אילה חסון: "יש ל'ידיעות רשימת חיסול' – אני הייתי בה"

בדיון על המלצות תיק 4000 גילתה: "בעיתון סימנו אותי אחרי חשיפת פרשת האזנות הסתר, כתבו עלי ולא ביקשו תגובה" • ינון מגל: "גם אני הייתי ברשימה של 'ידיעות' - ואותי באמת חיסלו"

אילה חסון: "יש ל'ידיעות רשימת חיסול' - אני הייתי בה"
  (צילום: 103fm)

אם יש דבר שלאילה חסון קשה לשמוע – זה התחמקות של מרואיינים מהאמת, ובעיקר שזו ידועה כבר לרבים. כך במקרה של קיום 'רשימות חיסול' בכלי תקשורת בישראל

במסגרת דיון שערכה עם עיתונאי 'ידיעות אחרונות' ו'ישראל היום', יובל קרני ומתי טוכפלד, ועם עורך 'וואלה' לשעבר ינון מגל (המגיש כיום ב־103fm), שמעה חסון מקרני התחמקות מהתייחסות לקיומן של אותן רשימות. "אני לא קיבלתי הוראות ממו"ל של עיתון או מאנשים שהם לא קשורים לעבודה המערכתית. עורך, שמבקש דברים באופן ענייני עיתונאי זה בסדר גמור".

לשמיעת הראיון:

לאילה היה קשה מאוד לשמוע את הדברים. "אני הייתי ברשימת החיסול של 'ידיעות אחרונות'", זעקה, "אתה יודע למה? כי בזמנו ככתבת משפט־משטרה העזתי לכתוב על פרשת האזנות הסתר. מאותו יום אני ברשימת החיסול, כולל שעושים נגדי כתבות ולא מבקשים ממני תגובה, מה גם שאני ברשימת החיסול של איזה מבקר תקשורת מטופש שבקושי היה די-ג'יי באוטו גלידה. על מה אתה מדבר בכלל?"

לדברי אילה חסון, "אפילו אהוד ברק היה ברשימת החיסול של 'ידיעות אחרונות' כיוון שלא רצה להכניס את העיתון לצבא או שרצה להכניס במקביל את 'ישראל היום'. היום כבר לא ברשימה הזו כי היום הוא נגד נתניהו".

גם למתי טוכפלד, נציג העיתון המתחרה, הפנתה אילה ביקורת דומה. "וגם אתה, טוכפלד, גם בעיתון שלך, בחייך, צדיקות לא נרשמה שם ברמה העיתונאית". טוכפלד השיב: "בגלל זה אני אומר שאי אפשר לקחת מקרה אחד ולומר 'פה יש שוחד' ובמאות התיקים האחרים אין שוחד. תמיד יש תמורה".

"גם אני הייתי ברשימת החיסול של 'ידיעות אחרונות'", סיכם ינון מגל. "רק שאותי, בניגוד לאילה –  חיסלו".

 

מצייצים ומוחים

מתי טוכפלד נחרד מכך שהעיתונאים בארץ לא יוצאים נגד העובדה שהמשטרה מקשרת בין סיקור עיתונאי לבין עסקת שוחד: "אני חושב שכל עיתונאי שיזומן לעדות במשטרה יחשוף עשרות מקרי שוחד דומים שבהם הופעלו לחצים ונתנו תמורה. אי אפשר לקחת מקרה אחד ולומר שפה יש שוחד ובמאות המקרים האחרים אין. זו שעתה הרעה של התקשורת והצביעות מתגלה ברוב תפארתה. היינו צריכים לראות מגה הפגנה של עיתונאים שמתקוממים על עצם הרעיון שהמשטרה מנסה לייחס סיקור עיתונאי כחלק מעסקת שוחד. אנחנו אפילו לא רואים מחאה בטוויטר".

בהמשך הדיון התייחס הפאנל לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שטען כי המלצות המשטרה הן משחק מכור מראש. האם מועד פרסום ההמלצות אכן היה מקרי? כיצד הריאיון של מפכ"ל המשטרה היוצא רוני אלשיך בתכנית 'עובדה' השפיע על החקירות? והאם יש בסיס להמלצות המשטרה בגין לקיחת שוחד בתיק 4,000?

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מתי לאחרונה ראש ממשלה מינה עצמו לשר התקשרות?
מתמם | 03-12-2018 15:20
לכ המיתממים
2
שאיילה לא מדברת
שוקי | 04-12-2018 22:17
היא ממש יפה