הממשלה אישרה את מינוי אמיר ירון לנגיד בנק ישראל

ממשלה אישרה באופן רשמי את מינויו של פרופ' אמיר ירון לנגיד בנק ישראל, שיחליף את הנגידה הפורשת, ד"ר קרנית פלוג. ירון יכנס לתפקיד ב-24 בדצמבר

הממשלה אישרה את מינוי אמיר ירון לנגיד בנק ישראל
  (צילום: אוראל כהן\פלאש 90)

עכשיו זה רשמי: הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינויו של פרופ' אמיר ירון לנגיד בנק ישראל, שיחליף בתפקיד את הנגידה הפורשת, ד"ר קרנית פלוג. ירון ייכנס לתפקידו החדש ב-24 בדצמבר, לאחר מינוי על ידי הנשיא ראובן ריבלין.

מכריזים על ירון לנגיד הבא (וידאו: עומר מירון, לע"מ סאונד: בן פרץ, לע"מ)

"זהו כבוד גדול עבורי לאייש את תפקיד הנגיד, שאותו מילאו לאורך השנים טובי הכלכלנים בישראל" אמר ירון עם אישור הממשלה. "אני מודע לכובד האחריות המוטלת על כתפיי, ואעשה כל שביכולתי כדי לבצר את חוסנה והמשך צמיחתה של כלכלת ישראל, באופן שהציבור כולו ייהנה מפירותיה"

עוד הודה בדבריו לנגידה היוצאת, אשר לדבריו "מעבירה לידי מוסד מנוהל לתפארת, שמוביל כלכלה צומחת ויציבה", וכן הודה לד"ר נדין בודו טרכטנברג, שתמשמשת כנגידה בפועל עד לכניסתו לתפקיד בחודש הבא. "אני נרגש לחזור לישראל לאחר השנים בהן שהיתי בארה"ב לטובת עבודתי האקדמית, ורואה במשרה זו את פסגת דרכי המקצועית" סיכם ירון את דבריו.

שר האוצר משה כחלון בירך גם כן את ירון על תפקידו החדש, ואמר כי "כלכלת ישראל נמצאת במצבה הטוב ביותר מאז קום המדינה ואנחנו נמשיך לעבוד ביחד עם הנהלת בנק ישראל החדשה בהובלת הנגיד לטובת המשך שגשוגה".

כזכור, ביולי האחרון הודיעה הנגידה הנוכחית, קרנית פלוג כי תסיים את תפקידה ב-12 בנובמבר 2018, זאת בתום חמש שנים מאז נכנסה לתפקיד בשנת 2013, לאחר שהחליפה את סטנלי פישר. מאז הודעה ראיינו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר כחלון מספר מועמדים לתפקיד בהם פרופ' בן ציון זילברפרב, פרופ' אפרים צדקה ופרופ' מריו בלכר, עליהם גבר ירון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו