הרב דרורי: הרב דרוקמן ניסה לשמור את הרב אלון קרוב

בראיון לסרוגים יוצא הרב צפניה דרורי להגנת הרב דרוקמן בעקבות פרשת הרב אלון החדשה, ואומר: "לרב דרוקמן לב טוב מכאן ועד הים". על הרב אלון: "בחור מחונן אבל יש בו בעיה"

הרב דרורי: הרב דרוקמן ניסה לשמור את הרב אלון קרוב
  Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

בעקבות החשדות החדשים כנגד הרב מוטי אלון, אומר היום (רביעי) בשיחה עם סרוגים הרב צפניה דרורי- ראש ישיבת קריית שמונה ומבכירי רבני הציונות הדתית: "אני מניח שהרב דרוקמן עשה את זה מהדעה שככה הוא יוכל לשמור עליו, הרב דרוקמן בשום אופן לא מעודד דברים כאלה. כולנו מחפשים איך למנוע מכזה אדם נפילה. בחור מחונן (הרב אלון א.י) אבל יש בו בעיה", אומר הרב דרורי.

"הרב דרוקמן עשה את כל שאל ידיו כדי לשמור עליו תחת השפעתו. לא לעשות כלום זה יותר חמור, כי אנשים היו סובלים ממנו הרבה יותר. הדברים לא פשוטים בדברים כאלה, אני מכיר את הרב דרוקמן היטב ואני יודע עד כמה דברים כאלו מזעזעים אותו, אני חושב שהבחור מעצמו גם מאוכזב, הוא יודע שזה אסור ופוגע."

הרב אלון היה מהתלמידים המייסדים של ישיבת ההסדר קריית שמונה שהרב דרורי עומד בראשה. "מצער מאוד, בחור שקיבל את החינוך הטוב בעולם. הייתה תקופה שהוא למד אצלנו, תקופה לפני ההרשעה, לפני הרבה שנים. מה אפשר לעשות? כל מי שמתעסק בעניינים האלה יודע שאלו עניינים לא פשוטים."

לרב דרוקמן לב טוב

"זה לא חוכמה שנבוא ונבקר" אומר הרב, "יש דברים שכנראה אפילו  לא בשליטתו (של הר' אלון א.י). הלוואי והייתי יודע את הסוד בכאלו מקרים. אם מישהו ימצא פתרון כנראה יקבל פרס נובל. זו בעיה כשבכל הצדדים האחרים הכל נראה אחרת. האדם זה יצור מסובך בעצמו, יש כאלה שאי אפשר להציל אותם. אי אפשר להציל אותם מיד עצמם."

לגבי השאלה אם עצם העברת השיעורים אצל הרב דרוקמן לא נתנה לרב אלון לגיטימציה, אומר הרב דרורי: "אני לא יודע אם זה היה עוזר, נגיד שהיו מפרסמים שהוא מסוכן, מי היה מבטיח שאדם שהיה בקרבתו לא היה מגיע? אנשים לא נמצאים תחת משטרה. הרב דרוקמן חשב שעל ידי קירוב הוא ישמור עליו מעצמו, אני מניח שהוא לא פגע במישהו שלרב דרוקמן יש השפעה, הוא פגע במקום שיש הפקר. לרב דרוקמן לב טוב מכאן עד הים."

