אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרשת הרב אלון 2: איפה היו הרבנים והוריו של הנער?

אין בכלל ספק בדבר חומרת מעשיו של הרב מוטי אלון, אך עם כל הכאב והרצון לעמוד לצד הקרבן, יש שאלה אחת שחייבת להישאל: היכן היו הוריו של הנער?

פרשת הרב אלון 2: איפה היו הרבנים והוריו של הנער?
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

אני יודע, הדעה אותה אכתוב בשורות הבאות אינה פופולרית ואני מאמין שאחטוף על ימין ועל שמאל, אבל יש דברים שפשוט צריכים להיאמר.

פרשת 'הרב מוטי אלון 2' מקוממת, מזעזעת ומתסכלת. מדובר ברב בישראל, איש חינוך כריזמטי וסוחף, מקהיל קהילות שאלפים היו ועודם צמאים למוצא פיו. האינסטינקט הראשוני הוא להתייצב לצד הקרבן- הנער שנפגע במהלך פגישות עם הרב אלון שלטענתו הלכו ונהיו מיניות ככל שהן הפכו לדבר שבשגרה.

שלא יובן מדבריי חלילה שמעשיו של הרב אלון מקובלים. צריך להוקיע אותם ואותו מעל כל במה אפשרית ולא לתת לו להיות בסביבת נערים עד יומו האחרון. מדובר באדם שמעל באמון תלמידיו, רבותיו, משפחתו, ובעיקר בתורה אותה הוא לומד ומלמד. אך עם זאת אי אפשר שלא לשאול את השאלה המתבקשת כל כך; למה ציפה אותו נער מסכן כשהוא הכניס את עצמו לכלוב בו נמצא שור שהועד? הוא לא ידע שהרב אלון כבר הורשע במגע בלתי הולם בנער אחר? הוריו לא ידעו? הם לא התעניינו לאן בנם הולך ועם מי הוא נפגש?

התוועדות י"ט בכסלו עם הרב אלון (צילום ארכיון: אתר שיעורי הרב אלון)

הרב אלון הוא זה שחתום על המעשים הנוראיים המיוחסים לו, בזה אין ספק, ועליהם הוא צריך לתת את הדין, אבל האם החברה בה הוא פועל ובעיקר המגזר- שבראשו הרבנים- אליו הוא שייך, לא הכשירו את הפגיעה הבאה? הציונות הדתית מתמחה בלהחרים, ובצדק, כל מעשה לא מוסרי, אך משום מה בכל הסיפור סביב מעשיו של הרב אלון לא הייתה תמימות דעים במגזר. קולות רבים יצאו להגנת הקרבנות ודרשו להוקיע את הרב אלון מקהילתו, אך מלבד זאת, מישהו מראשי המגזר- ביניהם חברי הכנסת שאולי בניהם ובנותיהם הלכו פעם לשיעור של הרב אלון- פעלו באמת על ידי מעשה למנוע את הפגיעה שהייתה רק שאלה של זמן?

כבר שנים מפורסם הדבר שהרב אלון חזר להקהיל קהילות ולהעביר את תורתו למאות ואולי לאלפי נערים ונערות. האם מישהו מלבד בודדים במגזר קרא להפסיק את המפגשים הללו? בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שהמגזר יודע להתאחד סביב נושאים הקשורים לשלמות הארץ, כגון פינוי יישובים והרס שכונות, אז מדוע מחאה כזו לא קמה נגד פעילותו של הרב אלון אחרי שהורשע? איפה היו כל מנהלי בתי הספר, ראשי העמותות, ראשי הגרעינים התורניים וראשי המועצות ביום שנחשף שהרב אלון חזר לזירה בה הוא ביצע את הפשע בגינו הורשע?

