כחלון מספיד את בוש: "נשיא שהיה מגדול ידידינו"

שר האוצר משה כחלון נחת בארה"ב, שם ישתתף בטקס ההלווייה של הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש האב כנציג ישראל. עם הגעתו לוושינגטון בספר הניחומים: "נשיא שהיה מגדול ידידינו"

כחלון מספיד את בוש: "נשיא שהיה מגדול ידידינו"
  משה כחלון בוושינגטון

שר האוצר משה כחלון הגיע היום (רביעי) לוושינגטון, שם ישתתף הערב בטקס ההלוויה לנשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' הרברט ווקר בוש. בעת הגעתו חתם בספר הניחומים הרשמי לנשיא בוש שהונח בבניין מחלקת המדינה של ארצות הברית.

"הגעתי לוושינגטון כדי להשתתף ולהיות נציגה של מדינת ישראל בלוויה של הנשיא לשעבר ג'ורג בוש, נשיא שהיה מגדול ידידינו" אמר בעת החתימה. "לנשיא בוש היתה תרומה אדירה לקשרים המצוינים שיש לנו עם ארה"ב, אותם אנו ממשיכים לקיים ולפתח עד היום. לא נשכח לעולם את התרומה שלו בהעלאת יהודי ברית המועצות לארץ ישראל. כך גם את התרומה שלו להעלאת יהדות אתיופיה, דבר שלא היה מתאפשר ללא הפעילות שלו בנושא".

"ליבנו עם העם האמריקאי שאיבד את אחד מהאנשים החשובים והיקרים לו" הוסיף וסיכם. "מדינת ישראל ממשיכה לחזק את הקשר עם ארה"ב, הידידה החשובה ביותר שיש לנו בעולם".

כזכור, הבוקר דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש משר האוצר כחלון לייצג את ממשלת בוושינגטון. בנוסף לכחלון, בהלוויה ישתתפו כל נשיאי ארה"ב שעדיין חיים: ג'ימי קרטר, ביל קלינטון, וברק אובמה, לצד נשיא ארה"ב המכהן דונלד טראמפ והנשיא לשעבר ג'ורג' ווקר בוש, בנו של בוש האב שהלך בשבת האחרונה לעולמו.

טראמפ עצמו אינו צפוי לנאום בטקס שייערך הערב, אך מוקדם יותר קבע את היום כ"יום אבל לאומי". עוד כתב בטוויטר כי הטקס "לא יהיה הלווייה, אלא חגיגה המציינת את חייו של אדם נהדר שניהל חיים ארוכים ומכובדים. הוא יחסר לנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
כחלון זה בוגד.
אלי | 21-04-2019 6:46
לפעמים לא ברור לי אם האיש הזה שפוי או לא... הוא ניסה להציג את עצמו בבחירות כשפוי: ימין שפוי כשלצידו תמונתו של בגין. כביכול הוא הימין השפוי ואילו כל השאר בלתי שפויים. אדם מגעיל ברמות. מעמיד פנים צבוע גרם נזקים לכלכלה סחטן לא מליח למצוא מילה אחת טובה עליו...