אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דרישה מהיועמ"ש: או חוץ או ביטחון לנתניהו

במכתב שנשלח מהתנועה לאיכות לשלטון דרשו מנתניהו להעביר את תיקיו הרבים לשרים אחרים: "לא יוכל להוביל את הביטחון בצורה ראויה ונכונה, החלטתו מחוץ למתחם הסבירות"

דרישה מהיועמ"ש: או חוץ או ביטחון לנתניהו
  ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: Miriam Alster/Flash90

לאחר פרסומים כי ראש הממשלה מתעתד להעביר את תיק החוץ לשר שטייניץ, שלחה התנועה לאיכות השלטון היום (רביעי) מכתב לנתניהו והיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט כי עליו למסור בהקדם לשרים השרים חלק מהתיקים בהם הוא מכהן כשר.

כזכור, נתניהו מחזיק בנוסף לתיק החוץ והבריאות, גם את תיק הביטחון והעלייה והקליטה בעקבות התפטרותו של ליברמן מהממשלה.

בתנועה לאיכות השלטון תקפו את העשייה הבטחונית הצפויה מצד נתניהו והזמן שיוכל להקדיש לביטחון ישראל. בנוסף לאור הדיווחים כי משרד החוץ מתנהל במחסור תקציבי ענק, עולה תמונה מדאיגה בנוגע להתנהלות משרד החוץ והעומד בראשה – ראש הממשלה.

"מצב בו רה"מ מכהן כשר בארבעה משרדים שונים, בנוסף לתפקידו כראש ממשלה מוביל, כך נראה, לפגיעה ממשית ביכולתו להיות מעורב בפעילות המשרד ובהתוויית המדיניות בו כפי הנדרש משר, ועל כן לפגיעה בפעילות המשרד" כתבו במכתב מהתנועה לאיכות השלטון, והוסיפו כי "החלטתו של רה"מ לקחת תחתיו את תיק הביטחון וכן את תיק העלייה והקליטה, בשעה שהוא מכהן אף כשר הבריאות וכשר החוץ, ובייחוד לאור הבעייתיות בהתנהלותו כשר החוץ העולה מן הפרסומים, מציבים את החלטת ראש הממשלה מחוץ למתחם הסבירות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו