אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאשימים אותי באירניזציה העיקר שלא יגעו להם בפורנו

בדיון על חוק הפורנו תקפה מועלם רפאלי בחריפות את משרד התקשורת שנותן לחברות האינטרנט יד חופשית, "זו מגיפה שהורסת ילדים ובני נוער. כאן לא הדיון על בגירים ועל ההשפעה עליהם"

מאשימים אותי באירניזציה העיקר שלא יגעו להם בפורנו
  Photo by Hadas Parush/Flash90

בדיון סוער שנערך היום (שני) בוועדת הכלכלה על חוק הפורנו, התפרצה יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם- רפאלי על נציגי משרד התקשורת: "חברות האינטרנט רוצות לאפשר לצרכנים להמשיך ולצרוך פורנוגרפיה? זה עושה להם נחת רוח שכל הצרכנים יצרכו פורנוגרפיה? סבבה. החוק לא מדבר על בגירים אלא על ילדים. זו מגיפה שהורסת ילדים ובני נוער. כאן לא הדיון על בגירים ועל ההשפעה עליהם."

ח"כ שולי מועלם רפאלי בוועדה (באדיבות דוברות ועדת הכלכלה)

החוק לסינון אתרים המכונה "חוק הפורנו" נקלע לקשיים לקראת הקריאה הראשונה בוועדת הכלכלה והעלה את הטונים. לפי החוק, האינטרנט יהיה מסונן כברירת מחדל ומי שרוצה לשנות זאת יקבל קוד פתיחה לתכנים פורנוגרפיים. מועלם רפאלי שמובילה את החוק האשימה את משרד התקשורת שאף את החוק הקיים שהעבירה- לפיו חברות הסלולר צריכות להודיע שמי שרוצה לקבל אינטרנט מסונן יכול לקבל את זאת- הם אינם אוכפים.

היא הוסיפה: "לאורך הליך קידומו של החוק נחשפתי לצביעות נוראית של גופים רבים פה במדינה. מוסדות מחקר ואוניברסיטאות רבות עמדו מאחורי בקידום החוק להפללת לקוחות זנות, הביאו מחקרים וכתבו מאמרים בנושא, אולם כאשר מדובר בחסימת פורנוגרפיה בפני ילדים, פתאום הם יוצאים עם ניירות עמדה חריפים ומאשימים אותי באירניזציה, כאילו שבריטניה היא מדינה איראנית, אך העיקר שלא יגעו להם בפורנו."

משרד התקשורת מגלגל עיניים

"יש פה מגיפה שקטה שבה ילדי ישראל בכל המגזרים בחברה הישראלית נחשפים לפורנוגרפיה ומשרד התקשורת מגלגל את העניים שלו בנוגע לאחריותו בנושא ומצפה שתהיה הגברת מודעות אך לא עושה דבר בעניין" הטיחה בחברי המשרד. "לפני שמונה חודשים סמנכ"ל חברת תקשורת גדולה ואומר לפרוטוקול שהם לא מציעים סינון חינם כפי שהחוק מחייב. ומה עשה משרד התקשורת בתגובה? – אפס. החוק הזה הוא שאלת ייסוד האם מדינת הורסת מבפנים את החברה הישראלית או לוקחת אחריות. אם לוקחים אחריות ואומרים שילדים לא צרכים לצרוך פורנוגרפיה וחוסמים את הטלוויזיה ואת הקולנוע, מה קרה כשהגענו לאינטרנט? פה אין אחריות על הילדים? ברור שיש הבדלים מבחינת המאמצים שיש להשקיע בנושא, אבל צריך לעשות את זה. הטענה היבשה הזו של חופש הפרט לא רלוונטית משום שחופש הפרט גורם פה לנזק אדיר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
תרבות דיבור
אבשלום | 26-11-2018 13:31
איזו צעקנית וצורמת. פורנו לא, אבל לדבר בצורה כזו לוחמנית ולא מכבדת כן. אני מתבייש שהצבעתי לבית היהודי ותרמתי את קולי למפלגה אשר לא השכילה לאתר אנשים יותר מוכשרים לשורותיה.
זו בעיה שלך?
שמואל | 26-11-2018 15:27
סך הכל דיברה לעניין. הנושא חמור וכך צריך להתייחס אליו
צבוע
כוכב | 26-11-2018 14:20
פטאתי שכמותך,מתחסד.עד שמישהו קם ואומר מה שצריך אתה מנסה למצוא חן בעיני המתבהמים.הפורנו הורס כל חלקה טובה.וכנראה שלך זה לא מפריע.כנראה שאתה צורך המון מהחומר הזה.תתבייש.
2
אחד הנושאים החשובים ביותר
דביר | 26-11-2018 15:09
איך לא עשו חוק כזה קודם? שולי העם איתך! מעבר לזה הקבה איתך! בממלכת כהנים וגוי קדוש היסוד הראשון במעלה זה הטהרה אחכ על גבי זה תגיע קדושה
3
שפיצית על
אלי | 27-11-2018 5:13
אישה אמיתית
4
מציע לצפות בדיון בשלמותו ולהסיק מסקנות עגומות
שי | 28-11-2018 13:11
מועלם לא נותן לנציגי הגופים המקצועיים לפתוח את הפה, היא ישר מתחילה לצווח ולהאשים אותם באג'נדה. איתן כבל לא מבין מימינו ומשמאלו וקופץ כנשוך נחש כשמישהו מזכיר מונח טכני כגון DNS. מיקי זהר בעיקר מתחנף לכבל, דב חנין מתגלה לפתע כאדם רציונלי (מבקש סקירה של אמצעי החסימה הקיימים ולא נענה) וכו' וכו'. אני אישית בעד חסימה בסיסית, אבל מועלם ושות' הם בושה לכנסת ולאינטליגנציה.