אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בעקבות הפרסום בסרוגים, ביקורת בליכוד על שטרן

שבח שטרן המתמודד כנציג מחוז יו"ש בליכוד מחה נגד דחיקת המחוזות מרשימת הליכוד, יש מי שמזכיר לו שהוא תמך בנתניהו שקידם "פשרה" שדחקה את המחוזות והוציאה את הכוח מחברי המרכז

בעקבות הפרסום בסרוגים, ביקורת בליכוד על שטרן

"צר לי שבח שטרן ידידי אבל סוף מעשה במחשבה תחילה", אומר גיל שמואלי- יו"ר חוג נאמני חרות בליכוד וחבר מרכז הליכוד, בעקבות הפרסום בסרוגים על כך ששטרן, המתמודד על נציגות מחוז יו"ש בליכוד, מתנגד לדחיקת המחוזות ברשימת הליכוד. התלונה היא מדוע שטרן נזכר עכשיו אחרי שהכריז שהוא מתמודד לרשימת הליכוד וגילה שלקיחת הכוח מהמרכז מחלישה גם אותו.

בשנת 2015 שמואלי וחבריו נאבקו בהצעה של נתניהו שהוצגה כפשרה אך לדידם נועדה לדחוק את נציגי המחוזות וייתרה מזו להחליש את כוחם של חברי מרכז הליכוד. "מה לך כי תלין עכשיו על כרסום כוחו של מרכז הליכוד כעת הרי אתה וחברייך ביום פקודה הצבעתם בעד הצעת הפשרה של יו"ר התנועה נתניהו ונגד הצעתנו", אומר שמואלי.

זו הייתה הצעה לסירוס מרכז הליכוד

"מה שאנו רצינו זה להשיב את הכוח והמנדט באופן מלא למרכז הליכוד כבית הנבחרים העליון של התנועה. כלומר לתת לצירי מרכז הליכוד הנחשבים אלקטורטים של המפלגה להכריע גם למחוזות וגם לרשימה הארצית האם עכשיו אתה מבין איזה טעות עשיתם אז כאשר לא הקשבתם לקריאתנו שלא לא להיכנע להצעת נתניהו? ההצעה הזו היא למעשה הייתה השלב הראשון בדרך לסירוס מרכז הליכוד והפיכת המפלגה לכלי בידי יו"ר התנועה ששואף לשליטה בלעדית ועושה בה כבתוך שלו", אומר שמואלי.

גיל שמואלי , במהלך הקמפיין נגד הצעת נתניהו

"כרסום כוחו של המרכז היה נמנע אילו אז הייתם פועלים להעברת הסמכות לקביעת הרשימה בידי המרכז ולא נכנעים להצעת נתניהו שהביאה לכרסום בכוח המרכז" מוסיף שמואלי .

יש לזכור שמשך שנים רבות חברי המרכז הם שבחרו וקבעו את רשימת הליכוד לכנסת ומעמדם נשמר כריבון מלא וחוקי ככתוב בסעיף 50 לחוקת הליכוד . בשונה מהמצב היום בו – שיטת הפריימירס הנוכחית בה כל התמודדות מצריכה מימון יקר ובעייתי ויש בה כדי למנוע ממועמדים טובים וראויים להגיש את מועמדותם

הקמפיין בליכוד נגד הצעת נתניהו שעברה ב- 14.06.2015 (באדיבות: גיל שמואלי)

תמכתי אז ואני תומך גם היום באותה הצעת פשרה

חבר מרכז הליכוד שבח שטרן הגיב לדברים: "הצעת נתניהו המקורית הייתה, להשאיר את המצב בעינו, קרי, שמתפקדי הליכוד יבחרו ברשימה הארצית ובמחוזות. מול זה הייתה הצעת דודי אמסלם ואחרים להעביר את כל הבחירה למרכז. אני הייתי בין יוזמי הפשרה, שאחר כך אומצה על ידי נתניהו, לפצל את הבחירה, כך שכל חברי המרכז יבחרו את כל נציגי המחוזות ובחירת הרשימה הארצית תישאר בידי המתפקדים…"

שטרן מוסיף: "תמכתי אז ואני תומך גם היום באותה הצעת פשרה, שכאמור הייתי מיוזמיה, ואני עדיין חושב שהיא הראויה, ובלבד ולא יעקרו אותה על ידי טריקים וקומבינות שיגמדו אותה. אני חושש מאוד שלרגל הידיעות, שיש רצון לדרדר את רשימת המחוזות במספר מקומות, וגם להקטין מ-10 ל- ל-3 או 4 את מספר המועמדים שעבורם רשאי כל חבר מרכז להצביע ירצו חברי המרכז לשמר את כוחם על ידי דרישה להעביר את כל הכוח למרכז. כי מי שפותח תיבת פנדורה, משחרר את כל השדים מהבקבוק. לא הייתי רוצה שזה יקרה, אבל זה עלול להגיע לשם."

שטרן מציין דבר אי שוויון נוסף בעקבות חוק מימון הפריימריז שהעביר השנה בכנסת יו"ר הקואליציה: "בואו נזכור שחבר כנסת מכהן זוכה לחשיפה גדולה, יש לו תקציב אדיר של כארבע מאות אלף שקלים לטובת ההתמודדות ולמתמודד חדש מותר לגייס עד כשבעים אלף שקל מתרומות, כך שאין שיוון הזדמנויות למתמודד במחוזות. העברת הבחירה למרכז תחזיר את הפער הזה בשיוויו. אני, כאמור לא רוצה שנגיע לשם".

כאמור כפי שחשפנו בסרוגים, היום (ראשון) בשלוש, בכפר המכבייה יתכנסו חברי מרכז הליכוד לדון ברצון לדחוק את המחוזות מהרשימה. מאוחר יותר הערב, יגיעו נתניהו ורעייתו אף הם לכפר המכבייה להדלקת נרות חגיגית בצל המלצות המשטרה בתיק 4000 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו