במרכז הליכוד זועמים על חברי הכנסת מהליכוד

ביום ראשון בכפר המכבייה יתכנסו חברי מרכז הליכוד, אלו המתמודדים על המחוזות ברשימה לכנסת הבאה, ויש להם בטן מלאה על חברי הכנסת המכהנים

במרכז הליכוד זועמים על חברי הכנסת מהליכוד
  (Photo by Gili Yaari/FLASH90)

אווירת הבחירות שבפתח, שאם לא תהיה בחודשים הקרובים אז בוודאי במהלך השנה הקרובה, יוצרת תכונה רבה בתוך המפלגות. אפשר לראות זאת בנקל במאבק בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי. התכתשויות הללו לא פוסחות גם על תנועת השלטון- הליכוד.

חברי מרכז הליכוד שמתמודדים במחוזות על מקום בכנסת הבאה, יתכנסו ביום ראשון הקרוב בכפר המכבייה, רבים מהם זועמים מאוד. בכינוס ינסו לטקס עצה, נגד החשש מכך שחברי הכנסת המכהנים ידחקו אותם אחורה ברשימת הליכוד הבאה.

כיום, נציגי המחוזות משובצים ממקום 16 והלאה ברשימת הליכוד. החשש הוא שחברי הכנסת המכהנים ידחקו אותם למקום ה- 20 והלאה.

את המחוזות בליכוד בוחרים חברי המרכז לעומת הרשימה הארצית אותה בוחרים כלל מתפקדי הליכוד. ובשל העובדה ששם המספרים נמוכים יותר, קל יותר להיכנס במחוזות למקום ראלי ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. אחר כך ברשימה הארצית זה הופך הרבה יותר מסובך. חבר כנסת שנבחר פעם אחת במחוז, לא יכול להיבחר שם שוב, ולכן זו תחנת רכבת. חברי כנסת רבים שנבחרו במחוזות לכנסת הנוכחית עוברים הפעם ל-"ליגה של הגדולים" ושם הקרב הרבה יותר אכזרי.

לא שוללים מיזוג עם כחלון

רוני שטרן המתמודד במחוז הגליל והעמקים אומר: "בבחירות הקרובות צפויים לעוף מהליכוד 20 חברי כנסת ושרים, הם בוכים לביבי והוא פוחד שהם יפרשו וייצרו סיעה נפרדת. השמועה אומרת שראש הממשלה רוצה להחזיר את המחוזות ממקום 16 ל20 ומי יודע השמועות מדברות שגם יכול להיות חיבור עם כחלון, שידרוש השתלבות בצורה של ריצ'ר'צ. אם אני היום מתמודד על מקום 18 אז סביר להניח שאגיע למקום 24"

בכינוס הצפוי ביום ראשון, מתכננים לבוא בדרישה שחברי המרכז יכולו לבחור גם את המתמודדים בארצי, שהכוח של חברי המרכז יהיה יותר גדול. שיהיה בידי אלו שפוקדים אנשים לליכוד וממריצים את האנשים להגיע קלפיות", אומר רוני.

שבח שטרן, שאתמול הודיע על התמודדות במשבצת יו"ש בליכוד, אומר: "ח"כ דוד אמסלם הביא בעבר הצעה שמטרתה שכל הבחירה של חברי הכנסת, גם מהרשימה הארצית, תהיה על ידי חברי המרכז, לבסוף הושגה הפשרה על דעת ראש הממשלה שבמחוזות יבחרו על ידי חברי המרכז, עכשיו מתברר שרוצים להקטין עוד את חברי המרכז. יש הרבה שמתרוצצים כבר שנתיים וחצי בין החברים במרכז הליכוד, יש פה ניסיון לכרסם בכוח. זה פוגע בהם, לשנות כללי משחק באמצע המשחק, תתחיל להיות החתמה לשנות את החוקה ויחזרו לדרישה שהמרכז יבחר בכל המועמדים, אני לא חושב שבתקופה כזאת זה יהיה טוב מחלוקת בתוך התנועה."

לגבי מיזוג עם כחלון, אומר שטרן שהוא לא מכיר שזה על הפרק, מלבד אותם מכולנו שמקיימים קשר הדוק עם הליכוד כל הזמן (השרים יואב גלנט ואלי כהן- א"י)

אריק זיו עורך אתר ליכודניק, מעריך שבסוף זה יסתיים בפשרה, הם כן ידחקו, אבל לא ארבעה מקומות למעלה אלא פחות. לגבי איחוד עם כחלון, זה כרגע לא על הפרק אלא אם יהיה איחוד בשמאל אז זאת אפשרות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
לחברי כנסת חרוצים ומוערכים אין מה לדאוג
שטויות | 30-11-2018 13:01
יש בהחלט חברי כנסת שהתבלטו ולהם לא תהיה שום בעייה להבחר ברשימה הארצית. למשל אמיר אוחנה שפעל רבות למען זכויות קהילת הלהטב ואלו בודאי יבחרו בו , אורן חזן שיצא בקול גדול נגד הערבים, השמאלנים והפמניסטיות הפרוגרסיביות, נאווה בוקר שהגנה בחירוף נפש על רעיית ראש הממשלה ועוד. מי שלא פעל ולא התבלט, מוטב שיפנה את כסאו.