תירוצים יש למכביר אך תשובות אמיתיות אין. הרב אלון זכה לתמיכה לא רק מהנערים והנערות שבאו לשיעוריו, אלא גם מרבני המגזר ואפילו מהבולטים שבהם, תמיכה שכאמור, הכשירה את הקרקע לפגיעה הבאה, ומעלה שאלה נוספת שחייבת להישאל שוב כיום: האם כאשר מדובר באנשי שלומנו אנו סלחנים יתר על המידה ובצורה פושעת? חוששני שהתשובה חיובית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
26 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
הורים? נער?
אמ | 05-12-2018 9:24
על מה מבוססת ההנחה שמדובר בנער צעיר, קטין??? ממש לא ברור. מעבר לזה, חסרות משפחות בהן הורים אינם מתפקדים? חסרים יתומים שאין להם הורה להגנתם? הרי הם הנזקקות חושפת אותם לפגיעה . הפוגעים המנוולים מזהים את הרגישים והפגיעים ונטפלים אליהם.
2
הדג מסריח מהראש
לעשות לזה סוף | 05-12-2018 9:42
יש לצאת בדרישה, שהרב דרוקמן, שהגן על מוטי אלון בסיבוב הקודם, ושהגן על קופולוביץ לפני 25 שנה - יפרוש מהחיים הציבוריים ולא יעסוק בחינוך.
מה שבטוח:לא תצא מן העולם עד שתבריח מהראש ומטה
חייבים לשים לליצנים סוף | 14-12-2018 15:05
בן עולה מנוול ליצן שלא רואה פני שכינה. אתה מסריח כנראה מהפתח של אמא שך. כמה פעמים הוצאת זרע ? ככה לכתוב על תל זקן מכובד ששומר על הלכות לשון הרע לשיטתו וכבוד אדם שהיה נחשב למחנך ותלמיד חכם? הרי אף פעם גם לא הואשם בדאוריתא וקרוב לזה? תעשה תשובה דחוף מר זבלה ביזית תרב דרוקמן מנהיג ציבור בכונה
הרב דרוקמן
אליהו | 05-12-2018 12:37
הוא מגדולי רבנינו ואין להאשים אותו בכך שתמך בתלמיד חכם, כשעדיין לא היו ראיות חותכות, גם שמואל אליהו תמך במוטי אילון, למה אותו אתה לא מאשים?
הרב דרוקמן
מסכים | 05-12-2018 10:08
אכן. לצערי הרב דרוקמן 'חתום' על הפגיעה הזו ועליו לפרוש מיד מכל תפקיד חינוכי. זהו כשלון מהדהד שלו ולא בפעם הראשונה. הרב דרוקמן עומד היום בראש ישיבות בני עקיבא בהן מתחנכים אלפי נערים ונערות. כיצד אפשר לסמוך על שיקול דעתו בנושא רגיש זה....
3
לא ידוע
נחמה רחמן | 05-12-2018 10:17
לא ידוע עלהרבה רבנים שתמכו.השם היחיד הרב דרוקמן שחלשה דעתו בזה.ברור פשנער שהולך לרב אילון וממשיך לאחר שרואה לאן הדברים הולכים,לוקה לכל הפחות בבלבול ערכי,היכול לנבוע גם ממצוקה
4
זה הכל בגלל ההדחקה
טול קורה | 05-12-2018 11:55
בחברה החילונית הומו כמו מוטי אלון היה חי עם גבר. מכיוון שנגזר עליו לחיות בארון, יצרו גובר עליו והוא מטריד תלמידים. דיכוי היצר המיני לא באמת עובד לאורך זמן.
בלבלן מח
מחסל הדתילונים | 14-12-2018 15:08
הרב אלון לא קיים שום משכב ״צעדות תא של רון חולדאי״ בסך הכל חיבק חזק מדי עד שנדע אחרת...
5
חזקת החפות
סיון | 05-12-2018 12:08
