2018 10:55
לבדוק את התנהלות הרב דרוקמן בפרשת קופולוביץ בנתיב מאיר. אם הרב דרוקמן היה נותן את הדין כשהחזיר את הרב קופולוביץ לנתיב מאיר אחרי שידע שפגע בתלמידים - הוא לא היה מעז להגן על מוטי אלון אחרי הרשעה בבית משפט.
8
אלוהים, הוא לא
ישראל | 06-12-2018 12:07
הרב דרוקמן עם כל מעלותיו הוא בשר ודם -וכמו כל בשר ודם הוא יכול לטעות. ובנושא פגיעות מניות טעה הרב דרוקמן פעמים , ראשית בנושא קופלביץ ושנית בפרשת מוטי אלון (ולצערנו לא למד מהטעות הראשונה) מה שחשוב הוא שהרב דרוקמן יצא לציבור וישמיע את קולו - הציבור זכאי לשמוע דברים ברורים ממנו (ולא מעיתונאים שלעולם אינך יודע מה רמת הדיוק בדבריהם)
9
ראו מה ההבדל בין ת"ח לשאינו
נחום תקום | 06-12-2018 12:19
צאו וראו מה ההבדל בין התלמידי חכמים הרב ליכטשטיין והרב אריאל, לבין זקני הציונות הדתית הר' דרוקמן והר' שמואל
לתגובה 9
מלא צער | 06-12-2018 20:24
בושה וחרפה. אוי לך מהשיפלות ומהביזיון אליהם ירדת.
10
אתה לא יודע לראות מורכבות?
מקליק | 06-12-2018 12:21
הרב דרוקמן לא חלק על הרב ליכנטשטיין. הרב ידע שהרב אלון הורשע וגם ידע על החטאים שלו. הרב דרוקמן לא הורה לו ולא התיר לו לקיים שיחות אישיות אבל חשב שאחרי שהדברים פורסמו הסכנה מהרב אלון לא גדולה מהסכנה מכל עבריין מין ששוחרר אחרי שנים בכלא וממשיך לחיות ברחובות. ברחמנותו הרב דרוקמן איפשר לרב אלון להעביר שיעורים בישיבה למרות שהוא ידע שבכך הוא מזיק לשמה של הישיבה ומזמין מצקצקים לתקוף אותה.
שקר גדול
משה | 07-12-2018 12:03
אם הרב דרוקמן היה יכול לומר בפה מלא - ר' מוטי חטא, הודה ברבים, התחייב לא לחזור על מעשיו, ואני מכיר בכאב קורבנותיו, ואני מטיל את כל כובד אישיותי ואחריותי על כך שלא תהיה פגיעה חוזרת, מילא. אבל הוא לא. צריך לשים את הדברים על השולחן - או שהוא שיקר לציבור כאשר הטיל ספק באשמת ר' מוטי, או שהוא האמין בצדקותו. על שתי האפשרויות הוא אשם בפגיעה החוזרת, ויחד עם ר' מוטי, גם הוא צריך להיות מוקע ברבים עד שלא יודה ברבים בטעותו ויקבל אחריות.
מדוייק
חיים | 06-12-2018 13:01
מסכים
11
מה הבעייה לצאת בהכרזה?
לא ברור | 06-12-2018 16:20
הכרזה זה בזול, למעשה ממש בחינם, ומכיוון שאין תשלום על הכרזות, אפשר להכריז מה שרוצים. אני מכריז כי הרב דרוקמן הוא צדיק יסוד עולם וגם פוליטקאי קטן וחנפן.
12
80 מליון שח בשנה תקציב גיור ! על מה ?