הרב צפניה דרורי (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
תגובה נוראית
משה | 05-12-2018 14:08
הרב דרוקמן נתן לר' מוטי את המרחב להכחיש את מעשיו הקודמים. זה לא יסולח. לב שמונע מהעבריין לשוב בתשובה, מקורבנותיו את האשרור הרבני למצוקתם, ומקורבנות עתידיים את הידיעה הברורה שמסוכן לשהות במחיצתו ביחידות, הרבה יותר ממה שהוא מבורך ברחבות, הוא סובל מעקמימות.
2
התנהלות מקוממת...
איציק | 05-12-2018 14:10
זה רק מוכיח שכשהמשטרה ורשויות החוק לא בתמונה ההפקרות משתוללת..כוונה טובה או לא כוונה טובה .צריך להרחיק את הסכנה מהחברה .מאחורי סורג ובריח.
3
הרב דרוקמן
נור | 05-12-2018 14:45
אני מציע לך להיזהר בלשונך אני יודע שהרב דרום בכלל לא טורח להסתכל על התגובות הללו אך אנשים אחרים מסתכלים ורואים שאתה מאשים את הרב דרוקמן במעשיו של הרב אלון מחלל את כבודו והוא מביש ומקומם אני מציע לך להסתכל על זה מהכיוון של רב שבה לתקן את דרכיו של תלמיד ומאחורי הגב אומר לכולם להיזהר מפניו אתה באמת שאותו רב היה בכלל יכול להסתכל בעיניים של תלמידו ותלמיד בכלל היה מקשיב לו אני מציע לך אם כל זה לא סיפק אותך אני מציע לך להיפגש עם הרב דרוקמן וכך תבין באמת איזה בין אדם מדהים ונדיר, אחד מגדולי הדור הזה האיש המדהים הזה
4
מוטי אלון
אברהם תורגמן | 05-12-2018 15:01
מאז ומתמיד סמכתי לחלוטין על מו״ר הרב יעקב אריאל שליט״א. ואכן, מאז שהרב אריאל היה שותף (מכריע?) בהחלטה הראשונה בעניין מוטי אלון (הפסיקו לכנותו רב! במקום שיש חילול השם זה חילו התואר ״רב!!) היה צריך להוקיעו ולהרחיקו מכל קשר עם אנשים! חבל שהיו כאלה, והרב דרורקמן שליט״א ביניהם ותהא סיבתו ככל שתהא, שתמכו במוטי אלון, ובמישרין או בעקיפין, והיטילו דופי בעמדת הרב אריאל שליט״א. ואכן הנה סופו של מוטי אלון מוכיח על תחילתו. לכן, מצטרף אני לקוראים להוקיע ולהרחיק את מוטי אלון מכל וכל, ויפה שעה אחת קודם! האם מחכים לפגיעה הבאה ולאותו אחד שיעז לחשוף אותו ?!
הרב אריאל העיד עדות שקר לטובת מטרידן אחר
אזרחי | 05-12-2018 18:59
הרב אריאל העיד עדות שקר בבית המשפט לטובת מטרידן אחר.
5
אחריות מנהיגותית
חנה | 05-12-2018 15:30
מסכימה, אני חשה שזה כשל מנהיגות ואחריות של הרב דרוקמן.שיפוט לקוי שגרם נזק בל ישוער לנערים ולקהילה
6
הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות
מיכל | 05-12-2018 17:54
לב טוב ותמימות הם לא טענות הגנה, הם רק סיבות שבגללן צריך לא לתת משקל רב לאנשים כאלו. הרב דרוקמן ביזה תלמידי חכמים של פורום תקנה, רמס את נפגעי מוטי אלון (ונא תפסיקו לכנותו רב) ולגיבוי שנתן לו, סייע בעקיפין לפגיעות הבאות. גם עכשיו הרב דרוקמן לא אומר דברים כהווייתם ורק אומר שלא יגיד כלום.
להפסיק לקרוא לחיים דרוקמן רב
הבייתה! | 06-12-2018 7:58
פוליטקאי קטן שפגע ברבים, אשם לא פחות ממורדכי אלון
7
האם גם על עזרא שיינברג נתתם לב רחב עד הים?
קובי | 05-12-2018 18:16
האם כך מחניפים. רואים כאן את ההבדל בין תח כהרב אריאל לבין עסקנים תורניים כהר' שמואל וכהרב דרוקמן
8
היתנהלות. מוטי אילון
סוזי | 05-12-2018 22:04
מביש בלתי ניסבל יש להוקיעו מהציבור מבאיש את ריחנו .מבזה את התורה שלמד ומלמד יש להענישו במלא החומרה