בתום פגישת נתניהו ובנט: ישראל הולכת לבחירות

"אין היתכנות להמשך קיום הממשלה", נמסר בתום פגישת ראש הממשלה נתניהו והשר נפתלי בנט. ביום ראשון יתואם מועד הבחירות בין ראשי מפלגות הקואליציה

בתום פגישת נתניהו ובנט: ישראל הולכת לבחירות
  (צילום: Miriam Alster/Flash90)

הדרמה הפוליטית של השבוע: מדינת ישראל הולכת לבחירות, כך עולה היום (שישי) בתום פגישת ראש הממשלה נתניהו, ויו״ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט. ביום ראשון יתואם מועד הבחירות בין ראשי מפלגות הקואליציה.

"אין היתכנות להמשך קיום הממשלה", הסביר גורם בכיר לאור עמדתו הנחרצת של יו״ר כולנו, השר משה כחלון, ללכת לבחירות בהקדם האפשרי. השניים דנו ברקע ברקע האולטימטום שהציבו בבית היהודי: תיק הביטחון או פרישה מהממשלה, שלבסוף הפור נפל.

נתניהו שר הביטחון

מנגד, מלשכת ראש הממשלה נאמר כי "השמועות על כך שהתקבלה החלטה על הליכה לבחירות אינן נכונות", וכך הבהיר גם ראש הממשלה לבנט. ,חשוב לעשות כל מאמץ כדי לשמור על ממשלת הימין ולא לחזור על הטעות ההיסטורית של 92’ כשהפילו ממשלת ימין, העלו את השמאל לשלטון והביאו את אסון אוסלו על מדינת ישראל", הדגיש נתניהו.

נתניהו סירב לתת לבנט את תיק הביטחון ולקח אותו לידיו, זאת "לאור האתגרים הקריטיים העומדים כעת לפתחה של מדינת ישראל".

שבוע מכריע

מוקדם יותר, אמרה שרת המשפטים איילת שקד אמרה הבוקר כי "אנחנו נמצאים בשבוע שיכריע אם הולכים לבחירות או שהממשלה תמלא את ימיה עד נובמבר 19". במפגש עם המועדון המסחרי והתעשייתי בתל אביב גיבתה את בנט כי "לאור משבר האמון הביטחוני, חיוני למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון כדי להשיב לישראל את ההרתעה".

אך הוסיפה אבל, כי אם מחליטים שהולכים לבחירות, צריך לעשות זאת תוך שלושה חודשים, לא יותר מכך, כדי למנוע פגיעה בכלכלה, בביטחון ולהפחית את כמות השיח הציבורי הרעיל", דברי שרת המשפטים.

בסוגייה זו היו חלוקים השרים, כאשר החל מיום רביעי האחרון קיים ראש הממשלה התייעצויות על כלל ראשי המפלגות. בפגישה אתמול עם יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי, אמר האחרון לנתניהו כי "יש ללכת לבחירות מהר ככל האפשר". לדבריו, "צריך לתאם מועד בחירות מוסכם עם ראשי המפלגות". הוא הוסיף כי טובת המדינה מחייבת הליכה מוסכמת לבחירות.

גם שר האוצר משה כחלון, הצהיר כי עדיף לפזר את הממשלה וללכת לבחירות. הוא הסביר: "טובת המשק והכלכלה מחייבים ללכת לבחירות מהר ככל הניתן". מנגד, סגן השר ליצמן תמך בדרישתו של בנט להעביר אליו את תיק הביטחון, ואף ניסה לשכנע את נתניהו לסמוך עליו ולתת לו את התפקיד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מה יתן הקדמת הבחירות חוץ מזריקת האחריות
יפה יוסף | 16-11-2018 14:54
למדינה ומנוחה של עוד שלושה חודשים נוספים לחברי הכנסת .
2
כאן מקום קבורתו של המשיח שקושש 8 מנדטים בגני
משה אונא | 16-11-2018 14:55
בגניבת קולות הציבור הדתי לאומי, מי שלא שונה משי פירון או אלקין , ולא שווה אפילו את ה8 מנדטים היו מצביעים גם בלעדיו, קבר את עצמו פוליטת
3
בנט אתה תשלם על זה
אילן | 16-11-2018 14:56
אנחנו נבוא איתך חשבון בכלפי פעם הבאה אתה לא תהיה שר רק אופוזציה לפיד עדיף עליך
4
בחירות זה כמו המילחמה בחמאס
בהצלחה | 16-11-2018 15:16
מתכתשים ורבים, כולם סובלים ובסוף חוזרים לנקודת ההתחלה עם אותם מנהיגים עבשים.
5
ביבי. כשלטה. כמה. מול. החאמם
דוד | 17-11-2018 4:54
מספר. פעמים. נתת. לחאמס. צ'אנס. ואנחנו. תושבי. הדרום. הדרום. לא. נבחר. בך. כי. בעיניך. אנשי. הדרום. לא. קיימים. נפגש. הקלפי. ביבי
6
לא צריך לפחד מבחירות
קדוש | 17-11-2018 18:22
צריך לאמר את האמת על נתניהו גם אם הוא לא מושחת פלילי אבל הוא מושחת אנושי וכל מילה שלו שקר
לא מפחדים מבחירות.הליכוד עם נתניהו יעלה ממילא
יפה יוסף | 17-11-2018 20:19
אבל למה אני צריכה כל שני וחמישי לרוץ לבחור.סתם סיוט גזל והונאת הציבור.מי שיחליט לפרק את הממשלה הנורמלית ילך לקיבינמט.
7
אסור לשמאל לחזור לשלטון!!
שלומית | 18-11-2018 10:40
.