חג האורים: כך הדליקו הפוליטיקאים נר 1 של חנוכה

אלשיך ביומו האחרון בתפקיד המפכ"ל הגיע לכותל, חה"כ יהודה גליק הדליק עם בני משפחתו ושכניו בעתניאל וראש העיר הנכנס בירושלים משה ליאון בחר לציין נר ראשון של חנוכה בכותל הקטן

חג האורים: כך הדליקו הפוליטיקאים נר 1 של חנוכה
  חנוכיית הענק בכותל (צילום: מנדי הכטמן/ פלאש 90)

המוני בית ישראל פותחים הערב (ראשון) בחגיגות חג החנוכה ומדליקים נר ראשון מתוך שמונה. הפוליטיקאים, אנשי הציבור והרבנים מנצלים את הימים להדלקות נרות המוניות.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן וראש המנהל האזרחי, תת- אלוף בן- חור אחוות הדליקו עם קציני ועובדי המנהל האזרחי במפקדת היחידה, בבסיס אוגדת יהודה ושומרון בסמוך לבית אל.

(קרדיט: דוברות מתפ״ש)

"זאת הזדמנות גדולה לומר לכם תודה רבה על העבודה שאתם עושים", אמר הר בן דהן לחיילים. "אני ער ומודע לקשיים, אני יודע עד כמה אתם נמצאים בתת תקינה וכמה עובדים חסרים לכם. אני משתדל מאוד לפעול ואני מבטיח לכם שבעזרת השם אני לא אנוח ולא אשקוט עד שנגיע למצב שבו נשלים את התקנים ונדאג לכך שהעובדים כאן יקבלו את כל אשר מגיע להם".

(קרדיט: דוברות מתפ״ש)

ראש המנהל האזרחי, תת- אלוף בן- חור אחוות אמר כי ״אנו נמצאים בתקופה מורכבת ולפנינו אתגרים רבים. דברים שבעבר נראו בלתי אפשריים, כיום קורים כחלק מהשגרה ביהודה ושומרון. שיתוף הפעולה וחיזוק הקשרים בתוך המנהל האזרחי למול ההתיישבות, מהווים אבן דרך משמעותית ביכולתנו להסתכל לעתיד ולעמוד בכל שצפוי לנו", דברי ראש המינהל.

 

השם חנוכה שמגיע מחנוכת בית המקדש נערך לאחר כיבושו וטיהורו על ידי המכבים. שם נוסף לחג הוא "חג האורים", בגלל האורות שאנו מדליקים.

רב ניצב רוני אלשיך, הגיע ביומו האחרון בתפקידו כמפכ"ל המשטרה להדלקת נר ראשון של חנוכה המסורתית ברחבת הכותל המערבי יחד עם הרב הראשי דוד לאו ורב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ', רב המשטרה רמי ברכיהו ומפקדי מג"ב.

(קרדיט: דוברות המשטרה)

המפכ"ל הדליק את הנר הראשון ברחבת הכותל המערבי וציין כי "חנוכה הוא יום העצמאות הרוחני של העם היהודי. לפני 3 שנים בפתיחת כהונתי, ציינתי כי היסטורית גם לאחר הניצחון החשמונאי עוד היו מריבים, הדגשתי את ההיסטוריה שחוזרת על עצמה. העצמאות היא נושא שיש לתחזק ולשמר דרך בניית ריבונות ודווקא סכינאות, נשק עתיק הוא זה שחדר ואיים לפגוע בעצמאות היהודית. ואז שומרי החומות החזירו את השלווה. משטרת ישראל, מחוז ירושלים, לוחמי מגב הם שומרי הגלים של גל הטרור. לצערנו לא מעט שילמו בחייהם, וחוו פציעות קשות עד סוף ימיהם אך מסירות הנפש שלהם השיגה תוצאות. ואני מתרגש לראות כיצד רחבה זו מלאה מפה לפה, כיצד עם ישראל סומך על משטרת ישראל."

הדלקת נר ראשון של חנוכה בשידור חי מרחבת הכותל

הדלקת נר ראשון של חנוכה בשידור חי מרחבת הכותל

פורסם על ידי ‏הכותל המערבי – Western Wall‏ ב- ראשון, 2 בדצמבר 2018

הרב דוד לאו הדליק את הנר המרכזי ברחבת התפילה ואמר כי "עם ישראל עשה השתדלות ומצא שמן ליום אחד, והקב"ה עשה נס כי ידליק לשמונה ימים. נשתדל גם אנחנו להיות טובים ונתפלל כי הקב"ה יראה את המאמץ שלנו ויזכנו כנראה במהרה את האור הגדול במקום קדוש זה".

במקביל, ראש העיר הנכנס בירושלים, משה ליאון הגיע יחד עם יו"ר מאוחדים אריה קינג, דב קלמנוביץ ומתי דן, יו"ר עטרת כהנים להדליק בכותל הקטן.

(צילום: רפי פרלשטיין, ידיעות ירושלים)

חה"כ יהודה גליק הגיע לביתו שבעתניאל לחגוג יחד עם בני משפחתו. "חנוכה נחגג בשיא החושך של השנה הימים ארוכים הלילות קצרים לילות של סוף חודש ותחילת חודש עברי בלי ירח", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "דווקא בשיא החושך אנחנו חוגגים חג של אור חג של הארה לעולם כולו שנזכה לחנוכה שכולו אור והארה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו