התלמיד שהתפרץ על הרב אלון: "לגלות כלפיו חמלה"

נחום פצ'ניק, תושב גוש עציון שהתפרץ על הרב מוטי אלון לפני כחמש שנים, מתייחס לתלונות החדשות ואומר כי הוא לא מופתע שזה קרה שוב. עם זאת הוא אומר שיש לגלות חמלה גם כלפי הפוגע

פרשת הרב מוטי אלון.

נחום פצ'ניק, תושב גוש עציון שהתפרץ על הרב מוטי אלון לפני כחמש שנים, מתייחס לתלונות החדשות נגד הרב אלון ואומר כי הוא לא מופתע שזה קרה שוב.

בראיון שהעניק ל'חדשות הבוקר עם ניב רסקין' אמר פצ'ניק, שבעצמו נפגע בעבר מתקיפה מינית: "לא נפלתי מהתלונה החדשה נגד הרב. מאחורי הכריזמה יש סיפור של אדם פוגע ולא צריך לתת לזה מקום, לא לבוא לשיעורים שלו. גם אדם מקסים יכול לפגוע, הוא במקום של הכחשה".

עם כל הכעס על הרב אלון, פצ'ניק מגלה כי הוא חש גם חמלה כלפי הרב אלון: "אני שלם עם העימות שהיה לי עם מוטי אלון, אך למדתי שצריכה להיות חמלה גם כלפיי מי שפגע. אני לא מצדיק את המעשה, ליבי גם עם הנפגע וגם עם הפוגע. כדי להגיע למקום שאתה פוגע אתה צריך להיות אדם סובל".

כאמור, פצ'ניק בוא בעצמו נפגע מינית: "את הסיפור שלי סיפרתי כבר פעמים רבות, מי שפגע בי הוא רב אבל זה גם אבא שלי. שאדם כל כך קרוב פוגע בך זה מסובך, כואב יותר, אבל גם מעורר את המקומות של החמלה. אם אשמור טינה כל החיים – אפסיד. אני רוצה שיהיה גם את הצדק והדין אבל גם מקום לחמלה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
את משליך משהו אישי שלך לנושא אחר לא רלוונטי
יוסי | 05-12-2018 12:22
אביך פגע בך, לכן אתה מוכרח לחוש חמלה בכדי לייצב את עצמך. מוטי אלון בה בציבור שלם ובפרטים ממנו, ואין לחמול עליו אלא לחבוט בו, בעיקר כשהוא לא חומל על קורבנותיו
2
הפקרות של חולה
תמר | 05-12-2018 13:29
אדם חולה צריך להיות תחת השגחה וטיפול. להתעסק במיניות עם אנשים זה חולי. כמו כל חולי נפש אחר זה גם חולי. וחייב טיפול ומעקב והשגחה צמודה ברגע שמהווה סכנה אולי אישפוז במוסד. הוא ראוי לטיפול ואיזון כמו כל חולה.
3
הוא לא חולה
אייל | 06-12-2018 8:59
הוא לא חולה הוא אדם ציני ורע שעושה כמיטב יכולתו להמשיך ולנצל אחרים לא ברור לי מה קורים לה לאותה מחלה שאנשים מייחסים לו. אם אתם מתכוונים להומוסקסואליות, אז יש דרך מוסרית שלא כוללת תקיפה וכפייה לממש תשוקה מינית. ייכנס כבודו לאתר היכרויות ויימצא בעל או מאהב. מי שחושב שעצם היותו של אדם הומו זו מחלה, ושאין דרך מוסרית לחיות כהומו; סופו שלא יבדיל בין אנס לאוהב. סיפורו של מגזר.
יש דרך נורמלית ויש סטייה
ישר | 06-12-2018 15:22
מחר גם תגיד שלהיות עם בהמה זה אהבה? להיות עם אמא אחות אח זה אהבה? שיגעון!!! דור המבול