אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תזכורת: כך הצדיק הרב דרוקמן את התמיכה שלו ברב אלון

לפני שלוש שנים השתתף הרב דרוקמן באירוע במגדל יחד עם הרב אלון. בעקבות הסערה אז, אמר: "אני מרשה לעצמי לומר כאן שלא מצאתי סיבה מספיק טובה לומר שיש לי ביטחון במה שהיה בפועל באותו מקרה. הוא טוען שלא חטא". נזכרנו היום בראיון ההוא

תזכורת: כך הצדיק הרב דרוקמן את תמיכתו ברב אלון
  הרב דרוקמן לצידו של הרב אלון (באדיבות המצלם)

על רקע תלונה חדשה שהגיעה נגד הרב מרדכי אלון, בחשד כי פגישת ייעוץ שקיים עם צעיר הפכה לבעלת אופי מיני, אנחנו מזכירים את דבריו של הרב חיים דרוקמן, יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ומי שנחשב לדמות הרבנית הקובעת של הבית היהודי, מראיון ליוסף רוסו ב'עולם קטן', בו הסביר מדוע השתתף באירוע בעיר 'מגדל' יחד עם הרב אלון.

הרקע לראיון היה גם התפטרותו של ח"כ ינון מגל מהכנסת בשל תלונה על הטרדה מינית, וגם המתקפה מצד רבנים סרוגים נגד הרב דרוקמן על ההשתתפות באירוע עם הרב אלון, כשהרב יובל שרלו למשל, תיאר זאת כפגיעה נוספת בקורבנותיו של הרב אלון.

מתוך הראיון בעולם קטן, בשנת 2015

בראיון ההוא סרב הרב דרוקמן להתייחס לפורום 'תקנה', על אף שהוא היה הגוף שטיפל בתלונות נגד הרב אלון. "ברגע שהפורום פרסם את דבריו על הרב אלון, הוא בעצם סיים את תפקידו בפרשה הזו", הסביר הרב דרוקמן.

בדבריו ביקש הרב דרוקמן להבהיר כי בתמיכתו ברב אלון אין משום קריאת תיגר על מערכת המשפט. "ההפך בדיוק. מי שמעוניין לכבד את מערכת המשפט ככזו שמכריעה אילו עדויות בסיפור הזה יש בהן ממש ומאילו צריך להתעלם, חייב להישאר במה שהכריע בית משפט. מתוך כל הסיפורים והעדויות שדובר עליהם, רק במקרה אחד שהתרחש לפני שנים רבות מצא אותו בית המשפט אשם. וגם עליו העונש שנפסק היה שישה חודשי שירות. בשום מקום לא נכתב שהוא מורחק מעתה מחיים ציבוריים. אז על מה כועסים עליו שהוא ממשיך ללמד את אלה שרוצים לבוא ולשמוע וללמוד ממנו תורה?".

בית המשפט לא אמר שום דבר בעניין

"אם בית המשפט היה אומר שהוא צריך לחדול מללמד אנשים, הייתי מכבד את זה. וזאת גם אם באופן אישי לא הייתי חושב שכך נכון לגביו. בפועל, בית המשפט לא אמר שום דבר בעניין, אז ממתי בוחרים לשפוט טוב יותר מהשופטים ולהחליט שנכון להחמיר אתו יותר ממה שבית המשפט עשה?"

הרב דרוקמן מבהיר כי הוא מודע למשמעות הציבורית שיש לתמיכתו ברב אלון ואומר כי "יש לי עניין לתמוך בו בדיוק כפי שיש לי עניין לתמוך בכל אדם נרדף שנמצא בצרה ובקושי. בטח במי שמשפחתו והוא סבלו סבל נוראי במשך כעשור. בלי להתייחס לשום מקרה, כל אדם, גם אם מדובר בבן אדם שנפל, האם זה אומר שהוא צריך כל הזמן לשכב על הרצפה? מאיפה לקחנו את תפיסת העולם הזו?"

הרב דרוקמן נשאל על הקורבנות שנפגעים מכך שהוא תומך ברב אלון: "שוב, במחילה, יש תלונות וחשוב להתייחס אליהן בכובד ראש. זה מה שהופך את כולם לקרבנות שבגללם צריך לנטוש את הרב אלון? מי שחש מוטרד צריך לקבל את כל התמיכה והסיוע והאהבה – גם אישית וגם ציבורית, בזה אין בכלל מקום לספק".

על הטענה לפיה הרב אלון טרם הביע חרטה על מעשיו, אמר הרב דרוקמן: "השאלה אם הוא חטא. אם חטא הוא צריך לעשות תשובה כמו כל אדם. אחרי כל מה שאמרתי, שאני מכבד לגמרי את החלטות בית המשפט, אני מרשה לעצמי לומר כאן שלא מצאתי סיבה מספיק טובה לומר שיש לי ביטחון במה שהיה בפועל באותו מקרה. הוא טוען שלא חטא".

לכתבה המלאה שפורסמה בסרוגים ב-2015 – לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
דרוקמן הוא צרה ואסון לעם ישראל
אלון מורה | 04-12-2018 11:56
מדובר באיש קיצוני ופנאטי, שמתנהל כמו פוליטיקאי קטן, טלא כמו שרב אמור להתנהג.
תתבייש לך, רשע וארור!!!
מאיר, קרית 4 חברון | 04-12-2018 12:56
בסד כיצד אינך מתבייש, איש אלון מורה, לפתוח פיך הטמא כנגד רב גדול בעץישראל, ראש ישיבות בני עקיבא, תלמיד חכם עצום וגאון - הרב דרוקמן, שליטא??? - עליך נאמר: כל המבזה תחמיד חכם, אין רפואה למכתו - היזהר מאד בדבריך, אדם רשע, מבזה תלמידי חכמים! דבריך ודעותיך על רב ותלמיד חכם בישראל הם אות קלון בושה לישוב אלון מורה!!! תתביש!!!!!!!
2
צר לי לומר למר יואלי שגם התלונה הזו איננה יות
שוש | 04-12-2018 12:01
פורום תקנה אינו גוף חוקר שקיבל מינו ממישהו והמשטרה היום אנו מכירים את ערך חקירותיה (אפקט מצנן).
3
אז אתם ישר מזלזלים ברב דרוקמן?
אחד שיודע | 04-12-2018 12:07
ועוד בעקבות תכנית כמו עובדה. גם כן מקור. אם היה משהו אז תגבו את עצמכם בחומרים ולא סתם ציטוטים מכל מיני מקורות עלומים ונעלמים.
4
אני מרשה לעצמי לומר. דרוקמן הוא דרק מן.אם הוא
הוא מתעלם ממשכב זכור | 04-12-2018 14:01
פניה של היהדות.אז אני בוחר שלא להיות יהוודי
5
יואלי האידיוט מטנף בלי למצמץ
אפס | 04-12-2018 14:30
פסולת אנושית ציונית דתית
6
הוא בכלל לא רב. הוא פוליטיקאי
אז אמר | 04-12-2018 14:53
רב אינו פוליטקאי כמו שפוליטקאי אינו רב. לא מספיק תעודה מהרבנות, להיות רב צריך אדם שאינו נגוע.
7
העניין קצת מסובך.אמנם הרב אלון נענש
יפה יוסף | 04-12-2018 18:09
אבל התמיכה בו פוגעת קשה בנפגעי המין.גניבה אפשר להחזיר ובפגיעה מינית מה יחזיר?בעיה רצינית!!
8
רבני הציונות הדתית עוגבים זה לזה
דרומי | 05-12-2018 19:19
רבני הציונות הדתית עוגבים זה לזה
9
פדופיל
יוסי | 05-12-2018 23:27
תקשיבו צריך לעשות חושבים מעכשיו כל מי שממשיך לתמוך באלון הפדופיל אז זה אומר אותו אדם גם פדופיל אין סיבה אחרת נקודה האדם הזה צריך לשבת בכלא נשיא המדינה היתעסק עם נשים וישב כמה שנים וזה מיתעסק עם נערים הוא הומו פדופיל חולה נפש ועברייו מין מזכיר לי את הבלנדר הדפוק ועדיין אלון מעשיו יותר גרועים