אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו מבהיר: "אני לא צריך פקחים מימין"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להחלטה של בנט שקד שלא להתפטר מהממשלה, ואמר כי "אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנמשיך יחד למרות זאת, הבהיר: "חייבים לגלות משמעת קואליציונית, אני לא צריך פקחים מימין"

נתניהו מבהיר: "אני לא צריך פקחים מימין"
  (צילום: תומר נויברג\פלאש 90)

לאחר הסערה הפוליטית הנרחבת שפקדה את הממשלה בימים האחרונים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע שביעות רצון מההחלטה של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד שלא להתפטר מהממשלה.

נתניהו בישיבת הסיעה (צילום: סרוגים)

"בימים האחרונים דיברתי עם כל ראשי הקואליציה ואמרתי להם שבעת הזו אסור להפיל את הממשלה. אני שמח שהמאמצים האלה נשאו פרי, יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות, עם הרבה מה לעשות" אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד. עם זאת, בהמשך הבהיר כי "אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנמשיך יחד כדי שנביא עוד הישגים בכלכלה, בביטחון, ביחסי החוץ, בכל תחום. אבל כדי להמשיך אנחנו חייבים לגלות משמעת קואליציונית – אין מורדים, אין חסרים, ובעיקר אסור שהקבינט יהפוך למכשיר הדלפות וכלי ניגוח פוליטי. ביטחון ישראל הוא מעל הפוליטיקה".

למרות הדיבורים על אחידות, נתניהו הזהיר: "אני לא זקוק לפקחים מימין כביכול. אני לא צריך שישמרו עליי, אני שומר. אני שומר על המדינה שלנו, על הביטחון שלנו, על הילדים שלנו, ואני מזכיר לכם שהובלתי את המדינה במשך 11 שנים מול לחצים כבדים מאוד מהקהילה הבינלאומית. לחצים כבדים לעשות ויתורים מפליגים ומסוכנים, לחצים כבדים לא לבנות אפילו לבנה אחת ביהודה ושומרון. לא היה ראש ממשלה בישראל שהיה נתון ללחצים כאלה ועמד בהם, וכולכם יכולים להעיד כל כך".

"אני לא יודע מה היה קורה אילו היה כאן ראש ממשלה אחר" סיכם ראש הממשלה. אני מניח שתוך זמן קצר – או שהיה בורח מן המערכה או שהיינו רואים עקירת יישובים, ויתורים על צורכי ביטחון חיוניים ועוד. אצלי זה לא קרה ואצלי זה לא יקרה, ואני עושה את זה בעזרתכם ובשליחותכם".

מוקדם יותר נתניהו התייחס בטוויטר לדבריו של בנט ואמר כי "חיילי צה"ל לא מפחדים מאף אחד". זאת לאחר שבנט אמר כי "הלוחמים שלנו פוחדים יותר מהפרקליט הצבאי מאשר מיחיא סינוואר".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
פיקוח מימין
סמי | 19-11-2018 18:54
אתה צריך מאוד פיקוח מימין