כל עוד לא הואשם יש לו את חזקת החפות,מה גם שבקריאה קצרה את כתב האישום אשר הוגש נגדו ואת גזר הדין הסופי על כל הרעש הציבורי אשר היה מובן שלא עשה כלום... אם התביעה מבקשת שנים בכלא ולא ניתן כלום למעט כמה עבודות שירות מובן לכל בר דעת שלא היה כלום בעבר ומאמין שגם עכשיו הכל יתברר כעורבא פרח,תפסיקו להיות מוזנים מתקשורת
גברת סיון מרחפת. הוא הודה גם בפורום תקנה וגם
יעקב | 05-12-2018 14:31
מול 3 הרבנים בשבוע שעבר.
6
להוקיע נקודה! בלי לשאול שאלות מיותרות
מישהי | 05-12-2018 13:04
דווקא יש דברים שלא צריכים להיאמר, וז אחד מהם! כמו שחא תשאל על אישה/ילדה שנםגעה מינית- היכן היו הוריה! צריך להוקיע אותו מהציבור נקודה! בלי לשאול שאלות לא רלוונטיות! ועל התמיהה חמה הלך לרב? נו באמת!! הרי איך הגיע למקום הזה שוב?כי הוא המשיך לקבל תמיכה מרבנים, מתלמידים ואנשים שבחרו לא להאמין, לעצום עיניים...
7
רבנים צבועים מתחסדים וחסרי אחריות
דוד גלבוע | 05-12-2018 18:00
איך זרקתם את מגל מהבית היהודי כי הוא לא משלכם ואימצתם את הפוגע אילון.
כל מילה!!!
נועם | 06-12-2018 18:13
מגזריים במובן הכי עלוב של המילה
8
אילון ורב דרוקמן
יצחק פרנק | 05-12-2018 18:07
לאור ההתנהלות הכושלת של רב דרוקמן בפרשיות מוטי אילון במשך שנים וגם בפרשת ראש ישיבת נתיב מאיר בזמנו לפני שני עשורים בערך -- כל שעה שעוברת בה רב דרוקמן אינו מפוטר מכל תפקידיו בציונית הדתית ומוסדיתיה מגדילה את החילול השם הגדול והנורא (על אף זכויותיו הגדולות והמרובות ).
תפסיק ללכלך
דינר ירדני לא פרנק | 14-12-2018 15:12
הרב דרוקמן כענק ותלמיד חכם עם שיעור רוחני וחינוך הלך על פי הענין שלא היה פה שום דאוריתא רק תרגום של מתבגר שפירש ענין בצורה שפגע בו כי היה במצב עדין. אם זה היה קורה אתך לא היית רוצה שיחסלו אותך וכל מה שעשית על ״חיבוק חזק מדי מתמשך״ שהוא לאו דוקא מיני היום זה אולי סיפור אחר ולא יודעים מה אמרו לפורום כבוד הרב אריאל, הרב יהושע הרבנית שילת פלוס מפורסמים + חרטטן מההאקדמיה
9
איזה נער? בעובדה אמרו שזה בגיר !
רועי | 05-12-2018 23:29
מישהו ממש לא רוצה שהרב אלון ימשיך בהצלחתו ומוכן לעשות הכל אבל הכל כדי לערוף את ראשו.
10
גיא עזרא כל מילה סלע, רק אל תחשוב שסלחנים
רק בנוגע לרב אלון, | 07-12-2018 6:22
סלחנים גם כלפי אנשים אחרים, היה מנהל בית ספר באחת ההתנחלויות הגדולות שלא הפסיק לפגוע בנשים בודדות לא נשואות בגרושות ואף בנשואות וצעירות, יש הטוענים שעד היום האיש ממשיך במעללו במוסדות אחרים, בציונות הדתית מוכשרים להעביר את הבעיה למקום אחר, כן הציונות הדתית היא יותר גרועה מהמגזר החרדי, עושה הפרד ומשול, מה שנוח לה היא מוקיע מה שלא נוח לה היא לא מוקיעה, הרבנים הראשיים והורו של הנער אשמים במעשה הנפשע, אין כאן בכלל שאלה, הציונות הדתית פשטה את הרגל מזמן, מי שמביא לבית היהודי בעורמה וגנבת דעת יור ואישה ששניהם חילונים גמורים האחד עם כיפה ולמעשה הוא רפורמי אל תבואו בטענות לקהילות אחרות. בציונות הדתית יש יותר מדי אנשים חולים הכי קל לאמר אנשים חולים מר מנחם לנדאו, בא להקיא מהקהילה הזו.
