אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יהודה פרומן מגיב על הסערה סביב התבטאותו

בשבוע שעבר פרסמנו את הדברים שכתב הרב יהודה פרומן בהקשר לרב מרדכי אלון. הדברים החריפים עוררו סערה וזכו לעשרות תגובות. היום מגיב הרב פרומן לראשונה על הדברים שכתב ועל התמודדותו עם השתקת הפגיעות המיניות במגזר הדתי. "אני מקבל איומים ומשלם על כך מחיר".

הרב יהודה פרומן מגיב על הסערה סביב התבטאותו
  מבהיר את הדברים. הרב פרומן (פייסבוק)

הוצא מהקשרו

בדרשה חריפה של הרב רפאל זר הוא עמד על כך שלא כל מי שלובש כובע ומעיל ויש לו זקן הוא צדיק. בהקשר לכך הוא ציטט אמרה של ה"בבא סאלי", על כך שיש אנשים שבגהינם ידליקו אותם מהזקן. המשפט הזה השתלב היטב בסגנון הבוטה של הדרשה.

ראיתי במשפט הזה מטאפורה קולעת, ולכן, בקיר הפייסבוק שלי, התחלתי בו את המסר אודות השטיבלך בקטמון. כשזה התפרסם באתר וקיבל כותרת, הכותרת הוציאה את המשפט הזה מההקשר המטאפורי. היא פירשה אותו כפשוטו, ובנוסף, נתנה מקום להבין כאילו הדברים נכתבו ישירות נגד הרב אלון דבר שאינו נכון. כנראה שמה שמובן בהקשר הדרשני, לחלוטין אינו מובן בהקשר של השיח באתר.

מאחר שכבר התפרסמתי באתר שלא בטובתי, אנסה להגיב להמולה בצורה מסודרת.

מי אני?

חלק מן המגיבים, שאינם אמונים על דברי הרמב"ם "שמע האמת ממי שאמרה", שאלו מי אני בכלל. למרות שזה אינו רלוונטי, אתם יכולים להסתכל בקישור הבא. חיוני בעיני שרבנים בכירים מהשורה הראשונה ישמיעו את קולם בנושא ההתמודדות בפגיעות מיניות במגזר, אך זה עדיין לא קורה.

זה לא תענוג גדול לעמוד בחזית. מלבד התגובות באתר אני מקבל גם איומים כאלה ואחרים, שיחות נאצה ומשלם על כך מחירים נוספים. ואף על פי כן, הקול הזה חייב להישמע מפני שישנה מציאות שאסור לנו להתעלם ממנה.

פורום "תקנה" עוסק בתחום מאד צר – פגיעות מיניות תוך ניצול סמכות. גם בתחום זה הדברים נעשים למחצה, לשליש ולרביע. אף רב חשוב לא לקח על עצמו להשמיע באופן חד משמעי, ובקול צלול ורם את קולם של הנפגעים.

לקחתי את זה על עצמי, כדברי הרמח"ל בספרו "אדיר במרום" (עמ' כט): "כל אדם צריך להקריב עצמו בזמן שאין אחרים, ולהיכנס אפילו במקום שאלמלא היו אחרים הוא לא היה נכנס". אני לא נהנה מזה. זו שליחות. ייתכן שבמקור זו בכלל אינה השליחות שלי. אני עושה אותה במקומו של מי שהיה מיועד אליה ומעל בה.

על מה ולמה ההמולה? כן, זה קורה גם אצלנו!!!

מחקר שהתפרסם  בכתב העת החשוב Psychiatry בנובמבר 2007 הראה באופן חד משמעי כי אורח החיים הדתי לא מגן מפני פגיעות מיניות. השכיחות של פגיעות מיניות במגזר הציוני דתי ובמגזר החרדי זהה לשכיחותן באוכלוסייה החילונית. הנתון, לפיו אחת מכל 4 נשים, ואחד מכל 6 ילדים נפגעו מינית, חוצה מגזרים. רוב הילדים שנפגעו לא יספרו על הפגיעה. הם יגדלו כמבוגרים פגועים. המשמעות היא, שבכל בית כנסת, אחד מכל 6 מתפללים עבר פגיעה מינית. זוהי המציאות שבה אנו חיים.

למי שסבור שזוהי רק סטטיסטיקה אצטט כאן עדות מן השטח, של דבי גרוס, מנהלת מרכז הסיוע לנשים דתיות בירושלים (ילדות הפקר, עמ' 28):

"הייתי רוצה לספר לכם שאצלנו זה לא קורה; אצלנו אין ילדים שעוברים התעללות; אצלנו אין תקיפה מינית, אצלנו אין פגיעה מינית במשפחה. אבל כמנהלת מרכז הסיוע לנשים דתיות אני מתמודדת מדי יום עם האמת המרה, עם אינסוף סיפורים של כאב וייאוש.

גם לאחר שמבינים שזה קורה אצלנו, במגזר הדתי, עדיין נוח לנו לחשוב שזה לא קורה ממש אצלי, בשכונה או ביישוב שלי, ולא אצל החברים שלי, או במשפחה המורחבת שלי. זה קורה אי-שם, בחלקים החלשים של החברה.

אבל אנחנו במרכזי הסיוע, שמקבלים פניות מנשים וילדים בכל רחבי הארץ, יודעים היטב, שהנפגעות שלנו הן החברות וקרובות המשפחה של כל מי שקורא את החוברת הזאת. לכל אחד מאתנו יש חברה או בת משפחה או שכנה שעברה התעללות. אבל היא אינה מספרת את סיפורה, כי לספר זה מסוכן. חשיפת הסיפור תחריב הכול".

לצערי, אנחנו ציבור בהכחשה. החשש מה תאמר החברה הכללית על תופעת הפגיעה המינית בחברה הציונית-דתית משתק אותנו. אני מסוגל להבין את מניעי ההכחשה, אבל התוצאה נוראית –  יצירת חברה מעודדת פוגעים, חברה העוברת יום יום ושעה שעה על הציווי "לא תעמוד על דם רעך" תוך ביטויי צדקנות לא רלוונטיים מהלכות לשון הרע.

ההתייחסות המצופה מן הקהילה פשוטה וחד משמעית. יש פוגע ויש נפגעים! הקהילה אמורה לרחם על הנפגעים, לעודד אותם, ולעזור להם לשאת את משא הפגיעה. ומאידך, עליה להציב כלפי הפוגע תביעה חד משמעית לתשובה, הכוללת ווידוי, לקיחת אחריות ובקשת מחילה מפורשת מן הנפגעים "עד שירצה את חברו", לא מילימטר פחות!

הכחשה וגרירת הנפגעים לבית המשפט היא ממש לא עשיית תשובה. חשוב להדגיש: אין מקום לרחמים כלפי הפוגע בטרם לקח אחריות על חטאו. רחמים כאלו הם דרכה של הנצרות (אורות התשובה יב, י).

הסטטוס שעורר את המהומה

"לא הוכחה אשמתו"

סקרים שונים מדברים על  0.5% – 5% תלונות שווא בנושא של פגיעות מיניות. זה כמובן משתנה מחברה לחברה. ככל שהמחירים שהחברה גובה מן המתלוננים והמתלוננות גבוהים יותר, ירד אחוז תלונות השווא. אתם יכולים להבין, שבחברה שלנו, שגובה מחירים מטורפים מהמתלוננים, אחוז תלונות השווא יהיה מן הנמוכים. בכל נושא אחר הסבירות הגבוהה למהימנות התלונה הייתה מספיקה בכדי להאמין לה.

בנושא הפגיעות המיניות, נתלה הציבור באותם מקרים ספורים של תלונות שווא כבחבל הצלה, כאילו עצם האפשרות התיאורטית לכך שהתלונה אינה נכונה תפתור לכולם את הבעיה. את השאלה האם הייתה פגיעה מינית מבררים אצל אנשי הטיפול. הדיון בבית המשפט הוא אחר לגמרי – האם המדינה, על אף ההגבלות הראייתיות שהטילה על עצמה (חזקת החפות, חוק ההתיישנות, מתן הזדמנות לנאשם לייצג את עצמו באמצעות עו"ד שמטיל את חיתתו על המתלוננים והמתלוננות), תוכל בכל זאת להעניש את הפוגעים. ברור לכם שגם אם התשובה שלילית היא אינה מעידה דבר על מה שאירע.

לידידיו ומוקיריו של הרב אלון

אסיים בנימה אישית. את הרב אלון הכרתי בנערותי. הדרכנו יחד בסניף בני-עקיבא בירושלים, חלקנו את הווי צוות ההדרכה ופעם אפילו יצאנו שנינו לטיול במדבר. מי כמוני היה שמח אילו החשדות נגדו היו מתבדים.

לצערי, לצערי, מניתוח המידע שהתפרסם, זה לא הכיוון. אני מבין את הרצון לעזור לרב המוערך. גם אני הייתי רוצה לעזור לו, אך העזרה הנכונה לא תהיה באמצעות גרירת הנפגעים לבית המשפט, אלא באמצעות תהליך של תיקון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
66 תגובות - 66 דיונים מיין לפי
1
הזעם היה בעיקר על הזלזול שלך ברב אלון
צפוני | 19-02-2012 16:33
גם אם לא נח לך הוא עדיין רב. לפחות חזרת בתשובה ותיקנת זאת בפסקאות האחרונות
2
כל אחד שלא בדעתו של אודי הוא משמיץ. היזהרו ממנו כמו מאש
חיים | 19-02-2012 16:55
מהיכרות אישית
3
זה רב בוגר הגוש
שיודע לשאול | 19-02-2012 17:07
פגעו לו ברב ליכטנשיין (מראשי "תקנה") אז הוא נעמד על הרגליים האחרויות וכמו חיה פצועה בועט לכל הכיוונים. גם הרקע "נתיב מאיר" לא מוסיף לו הילה. שם טפחו אליטיסיות אבל ללא נשמה - ראו אברום בורג, יוסי ביילין וכד' תוצרים של אותה שיטה.
4
סגנון ראוי ורגישות קודמים לתורה-כך שעליך להתנצל
חיים | 19-02-2012 17:15
5
חיים היקר
שלמה אשכנזי | 19-02-2012 17:29
אם יש לך היכרות אישית עם הרב אודי, למה אתה לא מפרסם את שמך כדי שנדע מי אתה, מהיכן אתה מכיר אותו ומה טיב ההיכרות? כפי שכתבתי כשהתפרסמו דבריו של הרב אודי, אני מכיר את הרב כ10 שנים כתלמידו. בדברים רבים דעותי רחוקות מאד מדעותיו ומעולם לא הושמצתי על ידו.
6
גם אני מכיר את הרב אודי
ירושלמי | 19-02-2012 17:55
"הת"ח הכי גדול בישיבה" כלשונו של אחד הר"מים בישיבת שדמות נריה, הוא אדם מרשים, ת"ח ויר"ש אמיתי, וכמובן אמין מאד.
7
כל הכבוד! סוף סוף רב אמיץ!
מצפה לישועה | 19-02-2012 18:12
אינני מכירה את הרב יהודה פרומן ואינני יודעת עליו דבר - איך הוא נוהג במי שלא חושב כמוהו והאם הוא 'גושניק' או לא ועוד.. זה גם לא מעניין אותי... אני קוראת את המאמר שלו ורווה נחת מכך שיש רבנים שיודעים להתנצל, ובעיקר מכך שיש רבנים שמעיזים להישיר מבט אל תופעת הפגיעות המיניות במגזר ויוצאים נגדה באומץ ובאמירה נחושה ונחרצת! חזק ואמץ!
8
לכל התמימים ולכל השופטים בנינו..
אהד | 19-02-2012 18:28
כמי שיצא נגד הרב בפייסבוק על סגנון הכתיבה של ההודעה מבלי להכיר את המטפורה גם לי היה קשה לקבל את הדברים כמות שהם וכתבתי את ביקורתי שם (מחילה מהרב אם הגזמתי שם). אך עם זאת אין ספק שחשוב לשים לב שהיחס כלפי הרב אלון לא יכול באמת להימשך כאילו כלום לא קרה ולהתלות בזה שכל עוד לא הוכח ולשכוח את היתכנות הדברים. חייב להבין ש99 אחוז מהציבור לא יודע מה קרה שם בתוך פורום תקנה וקשה לי להאמין שהם החליטו ל"התעלל" ברב אילון סתם ככה, כנראה שיש דברים אמיתיים מאחורי אמירתם. הייתי מצע לרבנים מהפורום שיפרסמו בצורה מסודרת את טענותיהם והשתלשלות הדברים ותתן לנו לקחת צד יותר אמיתי בדיון הזה. לבנתיים לכל המשמיצים פה כדאי להרגע, כנראה שאף אחד ממי שזרק כל מיני איומים פה באתר לא מכיר את הרב אודי(אני גם תלמידו) ובטח לא את הרב ליכטנשטיין וחבל שאתם מדרדרים את השיח לרמה כזאת. כנראה שאתם נסחפים לשיח הציבורי שמזלזל ברבנים בלי להתאמץ יותר מידי.
9
אגיד זאת שוב כמו בכתבה הקודמת
יהודי | 19-02-2012 19:04
מ-י א-ת-ה ב-כ-ל-ל?!?! שתצא נגד העניין שמעלים את הרב אלון(!!!!!!) לתורה? מי?! תתבייש! תמשיך לעשות רצח לאחד הרבנים הגדולים שהיו פה. מתבייש שאתה מחזיק בתואר רב, אתה מגעיל אותי בדרך שאתה גורם באמצעות הפוסטים האלה לרצח אופי של הבן אדם, בלי כל קשר למעמד שלו. אני נגעל ממה שנהיה מהציבור שלנו
10
ליהודי
שלמה אשכנזי | 19-02-2012 20:14
אני בכלל לא מבין את השאלה מי הוא הרב אודי שיצא נגד העניין שמעלים את הרב אלון לתורה? כבר הסברתי בעבר שהרב אודי הוא ת"ח בעל הסמכה דיינית (לא אני הוא שיקבע אם הוא גדול קטן או שווה לרב אלון) אבל לעצם העניין, גם להדיוט כמוני מותר להביע את דעתו בנושא זה. תאר לך שח"ו רב גדול היה בלהט ויכוח מילולי דוקר אותי והופך אותי לנכה, ואתה היית שומע על המקרה. האם היה מותר לך להתבטא בנושא זה? או יותר נכון, למה שיהיה אסור לך להביע את דעתך? (ואני לא רומז שהרב אלון אשם או זכאי) הרב אודי סך הכל פרסם את דעתו על קיר הפייסבוק שלו, בדיוק כמו שלי מותר לפרסם את דעתי על קיר הפייסבוק שלי. לא הרב אודי העלה את דעתו לסרוגים וגם אם כן זו זכותו, מה זו סתימת הפיות הזו? הפכנו לאירן? כל אדם מותר לבקר חוץ מרבנים? מאיפה ההמצאה הזו?
11
ניכרים דברי אמת
יאיר, ירושלים | 19-02-2012 22:46
אילו נתונים עצובים. הכתבה הזו ממש מדכאת אותי, אבל כנראה שזו האמת צריך להתחיל לפעול ולהוקיע גמהחברה שלנו גם אנשים ידועים ומכובדים כשמתגלים המעשים הנוראים שהם עושים בחדרי חדרים!
12
לשלמה אשכנזי הטוקבקיסט בתשלום שפרומן משלם לו הרבה כסף,
| 19-02-2012 22:49
הבנו שזה אבא שלך או משו כזה. אנחנו עדיין לא מבינים למה אתה עדיין חושב שמתאים שיקראו לאיש כזה 'רב'.
13
למש' קסטנבאום מהפסייבוק
חיים | 19-02-2012 22:57
אתם ממשיכים לכבד את מי שהיה רב, מוטי אלון עד שיורשע. כך אמרתם. לצערי אתה סומך יותר על שופט בית משפט שלום שיש לפניו רק מעט מהעובדות שמצויות בפני אנשים חכמים בתורה ובמצועות נוספים והם יחד, 10 אנשים אמרו שמוטי אלון ניצל מינית תלמידים. למה אתה מתכחש לזה? אתם יכולים לכבד גם עברייני מין, אבל, את תכחישו את זה, זה כבר פורסם ברבים על ידי אנשים רציניים מאוד. גם אם זה לא בית משפט ישראלי, הרי פורום תקנה היא קבוצה מאוד רצינית, ומה שהם פרסמו הוא מספיק בשביל להפוך את מוטי אלון לישוד כבד. על זה אמרו חז"ל "מלקין על לא טובה השמועה" על שמועות בתחום הזה חכמים התכוונו. ובתור מי שקרוב מאוד לאנשים שהוא פגע בהם אני חושב שמי שכל כך מכבד היום את מוטי אלון צריך קצת להצטנע ולא לפרסם את זה כל כך. זה גורם כאב נורא למי שנפגעו ממנו.
14
ל-12 אהבתי
שלמה אשכנזי | 19-02-2012 23:01
הצלחת להצחיק אותי :)
15
לא מאמין שאני יורד לרמות כאלו..
אהד | 19-02-2012 23:12
לא נראה לי שהרב אלון משלם כסף לאנשים שיגיבו פה שיעשו לו שם טוב. מה שבטוח זה ממש נראה ככה.. לזה שמגיב לשלמה, לא יודע מה האינטרנס שלך, אבל לפחות אם אתה בא לנסות לגרום פה לאקשן או אם משלמים לך או שאתה סתם ככה מגיב ככה, כדאי שתנסה לעשות את זה אמין (מעניין שכתוב פה שאסור שהתגובות יכילו הסתה ולשון הרע). בכל אופן, לדעתי כל מי שרציני ורוצה להגיב רצוי שיענה לעניינו של דיון במקום להתחיל להשמיץ רבנים ללא הבנה בכלל מה המשמעות של זה וללא הכרה אישית איתם. אם מסתכלים על דעתו של הרב אודי בקצרה הוא אומר שיש לעשות בירור לפני שככה מכבדים את הרב אלון בצורה כל כך בוטה, והוא צודק כי כרגע הוא חשוד. הוויכוח הוא סביב איך לעשות בדיקה זאת.. וכאן אני מציע שוב שרבני הפורום יעזרו לנו להבין את מעמדו של הרב אלון בעינהם ולא לזרוק פצצות ולהעלם
16
הרשה לי לגחך......
| 19-02-2012 23:13
יפה שאתה מכתיר את עצמך בתור רב בכיר בשליחות האומה........חחח...... חשוב שכל אחד יכיר בערכו, ואתה מר פרומן- שב, תלמד קצת דרך ארץ, תורה, מידות, ריסון עצמי...ותחסוך מאיתנו את הרמה הרדודה והבזויה שלך.
17
סיפור חסידי על ר' חיים מוולוז'ין. חובה!!!
שו"ע | 19-02-2012 23:37
בראשית ימי החסידות הופץ חרם גדול על החסידים. בראש החותמים היה גם הגאון מווילנא זיע"א. באו לגדול תלמידיו ר' חיים מוולוז'ין וביקשו שגם הוא יצטרף לחרם. ר' חיים סרב. הפצירו בו ואמרו שהוא חייב לחתום שהרי אפילו הגר"א, שהוא מלאך אלוקים חתם. ענה להם ר' חיים: כשאברהם הלך לעקוד את בנו, הקב"ה בכבודו ובעצמו ציווה עליו לעקוד את בנו,("ויאמר אליו אברהם ויאמר הנני"), וכדי להוריד את יצחק מהמזבח, "ויקרא אליו מלאך ה' מן השמים". שאל ר' חיים זצ"ל: אם מספיק מלאך כדי להוריד את יצחק אבינו מהמזבח, למה שלא מלאך יצוה גם על העקידה? למה צריך לכך את הקב"ה בכבודו ובעצמו? אלא, ענה ר' חיים, שכדי להציל יהודי משחיטה, מספיק שמלאך יצווה, אבל כדי לשחוט יהודי, לא מספיק שמלאך ה' יהיה חתום על המכתב. מישהו צריך נמשל?!
18
תופעה מוכרת, עמי ארצות מפריזים בכבודם של רבנים ללא הגיו
אברך | 20-02-2012 0:16
בלי לפגוע בכבודו של הרב אלון, מבחינת גדלות בתורה יש לא מעט כמוהו שאף אחד כמעט לא מכיר. לרב אלון יש כשרונות נוספים שהפכו אותו למי שהוא. וכשהוא עומד מול הרב ליכטנשטיין והרב אריאל, אי אפשר לקחת אוטומטי את הצד שלו, אלא אם כן אתה בייניש חש שבטוח שמי שאתה מכיר הוא הכי גדול... וגם כשאדם כמו הרב פרומן מדבר, אי אפשר לומר לו שיתייחס לרב אלון ביראה ששמורה לגדולים ממנו באמת. ב"ה שיש לנו אנשי אמת, שלא מפחדים להסתכל למציאות בלבן שבעיניים. אני בטוח שבציבור השסניקי עד היום מאמינים בחפותו של אריה דרעי כעדר משובט. גם הרב קופולביץ' זכה בזמנו לגיבוי מרבנים, על אף תלונות רבות של מתלמידים
19
למשה שמתכוון להראות לרב אודי ש"כל הפוסל במומו פוסל
תלמיד לשעבר | 20-02-2012 0:28
שיהיה לך בהצלחה, לאחר כמה שנים של הימצאות בקרבת הרב אודי פרומן, אני יכול להבטיח לך שבחרת לך משימה קשה, וכנראה בלתי אפשרית. אה וחוצמזה יש לך וואחד חוצפה לפתוח את הפה שלך ככה...
20
די לסגוד לרבנים בפני עצמם!
הבן שלו | 20-02-2012 1:21
רבנים כמו כולם הם בני אדם. בן אדם יכול להיות מאוד חכם ולהצליח לעבור את המבחנים ויחד עם זאת, להיות סוטה. התורה אומרת לחלוק כבוד לרבנים, מתוקף היותם מוסרי דברו של ה' בעולם. ולא כדי לגדל עצמם. הסגידה שלכם לרב אלון,היא עבודה זרה בשיתוף.
21
הרב אלון הוא בנאדם עם כל הכבוד.
חנן, רמת מגרון | 20-02-2012 1:57
ובנאדם, יכול להיות חכם ובו זמנית, סוטה. היותו רב, לא הופך אותו לחסין מלחטוא. למיטב ידיעתי, המבחנים לרבנות לא בודקים אם הבנאדם חוטא או לא, הם בודקים ידע.
22
גושניקים פנטיים הרב הזה ובני לאו וחבריהם
תור, ירושלים | 20-02-2012 7:54
באיצטלה של פתיחות הם הכי שונאים וסגורים ובדלנים
23
פורום תקנה הוא בדיחה
| 20-02-2012 8:24
הפורום קם בגלל הסיבות הנכונות, אך הוא מעל בתפקיד שלו. הוא היה אמור להיות פורום שנותן מענה לבני נוער דתיים שנפגעו מינית ופחדו לפנות למשטרה, לא להיות גם השופט וגם התליין. היום ישנם בני נוער שנפגעים ואין להם לאן לפנות. הכשלון מעיד על הוועדה - איזה אנשים נכבדים? שום כלום! ייתכן והרב אלון באמת לא בסדר, אבל עכשיו הודות לועדה לעולם לא נדע. הוא יישאר בחזקת חף מפשע עד שיקום גוף יותר מהימן לקבוע מה היה באמת. מה שבטוח דין צדק לא היה שם, ועכשיו גם אין מענה לאותם נזקקים. למי הם ייפנו? לרב פרומן? בדיחה טובה...
24
לרב אודי - חזק וברוך!
אמא מהמגזר | 20-02-2012 9:28
כל הכבוד על אמירת הדברים כהוויתם. ולמתפללי השטיבלך - טלו קורה מבין עיניכם....
25
לבן שלו
שלמה אשכנזי | 20-02-2012 10:57
לא סיכמנו שאני הבן של הרב אודי? כי אם אתה הבן שלו, אז מגיע לי כסף על הסטאטוסים ואהד, חברי לשעבר לחדר, למה אתה מפחד לכתוב את שם המשפחה שלך? תזדהה בשם מלא, אתה לא אומר שום דבר שיש להתבייש ממנו
26
ההתנצלות אודי לא התקבלה/ איילת כהן וידר
לשלמה אשכנזי | 20-02-2012 11:20
אז אתה שואל למה יש פה שלא מפרסמים את שמם? האם אתה יודע שפורום תקנה כבר שנתיים מצטט לרב אלון לפלאפון? האם אתה יודע שכאשר לכטינשטיןן פירסם ש״קיבל איומים״ על חייו הוא אחר כך התנצל ואמר שזה לא נכון? האם אתה יודע שכאשר מורך ורבך פרומן מספר שקיבל איומים מדובר בכך שאחד מתלמידי הרב אלון התקשר לומר לו שהוא מגיש עליו תביעה להוצאת דיבה? ולגבי אותו פרומן- הבן אדם בפוסטמטראומה, הוא הועף מהישיבה ולאחר מכןמעזב מרצונו את היישוב אחרי שאשתו וגיסתו ( שהקימה פורום לנפגעי הרב אלון ולא קיבלה עוד פנייה אחת) עשו בושות ביישוב (בתור אחד שהיה נוכח באותה שבת) זו משפחה של פסיכיים שרחמנות עליהם מוצאים את כל הטראומות שלהם על הרב אלון בלי לדעת כלום על הפרשה. אני נדהם לראות איך אתה החלטת להגןמבכל גופך על אדם שמעיד על עצמו שהוא לא מכיר את הפרשה ומשתלח ברמה כלמכך רדודה ברב אלון... פרומן - נהנניתי לראות את זכרונך מבני עקיבא, גם אני זוכר את ימי בני עקיבא שלא היה לך ולו חבר אחד, אם אינני טועה אחד היחידים שמרחמנות הסכים להיות איתך היה הרב אלון. זאת הכרת הטוב שלך??? יש דין ויש דיין משפחת פרומן/ וידר כהן 
27
ל-26
| 20-02-2012 12:13
יש בידיך מידע רב. אתה ממש בקיא בכל קורותיו של הרב פרומן (אני מבין שהשקעת - נברת בארכיון, צוטטת לשיחות טלפון, קיבלת מידע מהפסיכיאטר ועוד...) אין לך במקרה גם מידע מה קרה בחדר בו היה אלון עם תלמידיו? שם שכחת להציב מצלמה נסתרת ומכשירי ציטוט?
28
כך לא בודקים וכך לא שופטחם
יהודה | 20-02-2012 12:25
בלי להיכנס לעצם העיניין - כי הרי לא בדקתי ולא חקרתי - אבל אי אפשר לקבוע עמדה ולהחליט רק על פי משפורסם בעיתון או לפי סברה לפי הסתברות- לא נראה לי שאם הייתה אשה באה לפני אותם האנשים שקובעים לפי משפורסם בעיתונות, ומבקשת להתגרש או לתבוע כסף ממישהו שכך היו פוסקים לא כך למדנו אפילו בבנ"ע בודקים תלונה של חניך ולא לפי שמועה רק חומר למחשבה לא תזיק לכולנו קצת ענווה
29
ל26
שלמה אשכנזי | 20-02-2012 12:51
פורום תקנה מצטט לרב אלון לפלאפון והוא לא מגיש תלונה מעניין מאד. לגבי הרב לכטינשטיין אני לא יודע, אבל נשמע לי מוזר שהוא פירסם סתם משהו, אפשר קישור בבקשה. לגבי הרב אודי אני לא יודע, אבל אני יכול בקלות לברר. אני מבין שאתה מאזין לשיחות לכל שיחות הטלפון שלו, כולל שיחות פרונטליות, אחרת קשה לי להאמין שאדם רציני כמוך סתם היה כותב משהו בלי לדעת אם הוא נכון או לא. שוב אני חוזר, הרב אודי לא הועף מהישיבה, זה אני יודע בוודאות. אני מבין שאתה גם פיסכולוג/פסיכיאטר מדופלם אחרי שהצלחת לאבחן אותו ואת כל המשפחה שלו בכזה דיוק, אני מצדיע לך. אגב אתה יכול לאבחן גם אותי על-פי מה שכתבתי או שזה מצריך קצת יותר מאמץ? למשל לראות מישהו צועק? כי אני מכיר סיפור שהרב קוק נתן פעם למישהו סתירה, לפי האנלוגיה הזו הרב קוק=פסיכי או רק למומחה כמוך מותר לאבחן ככה? לגבי רמת ההיכרות של הפרשה, אתמול דיברתי עם הרב אודי והוא אמר לי שהוא בקשר עם המטפלחם של הנפגעים אז ככה שהוא יודע טוב מאד מה קרה שם. אני גם שמח שירדת לרמה הזו שלרב אודי לא היו חברים, אני יעזור לך שהרב אודי היה בגן טרום חובה, ילד אחד זרק עליו חול והוא בכה ואף אחד לא בא לעזור לו חוץ מהגננת.
30
ל 26 ו 29
דברים על דיוקם | 20-02-2012 19:13
הרב ליכטנשטין אמר שהוא מקבל טלפונים מאיימים , בתקשורת פרסמו שהוא אמר שאיימו על חייו, הרב ליכטנשטין בצדיקותו מיהר להבהיר שאיימו עליו בתביעות משפטיות בלבד ושמעולם לא טען שאיימו על חייו.
31
אודי, (רב שלי לשעבר) רפואה שלמה!
רפאל | 20-02-2012 20:00
32
לא יעזור דבר. ה"רב" פרומן שרף את שמו לנצח. שלא יתפלא אם
רועי | 20-02-2012 21:01
יבודדו אותו מעתה ואילך. לא רוצים לשמוע ממישהו עם פה כזה מטוב ועד רע. שילך להמליץ לממונים בגהינום מאיפה להתחיל לשרוף אנשים. שוין, רב. בקושי שרברב.
33
הרב פרומן היקר
אילנה | 20-02-2012 21:33
אני רואה פה תגובות לא ענייניות בעליל שמעלילות על הרב פרומן כאילו הוא פסיכי או משוגע רק כיוון שהוא מעז לצאת באומץ ובגלוי נגד תופעת הפגיעות המיניות במגזר. משחר ההסטוריה התחיל כל שינוי חברתי מקומץ אנשים שהסביבה טענה שהם משוגעים. מי ייתן ועמדתו של הרב פרומן תשפיע ותחלחל ותוביל את הציבור שלנו לשינוי אמיתי ועמוק ולמצב של תמיכה בנפגעים במקום עמידה לצד הפוגעים.
34
למתנגדים לרב אודי, חלאס להוריד את הרמה של הדיון!
אלעד | 20-02-2012 22:05
כמעט כל התגובות פה נגד הרב אודי משתמשות בשיטה העלובה של העלבות והשמצות. אם יש לכם משהו בעל תוכן להגיד, תגיבו, אם לא פשוט לכו לטקבק בווינט או משהו. תגובות כמו "רפואה שלמה" "פסיכיים" "גושניקים פנאטיים" "תלמד קצת דרך ארץ" "היזהרו ממנו" "זה רב בוגר הגוש" מראות שאין שום דבר ממשי לאותו אדם לומר. ולגופו של עניין: לרפאל, נראה שלא למדת הרבה בישיבה, כי אם היית לומד היית לומד שכבוד רבנים זה קודם כל לרב שלך, שממנו למדת תורה ובטח הרבה לפני שאתה מגן עלך כבודו של הרב אלון. מצורת הדיבור שלך כנראה שלא ידעת את זה או שלא אכפת לך מזה, או שבאמת לא למדת תורה מהרב אודי... למגיב ההזוי שליכלך פה את כל התגובות עם הלשון הנמוכה שלו (26), אתה כותב ברמה של ילד, מביא קונספירציות כעובדות, מדגיש שליטנשטיין ופרומן לא זוכים לתואר רב , בעוד הרב אלון כן. אתה כנראה צדיק מדי, וכבוד לתורה ולרבנים בוער בעצמותיך, ולכן גם טרחת לתבל בסוף באמירה אינפנטילית, שסותרת את עצמה, שכן מי שכותב ככה לא יכול להיות מעל גיל 20... (ואם הוא כן, אז זה באמת מוזר...) חשוב לשים לב! הרב אודי לא התכוון לצאת כנגד הרב אלון אישית, הוא מדבר אלינו כציבור, וקורא לנו להפסיק להתנהג אל אנשים שחשודים בצורה די כבדה במעשים נוראיים בקנה מידה מוסרי ותורני כאחד. הסטת הדיון לכבודו של הרב אלון, מסתמנת כהמשך של אותה תופעה. הקלות שבה אנשים בציבור מוכנים להתעלם מזה שהוגש כתב אישום, מזה שיש כמה תלונות, ומזה שפורום תקנה שיושבים בו אנשים משכמם ומעלה, בלשון המעטה, החליט מה שהחליט, ומזה שהרב אלון בעצמו קיבל את הדין וגלה למגדל ועזב את תפקידיו. (ואני לא טוען שהרב אלון אשם, ואני מקווה שהוא באמת לא, אבל צריך להסתכל לאמת בעיניים). הייתי אומר שזו סלחנות, אבל מתברר שאותם אנשים לא מוכנים לסלוח על מי שמעז לומר שאולי הרב אלון באמת אשם, ושאולי אנחנו כציבור צריכים לצנן את האהדה הגלויה אליו, ולהמשיך בה רק לאחר הזיכוי שלו, אם לכשיהיה, כדי להראות לנפגעים שאנחנו (גם) איתם, וכדי להראות לנפגעים שעוד יהיו שאין להם מה לפחד להתלונן, גם אם זה שפגע בהם הוא פופולרי בצורה מטאורית. ואני בטח לא רוצה להרחיב לגבי אותם אנשים שלא מוכנים לסלוח על החטא הנורא, "הגושניקיות". לא ייתכן שהציבור הדתי ובעיקר החלק היותר תורני שלו, מוכן לחתום את דינם של רבנים מסויימים על פי חצאי ידיעות על דעותיהם הפוליטיות, אבל חרד מעצם העובדה שמישהו יעז להגיד שרב "משלהם" אולי באמת אשם בעבירות כאלו, ועוד לאחר שהוא עומד למשפט. זו בודאי לא דרכה של תורה, יותר מדי נגיעות פרטיות וגאוות יחידה מעורבבים פה. עוד כמה נקודות: כל קשר בין פשרנות ובין הרב אודי מקרי בהחלט, אפשר אפילו לומר שאלו הפכים (למשל, רק לשם הדוגמה, לא תתפוס אותו בחיים עוצם עין בבית המדרש) מעניין שכמעט כל טענה נגד הרב אודי שמסתמכת בעצמה על הטיעון של כבוד רבנים מסתיימת בביטול מוחלט של הרב אודי בעצמו ואו ברבני פורום תקנה. מעניין שכל מי שמשתלח בפורום תקנה בוחר להתנגח במשבצת ה"גושניקית" ומתעלם במפגין, או מבורות, בשאר ההרכב שדן בנושא, בין השאר: הרב יעקב אריאל, הרב איתן אייזמן, הרב אברהם גיסר, הרב אליקים לבנון. מבלי להיכנס למצעד הרבנים השנתי, קשה מאוד לומר ברוח מסכת אבות שאילו הרב אלון בכף אחת מכריע הוא את כולם... הדבר מראה שוב עד כמה ההתנגדות לא באה ממקום אמיתי. ולמי שמנסה להבין למה דווקא יוצא שהרב אודי הוא זה שהרים את הצעקה הזו, אז לא, זה לא בגלל איפה שהוא למד בתיכון, וגם לא בגלל איפה שהוא למד אחרי התיכון, ולא זה גם לא בגלל שהוא פשרן, זה כנראה בגלל שמידת האמת אצלו מוכנה לפרוץ את גבולות הנוחות של "שב אל תעשה עדיף".
35
למגיב 26 ורפאל
שלמה אשכנזי | 20-02-2012 23:18
זו גבורה מאד קטנה להגיב בלי להזדהות. אם אתם כ"כ בטוחים בעצמכם תזדהו, ממי אתם מפחדים מהרב אודי?
36
ל-26
יהודי | 21-02-2012 7:52
איך בדיוק אתה יודע מה תוכן האיומים? אולי אתה אחד המאיימים על הרב פרומן? גם אם כן, לפי רמת התגובות כאן אני מניח שאתה לא היחיד... מדהים לראות את ההבדלים ברמה בין תגובות המתנגדים לתגובות התומכים... הרב פרומן - חזק ואמץ בדרכך זו! אתה עוסק במלאכת קודש!!
37
פורום תקנה הם אנשים רציניים? להצטנע?
משה | 21-02-2012 9:57
1. הם באמת אנשים רציניים. אנשים רציניים עם אג'נדה, רודפי כבוד וכוח. הם לקחו סמכות של בית משפט, שפטו והוציאו להורג אנשים בלי שום פיקוח, שום עימות עם עדים, שום תהליכים.מסודרים. אכן, רציני מאוד. הם הוליכו שולל רבנים מכובדים כמו הרב ליכטנשטיין שליט"א כדי לתת גושפנקא לפעילות המחתרתית שלהם. 2. אני אצטנע ברגע שתוקפי הרב אלון ומביישיו ברבים יצטנעו, לא לפני כן.
38
גם לשיטתך אינך שופט
אהרון שנפלד | 21-02-2012 14:28
אז מאיפה אתה יודע לאן הדברים הולכים ? יתרה מכך כל מי שמנסה לברר לאן הדברים הולכים רואה תמונה שנעשית ברורה יותר ויותר מרגע לרגע. 1. פורים המכונה "תקנה" האשים את הרב בשורה של מעשים "לא ראויים" 2. נפתחה חקירה משטרתית והוגשו בדיוק שני תלונות. 3. התלונות מדברות על "מעשים מגונים" ולא למשל על אונס או דברים דומים. 4. המעשים מדברים על חיבוקים ונשיקות. 5.כולנו בקטמון ובירושלים מכירים את הרב מוטי כולם גדלו על החיבוקים והנשיקות שלו ואף אחד לא התלונן ההיפך כולם עמדו בתור לקבל חיבוקים מהרב. 6. עד כאן עובדות אלו הראיות גם בבית המשפט הסכים הרב מוטי אלון לכל הטענות למעט עניין הכוונה. 7. בסופו של יום יש כאן מחלוקת על הכוונה .מעבר לשאלה איך ניתן להיות בוחן כליות ולב ולהתווכח על הכוונה שבביצוע הנשיקה .אי אפשר לשכנע את כל מי שזכו לכתף מהרב ברגעים הכי קשים להשתכנע שכל מה שהוא חמד היה מין.מעניין אם גם דוד חתואל הי"ו או הארוס שאיבד את בחיה"ל יום לפני החתונה בפיגוע בקפה הלל חושבים שבחיבוקים שהם קיבלו ברגעים הקשיים בחייהם ע"י רב אחד שהיה מסוגל לחזק אותם חושבים שהרב חמד אותם ? . סיכום אלו העובדות לא ניתן להתווכח עליהם אני מאמין שהרב מוטי אלון יזוכה ואם לא זו תהיה הפעם הראשונה מאז הרשעתה של מרגלית הר שפי שבית משפט ינכס לעצמו תכונות של בוחן כליות ולב .
39
עוד כמה סטטיסטיקות
לרב פרומן | 21-02-2012 15:16
מצטער שאין לי מקור ברור לזה חוץ משכל ישר. כשיש אדם שפל כמו שאתה תופס את הרב אלון, שנמצא בעמדה של רב לאלפי תיכוניסטים וגברים הייתי מצפה ליותר מהתלונות שהגיעו לבית המשפט, גם בכמות וגם באיכות. הגיחוך של זה פשוט מעיד משהו. הייתי מצפה מפורום כמו תקנה שאחרי שהרב אלון הטיח אשמות חמורות בו, שאם יש לו מה לענות שייתן תגובה מינימלית,הרי הם ידעו להגיב טוב מאוד לאנשים שהתחילו לבדוק ולעלות שאלות (גם אם לא תמיד לעניין אבל כן תגובה) עוד השכל אומר שגוף שיושבים בו באמת גדולי הדור מסוגל בקצת השקעה לתוצאות טובות יותר, נדמה לי שגם הקולות השונים שיצאו מהפורום,מראים שאו שלא גדולי הדור החליטו או שמה לעשות הם לא יכולים לעשות את זה מהצד... ומעל הכל כמו שיש לכם היכרות עם הנפגעים יש לאלפי אנשים היכרות עם הפוגע לדעתכם, ויודעים שזה לא יתכן (תחשוב שפורום מכובד יפריח שמועות על הרב ליכטנשטיין), אז אם מישהו רוצה להפוך אדם שהיכרו אותו, כמלאך לשטן כדי שיחשיבו טוב מאוד איך עושים את זה,כי זה ככה זה פשוט לא עובד
40
כלום לא יעזור- מי שיודע יודע
אמא | 21-02-2012 15:35
ומי לא רוצה לדעת לא ירצה לדעת. אבל מי שיודע , או יודעת, ואני יודעת, אז מה שפורום תקנה פרסמו על מוטי אלון שהיה פעם רב נערץ גם עלי, הוא אמת לאמיתה. אבל לא כל האמת, כי אני יודעת גם מה שהוא עשה לבן שלי ולבן של עוד שניים מחביר. אנחנו שונאים אותו על מה שעולל לנו. אבל, הסיפור שלנו לא יגיע למשטרה כי זה יזיק לילדים שלנו לנו. אתם החסידים שלו מאוד אכזריים כלפי כל מי שנפגע ממנו. אתם חושבים שזה נשוק וחיבוק... זה דברים שאני מקווה שאם הייתם יודעים הייתם מקללים אותו. ולכן זה שאתם מאמינים לו ומבטלים את מה שאומרים עליו בפורום תקנה ה כמו לבטל אותנו ואת כאבנו. אתם החסידים שלו מוסיפים כאב רב על כאבנו. הוא עשה מעשים רעים.
41
ברור שלא יתלוננו תראו איך כל המכרים של הפוגע מגיבים!
י.ח. | 21-02-2012 16:32
כל מי שמתלונן ישר הופך למשוגע וחולה נפש, המתלוננים הופכים לדפוקים ומוקצים מחמת מיאוס. סתם שתדע, יש כמות מפחידה של קרבנות פגיעה מינית שרואה את הדה-לגיטימציה שעושים למי שכן מתלונן ואת הפגיעה המשנית שהם סופגים מאנשים כמוך ולכן הם מוותרים מראש על תלונה ולו רק על מנת להמשיך לחיות חיים שגרתיים שלא כוללים מאבק תמידי באנשים שמתעלמים לחלוטין מהסבל שלהם ותומכים בפוגע שהם ״מכירים״. עוד נקודה, אנשים שפוגעים מינית לא צריכים להיראות כמו מפלצות, כלפי חוץ, הם נראים רגיל לכל דבר ועניין, בעלי משפחות, עובדים בעבודה מסודרת, הם יכולים להיות השכן מהקומה למעלה או האדם שמתפלל לידך בבית הכנסת. כלפי חוץ אין שום דבר שמעיד על פוגענותם
42
המשך לתגובתי הקודמת
י.ח. | 21-02-2012 17:03
ולכן אתה יכול לטעון שאת מוטי אלון אתה מכיר ואין סיכוי שהוא היה פוגע במישהו, אבל זה טענה טיפשית מהסיבות שהבאתי. ולמי שחושב שהמקרים שהגיעו לפורום תקנה הם המקרים היחידים אז טעות גדולה בידיו! יש בוודאות עוד המוני תלמידים שנפגעו ממנו ואינם מעזים לתלוננן בדיוק בגלל ההתנגדות והדה-לגיטימציה שעושים לאלה שכן התלוננו רק כי הם העזו לפתוח את הפה נגד אדם כמו אלון.
43
לאמא היקרה (תגובה 40)
נפגעתי ממישהו אחר | 21-02-2012 18:21
הציבור שלנו מקל מאוד כשמדובר ברבנים פוגעים ולא מבין שבכך הוא פוגע פגיעה שלא תתואר בנו, הנפגעים. מי ייתן ונגיע ליום בו האמת תצא לאור והצדק ישלוט במחוזותינו. עד אז ניאלץ להמשיך לכאוב את כאבנו ולקוות שיירבו אנשים כמו הרב פרומן.
44
היי פירסמו רק את ההמשך בלי התגובה הראשונה תתקנו את זה!!
י.ח. | 21-02-2012 19:04
45
לנפגעים והוריהם
ירושלמית | 21-02-2012 21:05
חשוב לי שתדעו שיש רבים במגזר שרואים וכואבים את כאבכם. בסופו של דבר האמת תצא לאור והצדק ייעשה! עד אז - תהיו חזקים ותדעו שחלק גדול מהציבור מחבק אתכם ותומך בכם.
46
כל הפרשה הזאת גורמת לקרע,חילול השם
קריאה נואשת | 21-02-2012 23:12
ורק רע. קורא לרבנים החשובים מכל הצדדים והכיוונים,ולכל מי שיש השפעה,לפעול שיבואו הצדדים לבית דין או בוררות כלשהי מוסכם על שניהם ובדלתיים סגורות לפטור את הבעיה הזאת
47
אין פה ניסיון להכאיב לנפגעים או לזלזל בכאבם...
משה | 22-02-2012 12:32
יש פה ניסיון להגן על אנשים מפני האשמות שווא. בסופו של דבר חייבים לברר עניינים אלו בבית משפט. העובדה (עם היא נכונה) שנפגעים רבים מונעים את עצמם מלהתלונן בגלל תגובות הציבור אינה פוטרת את הציבור לברר את ההאשמות בבית משפט תוך כדי חקירה נגדית של עדים כדי שהמואשם יהיה לו הזדמנות להגן על עצמו. אנשים המוכנים להרשיע בן אדם ללא תהליך זה בגלל רגישות לקובנות או כל מיני טיאוריות וסטטיסטיקות יורקים בפני התורה והמוסר.
48
הרב אודי - יישר כוח
חילונית חיפאית | 22-02-2012 16:07
יישר כוח על האומץ ועל צאתך כנגד אדם שעשה דברים שלא ייעשו. יישר כוח על עמדתך האיתנה מול "כוחות אופל בעולם הדתי". יישר כוחך שלא פחדת להחשף, לספר, להתריע. אני מקווה שכל המאיימים/ות למינהם/ן יחזרו מהר מדבריהם/ן, ושמשטרת ישראל תעשה ככל יכולתה להקיע גורמים מאיימים. עצוב כמה החברה הדתית מסתירה, מטייחת, מעלימה עין, עושה-כאילו "לא רואה-ולא יודע"ת, עצוב שה"ציונות הדתית" מקצינה את דרכיה/אמונותיה, ולא מגנה על מי שבאמת זקוק להגנה. מקווה שהצדק יצא לאור, בקרוב. תמשיך בדרכך, מחזקת את ידייך...
49
משה יא עילג!! מה אתה בן 10??
קאקא | 22-02-2012 16:19
מי לימד אותך לכתוב יא עילג, תחזור לחיידר שממנו הגעת שילמדו אותך עוד קצת תויירה ומוייסר. לא מגיע לאנשים כמו אלון הגנה משפטית מגיע להם להירקב בכלא לשארית חייהם!!!
50
כל הכבוד!!
איציק | 22-02-2012 16:25
חחחח יש סיפור שהולך ככה: יהודי אחד שלא היה לו זקן נפטר, כשהגיע לבית הדין של מעלה, שאלו אותו - "יהודי, איפה הזקן שלך?" ולא היה לו מה לענות להם. יהודי אחר שהתפאר בזקן ארוך ומפואר ולא גילח שערה אחת משערות זקנו כל ימיו, נפטר גם הוא, כשהגיע לבית דין של מעלה שאלו - "זקן, איפה היהודי שלך???" חחחחחחחחחחחחחחח ענק ומתאים במיוחד!!!
51
לאמא מ-40 לא מאמינים לך!!!
יעקב | 23-02-2012 14:38
לא מאמינים, חובת ההוכחה היא עלייך, תוכחי עד אז תפסיקי לבלבל במוח ולהמציא סיפורים- אני גם יכול להגיד שעשית לי ככה וככה וכ"ו, זה לא אומר שזה נכון. בקיצור יש לך משהו להגיד לכי למשטרה,,,, ודי לשקרנים
52
יעקב תתבייש לך!!!
רבקה | 23-02-2012 20:48
53
יעקב תתבייש לך!!!
רבקה | 23-02-2012 20:51
אמא מספרת בכזה כאב על מה שעוללו לבן שלה וזה מה שיש לך להגיד לה?! שלא ירבו כמוך בישראל - רחמנים בני רחמנים... ולאמא היקרה, תתמקדי בתומכים ולא במטייחים שלא מסוגלים להביט לאמת בעיניים ולכן יוצאים נגדך ונגד שאר הקרבנות. כל שנותר הוא לבוז להם.
54
תגובה ל51 (יעקב):
ח. קרקובר | 24-02-2012 0:40
חובת ההוכחה היא דווקא על החשוד שכן במקרים של פגיעות מיניות אין שיוויון בין פוגע ונפגע. מי שנחשד בפגיעות מיניות כדאי שיבדוק מדוע.. הנחשד הוא זה שצריך להמציא הוכחות לכך שלא פגע. למה שאמא מ- 40 תמציא? מה יצא לה מזה? למה שמי מהנפגעים ימציא? אני עצמי שמעתי ממקור ראשון על מטפל שטיפל בנפגעים. למה שימציאו? למה שילכו סתם לטיפול אם הם לא נפגעו?
55
הזוי
דני | 25-02-2012 19:26
"סקרים שונים מדברים על 0.5% – 5% תלונות שווא בנושא של פגיעות מיניות. זה כמובן משתנה מחברה לחברה. ככל שהמחירים שהחברה גובה מן המתלוננים והמתלוננות גבוהים יותר, ירד אחוז תלונות השווא. אתם יכולים להבין, שבחברה שלנו, שגובה מחירים מטורפים מהמתלוננים, אחוז תלונות השווא יהיה מן הנמוכים. בכל נושא אחר הסבירות הגבוהה למהימנות התלונה הייתה מספיקה בכדי להאמין לה." ולכן... כל תלונה היא אמת? אני לא מבין... בגלל הסטטיסטיקה הזאת (שלא ברור לי מאיפה היא לקוחה), אז כל מי שיש נגדו תלונה בנושא הזה הוא אשם? מה קרה לכם?!?!
56
אתה בעצמך הזוי
ל-55 | 28-02-2012 12:13
מה לא ברור לך בסטטיסטיקה? אולי לא כל מי שיש נגדו תלונה אשם אבל הרוב המוחץ כן! תתעורר מהחלום!
