אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גיוס המשגיחות: בית הלל מברכים את הרבנות הצבאית

בהודעה שפרסמו רבני בית הלל הם ברכו את הרבנות הצבאית של צה"ל וכן את הרב הצבאי הראשי אייל קרים, על הכנסת משגיחות כשרות לשירות בצה"ל

גיוס המשגיחות: בית הלל מברכים את הרבנות הצבאית
  (צילום אריאל מינקוב)

בעקבות הפרסום על כך שבעוד שבועיים יחל מחזור הגיוס הראשון של מתגייסות לתפקיד משגיחות כשרות בצה"ל, בארגון "בית הלל" שיגרו היום (חמישי) את ההודעה הבאה: "אנו מברכים על החלטת הרבנות הצבאית לפתוח את מקצוע השגחת הכשרות בצה"ל גם לנשים. בשנים האחרונות השתנה מבנה ניהול המזון בצה"ל, וגם התפתח מחסור חמור במשגיחי כשרות. שילוב חיילות כמשגיחות כשרות על פי כללי השילוב הראוי יועיל מאד בשמירת הכשרות בצה"ל וגם לשילוב נשים במקצועות שנחסמו בפניהן בעבר מטעמים שונים."

"אנו מברכים את הרב הצבאי הראשי, הרב קרים וצוותו על עבודת המטה ועל ביצוע התהליכים שנדרשו ומחזקים את ידיהם בעבודת הקודש שלהם", כתבו. "על עבודת המטה ועל ביצוע התהליכים שנדרשו ומחזקים את ידיהם בעבודת הקודש שלהם. שירות מועיל ונעים למתגייסות החדשות (וגם לכל שאר המתגייסים החדשים)", סכמו בהודעה.

כאמור הבוקר דווח בתכנית 'בוקר טוב ישראל' עם אפי טריגר, בגלי צה"ל, כי לראשונה בתולדות צה"ל בעוד כשבועיים יגויסו לראשונה בנות לתפקיד משגיחות כשרות. על פי הדיווח, הבנות צפויות להתגייס ביום שלישי 11/12/18 ומשם לנסוע לבית הספר למקצועות משאבי האנוש- בה"ד 11, שם הן יעברו קורס ייחודי של משגיחות כשרות צבאיות שיימשך שבועיים וחצי. מדובר בקורס שהיה סגור לנשים וכעת יפתח לראשונה ע"י הרבנות הצבאית. בסיום הקורס תשובצנה החיילות ליחידות צה"ל השונות כמשגיחות כשרות מין המניין.

ארגון רבני בית הלל תומכים בשילוב נשים בצה"ל, כפי שפרסמו בחוות דעת שפרסמו הנקרא "שירות משמעותי לנשים בשירות לאומי ובצה"ל – חוות דעת רבני בית הלל". וכך הם כותבים: "האווירה הכללית בצה"ל השתנתה ללא הכר מאז ימי קום המדינה, בפרט בתחום היחס לנשים והטיפול בהטרדות של חיילות ובניצול מרות מצד מפקדים. בראשית דרכו של צה"ל, ובמשך שנים רבות לאחר מכן, שררה אווירה סלחנית מופרזת כלפי תופעות חמורות של ניצול ופגיעה בחיילות. המצב בצה"ל השתנה מקצה לקצה. בשנים האחרונות נידונו ונשפטו מפקדים בכירים וראשי ציבור על עבירות כאלה, וכבר אין סלחנות כלפי תופעות של הטרדה וניצול. הבנות המשרתות בצבא מוגנות הרבה יותר, ויש להן כתובת. צה"ל של היום הוא מקום בטוח יותר עבור נשים, לפעמים אף יותר ממקומות עבודה רבים בחברה הכללית".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אני מוחה על הכותרת הזאת!
אהרון | 29-11-2018 13:39
גם מי שלא מסכים לדרכו של הארגון, צריך לתת להם את הכבוד הראוי. מדובר בארגון של תח אורתודוכוסיים המורכבים מרבנים ורבניות מהציונות הדתית. להגדיר את דבריהם כחיבוק דב משל היו התנועה הרפורמית פוגע בהם וחבל.
2
אין טעם לברך את הרבנות על המהלך
אריאל | 29-11-2018 17:50
כיוון שהיא מתנגדת לו וניסתה למנוע אותו. ממילא, רבני בית הלל הולכים כאן נגד הרבנות ומתייצבים בצד של ראש אכא. עכשיו תסיק את המסקנות המתבקשות...
3
עצימת עיניים שלא תיאמן
ט | 29-11-2018 21:10
בשנת 2017 הוגשו למשטרה כ-6500 תלונות בכל נושאי עבירות המין. נתון זה הוא של כל הארץ יחד! רק בצהל לבדו, הוגשו בשנת 2017, כ-1500 תלונות בנושאים אלו !!! כלומר, כמות התלונות בצהל היא עצומה יחסית לחלקו בכלל אוכלוסיית המדינה !!! איך אפשר להוציא מהפה (או מהמקלדת) משפט כזה: צהל של היום הוא מקום בטוח יותר עבור נשים, לפעמים אף יותר ממקומות עבודה רבים בחברה הכללית.?????? רק עיוור לא רואה מה קורה בצהל לנשים.
4
מישהו שאל אותם? מה הם קופצים להיות
מאיר | 29-11-2018 23:47
איפכא מסתברא? שילכו ללמוד את מידת הענוה במסילת ישרים.
5
איך בחורה שלא מקשיבה להלכה ומתגייסת (יורה דעה
אביחיל | 01-12-2018 22:57
תהיה נאמנת על כשרות (יורה דעה)???