אליסף | 07-12-2018 2:33
דרוקמן בכיר בתחום הגיור עם תקציב של 80 מליון שח בשנה, שיכל ללכת למיגון ישובים בצפון ובדרום כולל מרכז שפירא שבו דרוקמן רב והוא אחד המקומות הכי קרובים לעזה שמי שגר שם צריך להיות ממש לא חכם אני חושב שגיור צריך להיות על ידי רבנים בהתנדבות, ולא עם רבנים בשכר כמו ב 2000 שנות גלות מרבית הדתיים בישראל חושבים שאין כיום בישראל גיור לפי ההלכה, למה ? כי יש רבנים מקבלים שם שכר מטורף של 200 שח לשעה של לימודי גיור, כפול 400 שעות זה 80 אלף שח לרבנים על גיור אחד ! כאשר רובם זה רק בשביל הטבות מהמדינה איך זה שאלפי אנשים שממשיכים לחלל שבת מקבלים אישור שהם יהודים, אחרי שהמדינה שפכה בצורה מטומטמת כל כל הרבה כסף ? איפה מבקר המדינה ? לפי ההלכה לא ייתכן שמי שמתגייר יקבל הטבות מהמדינה אלא להיפך, אנשים מתגירים רק בשביל ההטבות ולא שומרים שבת יום אחד, אבל רבני הגיור כולם בכל המכונים בארץ ובעולם ממשיכים לגייר כדי לקבל כסף ומשכורות צריך שתקציב הגיור יהיה רק 4 מליון שח לשנה, ושיקבלו גיור רק אחרי 5 שנים של שמירת שבת, ובלי שום הטבות מהמדינה, אלא להיפך, ובלי משכורות לרבנים אלא גיור בהתנדבות, כמו ב 2000 שנות גיור רק אז יהיה גיור אמיתי בישראל מתוך 3000 אנשים שעברו גיור יש אולי 10 שבאמת נשארו דתיים ולצערינו מדובר באנשים ש10 דקות עם בודהה גם היו נהיים בודהיסטים, אז סתם שופכים 80 אלף על גיור אחד, אז איך מדינת ישראל נותנת 80 מליון שח לגיור ולא משקיעה את הכסף במה שבאמת צריך כמו לתת כסף לחיילי צהל אני לעולם לא יכול להעריך שום רב בתחום הגיור חלקם יכולים להיות רבנים רק על מטומטמים שלא יודעים מילה יהדות שיודעים שהבן אדם לא ישמור שבת יום אחד ונותנים לו תעודת גיור איפה כל הדיבורים על התבוללות ועל זה שכל האסונות מגיעים לעם ישראל בגלל חתונה של יהודי עם מי שלא שייכת לעם הנבחר על ידי בורא עולם ?
13
הרב דרוקמן אולי טעה בסוטה אחד ובבמד"ש שלכם?
זהבה | 09-12-2018 0:40
כמה סוטים יצאו מתחת ידיכם?
14
תתפכחו
יהודיה שפויה | 20-12-2018 13:12
מורינו ורבינו, כמה אנחנו מאמינים יושרך, בצדקתך. במיליון אחוזים. אין לנו ספק שזו הוצאת דיבה מהגרועים ביותר. והוי זהיר בגחלתן שלא תכווה, שנשיכתן נשיכת שועל, ועקיצתן עקיצת עקרב, ולחישתן לחישת שרף, וכל דבריהם כגחלי אש...(אבות). מרחמת על גורלם של מי שמעיז להוציא דיבה עליך ככה, בלי לראות מה מרן החפץ חיים כותב . בטוחני שאם מרן החפץ חיים היה חי בינינו היום היה משתיק את קולות הרוע האלה נגדך. ומי אנחנו מול מרן החפץ חיים.
15
מערכת סרוגים מפרסמת תגובות שהם נגד הרב
אופירה | 20-12-2018 13:14
זו מערכת שפלה ולא אובייקטיבית, גם אתם בעצמכם עושים משפט שדה לרב אלון בלי להשמיע את דעותיו. רק אומרים- הוא עשה, הוא אמר.....הכל שקר. הכל עלילת דם! אני מאמינה ויודעת במליון אחוזים שהרב אלון צדיק וישר.