"כניעה לטרור": Airbnb לא תשכיר בהתנחלויות

תגובות חריפות נגד חברת Airbnb על החלטתה להחרים את יהודה ושומרון מהשכרת דירות: "עוול למתיישבים, וכניעה לקיצוניים". שר התיירות החל בתכנית להגביל את צעדי החברה

"כניעה לטרור": Airbnb לא תשכיר בהתנחלויות
  נגד החלטת החברת להחרים את יו"ש. אילוסטרציה. צילום: שאטרסטוק

ביקורת עזה על חברת Airbnb שפרסמה היום (שני) באתר האינטרנט כי החליטה להסיר את הדירות "שנמצאות בהתנחלות ישראלית בגדה המערבית הכבושה כיוון שהן בלב הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

לפי אתר החברה לא פורסם מתי תתבצע ההחלטה בפועל, אך יש לה השפעה כבר על 200 דירות ביו"ש.

בעקבות החלטתם החל שר התיירות יריב לוין החל לגבש תכנית לעידוד התיירות בכל רחבי יהודה ושומרון והגבלת פעילות החברה ברחבי הארץ . גם השר אורי אריאל הגיב על חרם חברת Airbnb את תושבי יו"ש: "שבענו מהאפלייה הבינלאומית כלפי יו"ש. אני נופש שם רבות עם משפחתי ומזמין את כולם ליהנות ללא שום תיווך של אתרים בינלאומיים".

מ"מ מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני: "זה נובע מאנטישמיות או מכניעה לטרור או משניהם יחד. אנו נפעל נגד האתר במידה ולא יבטל את החלטתו". מועצת יש"ע הוסיפה כי אתר Airbnb הפך להיות במקום אתר תיירות לאתר פוליטי "שרוצה לפגוע בכלכלת האזור ובכך לגרום נזק לכלל האוכלוסייה".

עודד רביבי, ראש מועצת אפרת וראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע: "מאכזב לראות שבגלל לחץ של קיצוניים האתר נכנע ופוגע בעצם מהות קיימו וייחודו. היתרון של האתר היה היכולת להפגיש אנשים, לגרום לשיח ולשאלות ולא רק לעשות כסף. ההחלטה עושה עוול למתיישבים, מהווה כניעה לקיצוניים ותתברר כשגוייה וכמרחיקה את השלום".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
עסק פרטי. זכותו לא לפרסם.
בולשביקים | 19-11-2018 21:02
וזכות הממתנחלים להחרים את העסק. בהחלט במסגרת חופש הביטוי.
2
יש פתרון, זה הוא הבלוקצ'יין!
חד אונה | 19-11-2018 21:04
blockchie
3
מעולה. להחרים את ההתנחלויות
אברהם | 22-11-2018 6:18
להחרים את ההתנחלויות