57
אולי הזוי, אבל עדיף הזוי על רשע
משה | 29-02-2012 10:17
56 - אתה אולי מרגיש נוח עם משטר המרשיע אנשים חפים מפשע ע"פ סטיסטיקה אבל התרבות האנושית התקדמה מאז ימיה האפלים של ציידי מכשפות כמוך. גם התורה הקובעת "אחרי רבים להטות" מדברת ברוב דעות השופטים ולא - חס וחלילה - רוב המקרים של הפשע הנידון. מה שקרה במקרים אחרים לא רלוונתי בכלל למקרה מסויים. אם אתה חי בשכונה של גנבים ומישהו מאשים אותך בגנבה, בוודאי שאי אפשר להרשיע אותך ע"פ המעשים של אנשים אחרים. ל54 - "המוציא מחברו עליו הראיה" הוא כלל בהלכה שאתה כנראה בוחר להתעלם ממנה. ל53- אתה באמת מאמין שה"אמא" (תגובה 40) היא באמת אמא של נפגע ולא אחד מחברי "תקנה" או תומכיהם שמנסים לעבוד עליך? לצערי נפלת בפח. צדק צדק תרדוף. בלי רגשות, בלי סטטיסטיקה. המוציא מחברו עליו הראיה. אדם נחשב לזכאי עד שיוכח אשמתו. ברוכים הבאים לעולם הנאור ולעולם התורה!
58
יעקב (מ51) כל הכבוד!!! ולאמא מ40
דוד | 29-02-2012 15:39
כל הכבוד, אתה צודק מי שיש לו בעיה כל שהיא זה לא המקום, אפשר לנהל דו-שיח כללי, אבל אמא שכותבת על בנה בטוקבק זה הזוי ולא אמין בגרוש ולכן אתה לגמרי צודק. אמא אם את בכלל אמא ? אז תעזרי לבן שלך ואל תכתבי עליו טוקבק לכו לטיפול, בקיצור את לא אמינה ובאמת לדעתי מבלבלת את המוח. אמא הזויה בהחלט
59
מחקר רציני מפריך את נתוני ארגוני הנשים -
איתי | 29-02-2012 21:28
מי שמחיק מעצמו רב אסור לו להסתמך על נתוני שווא שרשומים באתר של פמניסטיות קיצוניות שפרנסתן בכך. עליו לבדוק ולהסתמך על מחקר מדעי כלשהו. עיין בלינק הבא http://www.ncfm.org/libraryfiles/Children/rape/greer.pdf שם מובא מאמר מדעי רציני שמפריך לחלוטין את הטענה המגוחכת כאילו יש אפס תלונות שווא. זאת ועוד, לפי טענות בכיר במשטרת ישראל ולפי נתונים יבשים - תחום התלונות על פגיעה מינית הוא תחום שבו יש למעלה מ 50% תלונות שווא. עיין למשל בלינק הבא שמביא נתונים מעניינים שראוי לבדוק אותם: http://www.gavriel.info/guilt.htm חבל שגברת איילת וידר (גיסתך) ממשיכה להפיץ לשון הרע - היא כנראה לא יודעת להבחין בין תפקיד של פסיכולוג שמטבעו יש לו אמפתיה כלפי סיפור ששומע לבין חוקר נוער או שופט שיש להם הידע והיכולת להפריד בין תחושת הנער ובין המציאות האובייקטיבית של שיפוט מוטעה. בתור מי שמכיר היטב את הסיפור של המתלוננים נגד הרב אלון אני יכול להגיד שמדובר בתלונות שווא ובבחורים שמישהו ניצל את מצוקתם כדי לנגח את הרב אלון. יבוא יום והדברים יתבררו כשהדברים יתבררו עלולה גברת וידר למצוא עצמה במצב שהיא צריכה לתת הסברים ולשלם על הדיבה שלה . אל דאגה - הקרן החדשה לישראל שהזרימה 450 אלף ש''ח לארגון קולך שבראשותה וודאי תשמח לעזור לה! כל כך חבל שאנשים מחמירים כל כך בהגנת נפגעים אבל רצים בקלת דעת בלתי נסבלת בשפיכת דמו של אדם. רצח הוא עוון לא פחות חמור מפגיעה מינית!!
60
כל הכבוד איתי!
משה | 01-03-2012 9:43
61
אני מאוד שמח שיש לי אפשרות להגיב, הרב אלון זכאי לחלוטין
משה נריה הכהן | 01-03-2012 13:37
אני מכיר את הרב אישית ולכן כל מה שינסו להגיד בהכשר הזה הוא שקר גס ומתועב. הרב אלון התנהג בהגינות מוחלטת לעומת פורום תקנה שהשנאה והקנאה יצא להם מכל הצדדים. הרב אלון הוא צדיק גדול שיש כאלה שמנסים להכפיש אותו כך אמר הרב מרדכי אליהו זצ"ל. כל אחד נהיה לי מבין עיניין. אילולא היה מדובר במשהו שהוא נוהג לא לפי ההלכה הייתי יכול לומר שהנך אולי צודק אך כאן האמת ניצבת ואתה ואחרים כמוך מנסים להראות אמת אחרת. חבל מאוד שאנחנו נעבור תהליך ארוך עד שהרב אלון יצליח להוכיח את חפותו המלאה. יש לרב מכתבים שמוכיחים שהפורום סחט ואיים עליו כשזה יגיע לתקשורת כבר לא יהיה פורום תקנה אלא פורום קללה.
62
למי שמכיר את הרב מוטי אישית
חיים | 04-03-2012 9:21
אתם מכירים אישית את הרב מוטי ואני מכיר אישית את מרדכי...מה לעשות? יש שניים, אחד שאתם מכירים ואחד שאני מכיר, ומה שאני מכיר זה מה שאומרים עליו האנשים בפורום קנה.
63
dana2043walla.com
דנה | 14-05-2013 1:39
כול הכבוד לרב פרומן חזק ואימץ
64
למגיב 61: אנשים מהמשפחה אמרו לי במפורש שלא היתה סחיטה
יעקב וילנסקי | 12-01-2014 0:27
של פורום תקנה. הם סיפרו לתומם את הדברים, ואמרו שלא היתה סחיטה בכלל. אדרבא, הם ביקשו מהרב מוטי דברים מסוימים, הוא הסכים, אבל לא ביצע. זו האמת.
65
יצר הרע עם שטריימל
יצר הרע עם שטריימל | 02-02-2014 16:30
לכל הרבנים הנאורים שקמים לנו חדשות לבקרים... יש דבר כזה יצר הרע עם שטריימל. יצר הרע שמחופש כ"כ טוב שאתה אפילו לא מזהה שהוא יצר הרע. נתוני המשטרה, לצערנו, לא תמיד מדוייקים ולעיתים אף שקריים.. אז לפני שאתה מניף יד על הבמה או על ההדק תיזהר מיצר הרע שלבוש באצטלא של חסיד.. ואולי לפני שבודקים את אורך הזקן של הרב, כדאי לבדוק את אורך הזקן של היצר.
66
מישהו פה צריך לבקש מחילה מהרב פרומן?
גר צדק | 04-07-2019 11:06
האם יש לכם את האומץ להודות בשטויות שכתבתם, היום שאנחנו יודעים מה בדיוק היה?