עיר תקועה, חרדים חסמו את הכניסה לירושלים

מאות חרדים מהפלג הירושלמי חוסמים בשעה זו את הכניסה לירושלים בצומת הרחובות יפו-שרי ישראל בירושלים, בעקבות מעצרו הבוקר של עריק מצה"ל

עיר תקועה, חרדים חסמו את הכניסה לירושלים
  צילום: חיים גולדברג, סרוגים

בשעה זו מאות חרדים מהפלג הירושלמי המוגדר קיצוני חוסמים את הכניסה לעיר ירושלים ומתעמתים עם שוטרים בצומת הרחובות יפו- שרי ישראל.

חסימת כביש ועימותים בכניסה לירושלים (צילום: גיא עזרא סרוגים)

ההפגנה החלה בעקבות מעצרו הבוקר (רביעי) של תלמיד הישיבה יצחק אריה בידי שוטרים בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שבמסוף המשטרתי עלה כי הוא עריק מהצבא, הועבר לידי המשטרה הצבאית.

חברת 'סיטיפס' מפעילת הרכבת הקלה, הודיע לפני שעה קלה: "עקב הפגנה באזור רחוב יפו – שרי ישראל, פועלת כעת הרכבת הקלה בין התחנות הר הרצל והתחנה המרכזית ובין התחנות חיל האוויר ושער שכם. בשלב זה לא מתקיים שירות בין תחנת שער שכם לתחנה המרכזית".

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר: "חרדים קיצוניים חוסמים את צומת הרחובות יפו ושרי ישראל בירושלים, ומשבשים את תנועת הרכבים והרכבת הקלה. כוחות משטרת ישראל נמצאים במקום".

ירושלים, רחוב יפו (צילום גיא עזרא סרוגים)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
יסודות ההנהגה הציבורית מאז קום מדינת הכפירה
יסודות ההנהגה הציבור | 28-11-2018 18:15
יסודות ההנהגה הציבורית מאז קום מדינת הכפירה השמד והזימה, נתקבלו ממרן החזו״א זללה״ה שהורה כיצד לנהוג עם השלטונות והמוסדות הממשלתיים וכל כיוצ״ב, תלמידי החזו׳׳א ידעו היטב את הדברים ממקורם, העבירו את הנחיותיו גם לאלה שלא שמעו, ועפ הדברים האלה מתנהלת הנהגת הציבור כל עשרות השנים האחרונות. וביסודה של הנהגה זו, מונחת הכרה שכאן באי אנו בגלות, ויש לנהוג בהנהגת הגלות המסורה בידינו כל הדורות, וכפי שנהג רבינו הקדוש, מסדר המשנה, שלפני שהלך לפני השלטונים עיין בפרשת יעקב והנהגתו עם עשיו (עי׳ מדרש רבה וישלח פע״ח אות טו). וגדולי ישראל היינו כל אלו שמשיכים להנהיג רובא דכלל ישראל עפ דרך מרן הגאון רבי שמואל זצוקל המלאים יראת שמים וחרדה גדולה, לכבודו יתברך, ואחריות לעתיד כלל ישראל בתבונה שקולה, נוהגים בהנהגת מרן החזו״א זללה׳׳ה, ממש כמו שהיה נוהג מרן החזו״א זצוקללה״ה״. ומהי קנאות אמיתית: וכאן המקום להבהיר את ענין הקנאות לדבר ד׳, הקנאות האמיתית היא לדעת את האמת בכל ענין, ולהתנהג בדרכי התורה והוראות חכמיה האמיתים בלא פשרות וויתורים, אף כשנדרשים מאמצים והקרבה, וכן להתרחק מכל השפעת החילוניות ושותפיהם הידועים, ולצאת לרחוב להפגין ולמחות בלי פחד מהשלטונות. ודבר פשוט הוא, שחובה עלינו ועל ההנהגה ועל גדולי התורה לפעול כמיטב היכולת בכל זה, כנגד זה ניצבת הקנאות המזויפת כמו מחכים של דגל, ויענקושי, וכדומה, המתעלמים מלצעוק, ולהפגין, ׳כח׳ ׳עוז׳ ׳עוצמה׳ ׳וגבורה׳, למען קידוש שם שמים ברבים. ואלו שפוערים פיהם נגד הנהגת מנהיגי הדור מפלג הירושלמי המדברים עליהם דברי בלע בראש חוצות קבל עם ועדה, כנגד האמור, הם גם מאלו המדברים דברי חירוף לעג ולעז כנגד הנהגת שהנהיג מרן החזו״א. אחריות גדולה, ישנה על כל בני התורה גדולים וקטנים, ועל כל החרדים לדבר ד׳ אנשים נשים וטף, לדעת את כל זה, ושכולם חייבים לצאת ולמחות וכו' ואין לך קידוש השם יותג גדולה מזה כדכתיב פנחס הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקִנְאָתִי, אין שמירה יותר טובה לעם ישראל מזה. וכל הפועל כנגד ההנהגה הישרה, הרי הוא מהרס את הנהגת הציבור כולה מהמסד ועד טפחות. התאחדות בני הישיבות.
2
אלו לא חרדים
חרדי | 28-11-2018 18:36
למה אתם כותבים בכותרת חרדים? אלו קיצונים שהציבור החרדי הקיא מתוכו!
3
ירושליים עיר חרדית. זכותם לחסום.
מה הבעייה? | 28-11-2018 20:24
כמו שבל אביב ההומואים מפגינים, אס בירושליים החרדים מפגינים.
4
הם לא דתיים בכלל
תמי | 28-11-2018 23:59
יהודי דתי זה בראש ובראשונה אדם מאמין ואם השם ציוה לאהוב את הזולת איך הם מרעים ומפריעים. אנשים מגעילים
5
אלה טרוריסטים עם מגבעות.
ג.כ. | 29-11-2018 15:10
לשלול להם את אזרחות המדינה והתושבות ל-20 שנה לפחות,ולדרש לעזה את מי ששלח אותם לעשות פיגוע כזה.