הרב מדן על ההחלטה של בנט: "לא רק פוליטית"

הרב יעקב מדן קיבל טלפון מלשכת ראש הממשלה כדי שיפעיל לחצים על נפתלי בנט שלא יפרוש מהממשלה. כעת הוא אומר שזו הייתה החלטה נכונה וטוען: "לא היה מדובר רק באירוע פוליטי"

הרב מדן על ההחלטה של בנט: "לא רק פוליטית"
  (צילום: אורן נחשון/ פלאש90)

ראש ישיבת 'הר עציון', הרב יעקב מדן, היה אחד מהאנשים שקיבלו טלפון מלשכת ראש הממשלה בתחילת השבוע בכדי ללחוץ על יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שלא יפרוש מהממשלה. כעת הוא אומר שבניגוד לרושם שנוצר בתקשורת לא היה מדובר רק באירוע פוליטי אלא באירוע ערכי.

בראיון שהעניק הבוקר (חמישי) לגל"צ, התייחס הרב מדן לכך שמי שהתקשר אליו מלשכת ראש הממשלה היה יונתן אוריך, תלמידו לשעבר והיום אחד ממקורבי נתניהו.

לדברי הרב מדן: "אני לא רוצה להתייחס לאירוע הזה. אני רק רוצה לומר שראש הממשלה הפעיל גורמים כדי ללחוץ על בנט. ויום למחרת הוא אמר 'טוב, אם בנט ושקד רוצים להישאר בממשלה- אז בסדר'. זה היה מעשה לא ישר".

הרב מדן אמר כי לא הצליח לשוחח עם בנט כי לא השיג אותו: "לא דיברתי עם בנט. שלחתי לו סמס כי לא הצלחתי להשיג אותו באותו לילה".

בנוסף, הרב מדן טוען כי מדובר בהחלטה שהיא לא רק פוליטית אלא ערכית: "בואי נאמר ככה. האירוע הזה הוא לא היה רק פוליטי. המעורבות שלי הייתה מינורית. מדובר באירוע ערכי ממדרגה ראשונה ולכן הייתי מעורב בזה. זאת המעטפת המאוד חיצונית של העניין. הייתה כאן נקודה מאוד ערכית. סביב העניין הזה בנט רצה לפרוש והשאלה אם אנחנו מנצחים את הטרור היא שאלה ערכית. השאלה היא איך נתייחס לתושבי עוטף עזה. בייחוד אחרי דבריו של צחי הנגבי".

הרב מדן הבהיר כי הוא תומך בהחלטתם של שקד ובנט שלא לפרוש: ""יש שמועות מצד אחד שראש הממשלה רמז לכך שהוא יתחיל לטפל בעזה ביד קשה. ומצד שני שמועות על רגישות בטחונית מאוד קשה שלא מאפשרת לפרש את הממשלה".

הרב מדן סבור שבנט ושקד גילו אחריות לאומית כשלא פרשו: "שקד ובנט שילמו מחיר פוליטי מאוד כבד ומחלו על כבודם".

בסוף הראיון הואר נשאל האם ימליץ לבנט לפרוש אם נתניהו לא יעמוד במילתו: "אני לא ממליץ לבנט. בנט הוא אדם חכם שקורא את השטח. הוא קורא נכון את המפה הוא אדם ערכי שיודע לאן הוא רוצה ללכת ואני חושב שאנחנו יכולים לסמוך עליו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
במחילה מכבוד הרבנים
אחד שמבין | 22-11-2018 9:03
אולי סיבנו גם אתכם במסגרת הלחצים וניפחו את כל העסק? אולי ביבי באמת נלחץ פוליטית ולכן פנה למישור הבטחוני? למה אתם כל כך מאמינים לו ומגבים את שני הסמרטוטים שהתקפלו במקום ליישר אותו?
אל תהיה כזה פרנואיד
עופר | 23-11-2018 9:35
אנחנו כרגע במצב ביטחוני רגיש. לא צריך להיות כזה מקורב לעניינים כדי לדעת את זה. גם מבחינה פוליטית בנט ושקד התנהלו בצורה נכונה ויצאו מזה בצורה טובה
2
החרד"ים פועלים עפ"י הוראות מרבנים
יהודי | 22-11-2018 9:41
והם בדיוק כמו המפלגות החרדיות. חלקם גם מנשק זקנים של רבנים. ממתי רבנים מתערבים בפוליטיקה? ברור שרבני החרדל הם רבנים פוליטיים, ולכן הם פסולים בעיני כל מי שלא רוצה מדינת הלכה כמו באירן.
3
עושים רוח מכלום, לא הרב דרוקמן ולא הרב
הלל | 22-11-2018 12:49
מדן לא דיברו עם בנט באותו לילה ולא השפיעו עליו. בנט פשוט הבין בעצמו את השטות הנוראה שעשה במתן אולטימטום פומבי לביבי. לצערי, הרבנים שלנו איבדו כל השפעה גם בפוליטיקה וגם בצבא. אבל ברור לי שהם לא בנויים לחשבון נפש איך זה קרה. המידע כאן בדוק ום כמובן מכאיב.
4
סתם התקפלות פוליטית, בזהות זה לא היה קורה
אדם | 22-11-2018 12:53
גם כל העניין הזה שעשו מפירוק הממשלה הימינית - מה ימני בה בכלל? הליכוד בעד פתרון שתי המדינות בדיוק כמו השמאל. הליכוד פינה התנחלויות יהודיות בדיוק כמו השמאל. וכמובן אין צורך לדבר על חוק מוות למחבלים ודומיו. מי צריך ממשלה כזאת שבכלל לא משרתת את רצון המצביעים שלה? בבחירות הבאות עדיף להצביע זהות.