אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

העימות החדש בין אריה קינג וחגית משה בירושלים

אחרי הבחירות בירושלים מתנהל המו"מ הקואליציוני מול משה ליאון. הבית היהודי ומאוחדים יקבלו סגנות ראש עיר לחצי קדנציה, וכעת מתנהל עימות מתחת לפני השטח מי משניהם יהיה הראשון

העימות החדש בין אריה קינג וחגית משה בירושלים
  (צילום: יח"צ)

הבחירות המקומיות הסתיימו אבל בין אריה קינג לחגית משה מתקיים עימות מתחת לפני השטח, כשהפעם הקרב הוא על סגנות ראש העיר ירושלים.

שמונה סגנים רשאי ראש העיר הנבחר משה ליאון למנות תחתיו, כשחמישה וחצי מהם כבר חולקו: שני סגנים לסיעת ש"ס, שניים לדגל התורה, סגנות חלקית יקבל אלישע פלג מהליכוד ועוד סגנות שתתחלק בין משה וקינג. את התיקים הנותרים שמר ליאון ל'התעוררות' ו'אגודת ישראל'.

משה וקינג יושבים על אותה המשבצת בכנציגי הציונות הדתית, אך בשונה מהאחרים שלהם סגנות מלאה לחמש שנים, במהלך הקדנציה הקרובה אמורים השניים כאמור לקיים ביניהם רוטציה על התפקיד – שנתיים וחצי לכל אחד. כעת הוויכוח הוא מי יזכה להיות הראשון שיקבל את התפקיד, כאשר מאחורי הקלעים עומדת ההנחה כי הסגן המכהן ינסה להדיח את השני לספסלי האופוזיציה ולהשלים חמש שנים מלאות של כהונה.

ליאון התחייב: סגנות ראשונה לבית היהודי

לפי מידע שהגיע לסרוגים, במסגרת ההבנות בין ליאון לבית היהודי הוא התחייב כי משה תכהן בחצי הקדנציה הראשונה, ואם יישאר לו מקום פנוי או שאחד הסגנים יפרוש לאופוזיציה, היא תקבל גם את החלק השני של הקדנציה. בכל מקרה, היא תחזיק בתיק החינוך, לכל אורך חמש השנים.

עם זאת נטען, כי חצי הקדנציה בסגנות הובטחה גם לאלישע פלג מהליכוד, מה שמותיר קדנציה שלימה לאחד מהשניים, או שהתקן יועבר חלקית לנציג בסיעת התעוררות ו/או אגדות ישראל, שהמשא ומתן מתקיים עם שתיהן גם בימים אלו.

בתוך כך, יקיים ליאון בשבוע הקרוב עוד פגישה או שתיים, בסופה מצפים בבית היהודי לחתום על הסכם בהתאם לחלוקת התיקים מול שאר השותפות. לוח הזמנים המיועד מכוון ל-4 בדצמבר, אז יעביר ראש העיר היוצא ניר ברקת את המפתחות לליאון ולאחריה תחזור פעילות הוועדות ותתקיים ישיבת המועצה הראשונה של העיר.

מאריה קינג נמסר: "לא מתייחס בתקשורת למו"מ בינינו לבין ליאון".

ממשה ליאון נמסר בתגובה: "כאשר המו"מ הקואליציוני יסתיים, נשמח לפרסם את פרטיו לציבור, בדרך ראויה ובשקיפות מלאה. זו הדרך שבה ראוי לנהל מו"מ בעינינו".

מחגית משה נמסר: "המו"מ מתנהל מול ראש העיר הנבחר, משה ליאון, ולא באמצעות התקשורת או סיעות אחרות. הבית היהודי – האיחוד הלאומי הגיש את דרישותיו לליאון ויחד הושגו הבנות המקובלות על שני הצדדים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ספין מתוזמן של חגית משה
יקיר ירושלים | 22-11-2018 22:13
ניכר בכתבה שחגית משה יזמה את הכתבה ללבות את המאבק בינה לבין אריה קינג ולזכות בסגנות בחצי קדנציה הראשונה כדי להדיח את קינג מהחצי השני ולזכות בקדנציה מלאה של סגנות . מקווה שקינג לא יפול למלכודת.
2
הזדמנות בלתי חוזרת להפוך לפלטרין של מלך
דוד הרועה | 23-11-2018 7:29
לא תהיה הזדמנות כזו לבער את חילולי השבת בירושלים . התכנית : סגירת עסקים בשבת , בתי ממכר פיגולים ודבר אחר, סגירה הדרגתית של רחובות לתנועה בשבתות וקביעת צירי תנועה למי שאינו שומר תורה ומצוות עם חניות מחוץ לשכונות מגורים, עידוד תכנון שכונות שומרות שבת מלכתחילה . לשם כך יש להתאחד מעבר חמחלוקות האישיות .
3
אריה קינג היה בטוח שליאון יתגמל אותו בסוף נדה
שחר | 25-11-2018 23:01
אריה צוחקים עליך