ביקורת סרטים: רובין הוד• אשפה של חיצים

דמותו המוכרת של רובין הוד חוזרת (שוב) למסך בסרט חדש, כדי להזכיר שמאז ומתמיד גיבורים שנלחמים בשלטון המושחת זה להיט. מבקר הסרטים של סרוגים יצא לראות את הסרט וחזר עם ידע נרחב בירי בחץ וקשת ואכזבה

ביקורת סרטים: רובין הוד• אשפה של חיצים
  (צילום: באדיבות יונייטד קינג)

ביקורת סרטים: רובין הוד

הרזיסטנס חזר. כולם מנסים להראות לנו כמה השלטון מושחת, כמה עובדים עלינו, האנשים הקטנים וכמה צריך לקחת מהעשירים ולתת לעניים.

רובין הוד יוצא אחת לכמה שנים, מהסיבה הפשוטה שהאולפנים לא צריכים לשלם זכויות יוצרים לאף אחד. עשרות סרטים וסדרות השתמשו בדמותו הרומנטית והעלו את הסיפור על השודד הטוב, העלמה במצוקה, השריף הרע והכומר הטוב.

אבל אנחנו ב2018, וטראמפ בשלטון, והסוציאליסטים שוב רוצים חלוקה שווה של הכסף. אז עושים סרט בינוני ודוחפים שם את כל העייפות המרקסיסטית.

רובין הוד

ציון כללי
לסרט

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
ההולכים

רב שבענו מהחינוך הפרוגרסיבי, ומילא זה, אפשר שסרט יהיה סביל ואף חביב ביותר למרות כל אלה, אבל הפעם החריבו הכל.הליהוק התחיל טוב. טארון אגרטון הזכור לטובה מ'קינגסמן' בתפקיד רובין מלוקסלי החוזר לנוטינגהם ממסעות הצלב, מצולק נפשית ומבין שמלחמה זה רע ופקודות זה רע. המצפן החדש שלו, ג'ון הקטן (ג'יימי פוקס במשחק בינוני), חוזר כשבוי מלחמה שבא לחנך וללמד אותו לגנוב ולירות חיצים.

מכאן והלאה הכל מתדרדר.

בן מנדלסון, שנלקח בימינו לכל תפקיד של ארכי-רשע, משחק את השריף עם בעיית הדיבור המובנית של בן. סבלתי קשות. כן, קשה לי עם בעיות דיבור של שחקנים.

השחקנית איב יוסון (הבת של בונו מu2) משחקת את מריאן בשעמום מרשים, ובכלל נוספה לה עוד תת עלילה של משולש רומנטי מוזר עם פוליטיקאי מדרג נמוך שמנסה להתקדם על חשבון "העם", ועוד כל מני תתי עלילות שמנסות לשלב מוטיבים מ"הרוזן ממונטה קריסטו", "ונדטה" ועוד בליל נוראי של רעיונות לא מבושלים לכדי תסריט שלא מחזיק מים וכתוב רע.

כמויות של קלישאות שנשפכו על הראש שלנו היו מדהימות. אולי לפני עשרים שנה הייתי מתלהב, אבל אז היה את קווין קוסטנר. ומעל הכל, הארט.

מדובר בימי הביניים, ומשום מה, הארט החליט שזה אחלה לתת מעילי עור אה-לה איינזצגרופן, תלבושות, תסרוקות ועיצוב סביבתי שלא היו מביישות את דור הפאנק בבריטניה של שנות השמונים. והכל באווירה של ימי הביניים, והכל לא מתחבר ולא קשור ובעיקר חבל.

משהו קטן לזכור: זאת הפעם הראשונה שאני רואה שמשתמשים בשיטת יריית חץ וקשת מימין, לפי לארס אנדרסון (חפשו ביוטיוב), שהצליח לשחזר את הירי המדהים של לפני אלף ומשהו שנים. תיקון קטן להוליווד שהרגילה אותנו שחיצים יורים משמאל, כי זה מצטלם יפה יותר.

#סולם_רייכרט

הטוב: שזה נגמר

הרע: רוק שניתז מהפה של מנדלסון

המכוער: העיצוב והתלבושות.

ארה"ב 2018.

120 דקות. דובר אנגלית, מתורגם לעברית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
קשקשן כהרגלך
שפוי | 17-02-2019 11:52
סרט מעולה. משחק מעולה אקשן מעולה ועיצוב תלבושות וארט מדהים שמכניס לאווירה של אותה תקופה. אור, אל תנסה להצדיק את הטייטל החדש שלך 'מבקר סרטים' בלבקר בכח סרטים טובים. עדיף שתישאר בתחום המסעדות...