אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט בביקורת על נתניהו: "חוק גדעון סער לא יהיה נכון"

השר בנט העריך הבוקר (רביעי) כי הבחירות יתקיימו בחודש מאי. וביקר את רה"מ שמקדם את חוק גדעון סער: "נתניהו הסביר שאסור להפיל ממשלת ימין אבל בפועל תוקעים 4 חוקים בגלל חוק פרסונלי"

בנט בביקורת על נתניהו: "חוק סער לא יהיה נכון"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

השר נפתלי בנט העריך הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב' כי הממשלה הנוכחית לא תחזיק מעמד והבחירות יתקיימו בחודש מאי. הוא ביקר את ראש הממשלה שמקדם את חוק גדעון סער: "נתניהו הסביר שאסור להפיל ממשלת ימין אבל בפועל תוקעים ארבעה חוקים בגלל חוק פרסונלי".

בנט נשאל על ידי קלמן ליברמן על החזרה שלו והשרה שקד מהתפטרותם: "ראש הממשלה מאד מעוניין להמשך את קיום הממשלה ודיבר על זה שהוא מוכן לקחת על עצמו את הביטחון ולשנות ועוד נראה את זה. יותר חשובה טובת המדינה מאיך שאני אראה בקלמן ליברמן וקצת יירדו עלי".

על המהלך הפוליטי המזגזג הוסיף בנט כי "מוקדם להעריך את מידת הנזק, לפעמים בחיים מצליחים ולפעמים לא. עוד מוקדם לצפות", אך הבהיר באותה נשימה כי "יש לנו אתגרים מאד משמעותיים, אנחנו חייבים להכניס חזרה את ההרתעה, שהאויבים שלנו יחזרו לפחד מאיתנו ואנחנו נחזור לניצחון".

לא מתפטרים. בנט ושקד בהצהרה המשותפת (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

שר החינוך התייחס לקואליציה הרעועה: "לא רואה איך העסק הזה ממשיך על קרעי 61, וברגע שליברמן עזב את הממשלה וגזר את גסיסתה כמו כיום שיש מורדים, זה מאד קשה להתמיד, בעוד חודשיים נלך לבחירות סביב מאי. זה סך הכל סביר ואחרי 4 שנים של קיום ממשלה שעבדה טוב בהרבה תחומים".

בנט גם התייחס לדיל של ליברמן. לפיו, בתמורה להורדת חוק "גדעון סער", הם ייתמכו בארבעה חוקים אחרים שעל סדר היום אותם מתקשה הקואליציה להעביר: חוק הנאמנות בתרבות, חוק היועמ"שים, ושני חוקים של המפלגה: עונש מוות ולמחבלים וביטול קיצור שליש למחבלים שהורשעו ברצח.

לדבריו. "זה דבר מאד נכון לקדם את כל החוקים, מה ששיבש את הכל זה ראש הממשלה שרוצה לקדם את חוק סער שהוא לא חוק אידאולוגי אבל ליברמן בצדק לא מוכן לקדם את זה", מתח בנט ביקורת. והדגיש, "זה היה לא נכון".

"נתניהו הסביר שאסור להפיל ממשלת ימין אבל בפועל תוקעים את ארבעת החוקים בגלל חוק פרסונלי. חשוב לפתוח את הפקק ולא לתקוע את החוקים החשובים באמת".

לבסוף הגיב גם לחילופי הדברים עם האלוף יאיר גולן: "אם הוא בא ומבקר את צהל, אז הוא ראוי לנזיפה. הוא לא התחרט על הנאום שביטא בלבול מושגי עמוק. כשאלוף בצה"ל מתחיל להשוות את צהל למשטר הנאצי בשנות ה- 30 על זה אני בדיוק מדבר. צריך לחזור לימים שהכל היה ברור: האוייב רוצה להרוג אותנו ואנחנו צריכים לעסוק בו ולא בתהליכים. על הפצ"ר שרון אפק אמר: "הוא בסדר גמור, זה הובא כדימוי לעודף מישפטיזציה, כבלים וחישוקים שהשתלטה על צה"ל. הוא איש טוב, לא הוא העניין", דברי שר החינוך.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בנט תפסיק ! אתה תהיה לדיראון אם תפיל את ביבי
עם ישראל חי | 28-11-2018 9:46
אם תפיל את ביבי. תצטרך לחזור להייטק !!!!