בא להקיא ממך תלמד חפץ חיים קישקשתא
איכס על התגובה | 14-12-2018 15:15
וני מתנגד חריף לדרך הבית של.... אבל אתה מלכלך על הסרוגים מר פליצה
11
למה אנחנו עוברים על הוו מתונים בדין ?
אלדד | 07-12-2018 10:20
עוד ניסיון שפל של פורום תקנה. מי שמע ציטוט של המתלוננים? מי שמע את תגובת הרב? הבעיה היא שמעבירים לנו בתקשורת מידע חלקי בלבד. הרב נסע לאוקראינה ללא קשר לפרסומים ולפני שהוצף בתקשורת. מי שמכיר את הרב יודע שיקבל חיבוק בזמן משבר מאדם שכולו אהבת ישראל, האם זאת הטרדה? מי שיורד לפרטי המקרה מבין שאין ממש בדברים. מדובר בעליהום של הפורום בעל מנת ליצן תוקף לכוחו להסיר את הרב אלון מהבמה הציבורית, זאת לאחר כישלונו מהפעם הקודמת. הסיבה שאין סנהדרין היא שקל מאוד להכפיש שם, אבל למצוא אותו זכאי בעיניי רוחנו איינינו מצליחים בשיפוטיות העכורה שלנו.
12
זה בדיוק כמו להאשים קורבן אונס על סמך בגדיו..
טל | 07-12-2018 15:18
ברור שזה אשמתו ולא אשמתה, אבל למה היא ציפתה כשהיא לבשה שמלה כזאת / חולצה כזאת?... אתה אמיתי??? אני לא יודע איפה היו ההורים שלו אז, אבל אני די בטוח שהיום הם נמצאים במקום הזה של לקבור את עצמם שלא שמרו יותר טוב על הילד. ואז אתה באמת בא וכותב את זה??? אתה מנסה באופן מודע לזרות מלח על הפצעים? כי אם כן אז אין צורך, אני בטוח שהם עדיין מדממים.
13
תוכו אכל
יוסף | 10-12-2018 13:42
הרב אלון עם כל הצער מהמצב החולני שבו הוא שרוי,אני באופן אישי לא יכול לעבור שבוע בלי ניתוח של הפרשת שבוע שהוא מעביר. ר' מאיר המשיך ללמוד תורה מאלישע בן אבויה וקרא אותו רבו..... תוכו אכל וקליפתו זרק. לדעתי זה לא סותר להמשיך וללמוד ממנו תורה.
גם אם ה אלון היה אשם זה לא דומה
אל תבלבל ואל תשוה | 14-12-2018 15:17
ני כותב ב00 אז לא יכול להסביר לך אבל אתה גם לא רבי מאיר... וגם הוא ״נענש״ בזה
14
אם היו מפוצצים את זה היה מצב של חסידים שוטים
ית | 12-12-2018 14:49
כמו ברלנד אז צריך גם בזה להיזהר שמפוצצים אתזה לאט לאט
15
צדיק וישר הוא
אופירה | 19-12-2018 14:29
מורינו ורבינו, כמה אנחנו מאמינים יושרך, בצדקתך. במיליון אחוזים. אין לנו ספק שזו הוצאת דיבה מהגרועים ביותר. והוי זהיר בגחלתן שלא תכוה, שנשיכתן נשיכת שועל, ועקיצתן עקיצת עקרב, ולחישתן לחישת שרף, וכל דבריהם כגחלי אש...(אבות). מרחמת על גורלם של מי שמעיז להוציא דיבה עליך ככה, בלי לראות מה מרן החפץ חיים כותב . בטוחני שאם מרן החפץ חיים היה חי בינינו היום היה משתיק את קולות הרוע האלה נגדך. ומי אנחנו מול מרן החפץ חיים.
16
לא נער ולא יער
שוש | 21-12-2018 10:53
הנל כנראה אדם מבוגר שבא כדי להפליל את הרב אילון אם היתה אמת בתקשורת אז לא היית צריך לשטול את השאלות האלו.התקשורת תמיד פועלת על הרגשות והאמת פחות מטרידה .
17
פרשת הרב אלון-2
מאדאם איקס | 10-01-2019 12:44
דברים אמיצים