אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"רועה רוחני"- יש כזה דבר! ועכשיו אפילו עם תעודה

קורס 'רועה רוחני' של מכון 'צורבא מרבנן' סיים את מחזור הלימוד הראשון, הוא מבוסס על למידה מעשית בסוגיות מרכזיות בשולחן ערוך על חלקי אורח חיים ויורה דעה בשיטת הצורבא

"רועה רוחני"- יש כזה דבר! ועכשיו אפילו עם תעודה
  צילום דוד מור

קורס 'רועה רוחני' של מכון 'צורבא מרבנן' בגבעת שמואל סיים את מחזור הלימוד הראשון באירוע חגיגי. הקורס מבוסס על למידה מעשית בסוגיות מרכזיות בשולחן ערוך על חלקי אורח חיים ויורה דעה בשיטת הצורבא – לימוד מהמקור ועד להלכה למעשה. בתום הקורס, קיבלו הלומדים תעודה מטעם מכון צורבא המכתירה אותם בתואר 'רועה רוחני'.

הלומדים יוכלו להוות סמכות הלכתית מטעם הרבנות ומכון צורבא מרבנן. בנוסף חלק מן הלומדים ניגשו למבחני 'רועה רוחני' ברבנות הראשית לישראל. מסלול לימוד 'רועה רוחני' מעניק הזדמנות ייחודית לקבל תעודה מטעם הרבנות הראשית לישראל וממכון צורבא מרבנן. תעודה זו מאפשרת לאדם להעמיק ידיעותיו בעולם ההלכה, בקיאות זו תאפשר לו להעביר הלאה את הידע ולהוות רועה רוחני לסובבים אותו.

כחלק מהתוכנית, תכני הלימוד יהיו נגישים באופנים שונים; הלומדים מקבלים ספרי לימוד המקיפים את כל החומר הנלמד. בנוסף לכך, שיעורי ווידאו הנוגעים בנושאים הנלמדים יאפשרו לימוד שלא מחייב פתיחת ספר. כך תינתן ללומדים אפשרות של 'בלכתך בדרך', הקשבה לשיעורים בנהיגה ובדרכים. הלומדים במחזור הראשון סיימו מחזור למידה של ארבעה סמסטרים במשך זמן של ארבעה חודשים. בימים אלו נפתח המחזור השני של הקורס, אשר מתקיים בגבעת שמואל ופתוח לציבור הרחב.

(צילום: דוד מור)

הזדמנות ייחודית אשר מהווה קפיצת מדרגה בידע ההלכתי

הרב בן ציון אלגאזי, ראש מכון 'צורבא מרבנן': "מסלול לימוד "רועה רוחני" הוא הזדמנות ייחודית אשר מהווה קפיצת מדרגה בידע ההלכתי. חיי היום היום דורשים מאיתנו להכיר את ההלכות ולפעול על פיהם. מתוך צורך הקיים בשטח, מכון צורבא מרבנן הבין שעלינו ליצור מסלול ייחודי אשר יאפשר לכל אחד להיות נגיש לידע ההלכתי. על ידי כך, נוכל לקיים הלכה למעשה את הכתוב. אני מזמין את הציבור הרחב להצטרף לפרוייקט החדש ולהיות שותפים ללימוד ההלכה ברחבי הארץ".

הרב יעקב אריאל, נשיא מכון 'צורבא מרבנן' אמר במהלך האירוע: "העמל ויגיעה של כלל מסיימי הקורס הינו מסירות נפש ולימוד תורה לשמה כפשוטו. אשרי הלומדים היקרים שיש בהם את החכמה לאזן בין חיי החול וההשקעה בפרנסת הבית, לבין שקידה על לימוד הצורבא בצורה רצינית – וזכו הערב לקבל את התעודה בסיום הקורס"

(צילום דוד מור)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו