אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כניסה לעזה? אין שום סיבה לסכן את חיילינו על הקרקע

מה אפשר לעשות בעזה ?זה מאד פשוט, כל מקום שיש בו פעילות צבאית יש למחוק אותו. מהאוויר. אין שום סיבה לסכן את חיילינו על הקרקע, כשיש לנו עליונות ברורה

כניסה לעזה? אין שום סיבה לסכן את חיילינו על הקרקע
  (באדיבות המצולם)

מה אפשר לעשות בעזה?

ראשית, זה מאד פשוט, כל מקום שיש בו פעילות צבאית יש למחוק אותו. מהאוויר. אין שום סיבה לסכן את חיילינו על הקרקע, כשיש לנו עליונות ברורה.

אלא שכאן טוענים הטוענים, נעוצה הבעיה: כל ההנהגה בעזה, ורבים מהמתקנים הצבאיים משתמשים באזרחים כבמגן אנושי, ולא ניתן לפגוע בחפים מפשע.

הטעות שבתפיסה הזו היא ברורה והיא עולה לנו בדם ובדמים: חמאס אינו ארגון טרור שהשתלט על הרצועה. חמאס הוא שלטון נבחר, המייצג את האזרחים. כפי שאנחנו צריכים לשלם את המחיר על הבחירה במר נתניהו לראשות הממשלה, כך תושבי עזה צריכים לשלם על הבחירה שלהם. הגיע הזמן להפסיק את הגזענות השמאלנית (והאירופית), שמתייחסת לתושבי הרצועה כאל ילדים מאותגרים שכלית, שאין לצפות מהם לאחריות על החיים שלהם. אם מדובר באנשים מאותגרים שכלית, מדוע מלכתחילה ניתנה להם מדינה?

מבזבזים תחמושת ומסכנים את אזרחינו

מה גם שצריך לשאול, למה אנו צריכים להיזהר על חפים מפשע במחנה האויב, ולא על חפים מפשע בקרב אזרחינו? לחימה פושרת כנגד "מתחמי שיגורים" (=דיונות) וכנגד "עמדות תצפית" (=מבנה מפח שנבנה תוך שעתיים), לא רק שגורמת לבזבוז אדיר של תחמושת על לא כלום, אלא שהיא גורמת ללחימה להמשך ללא סוף. רק ברגע שיהיה מספיק כואב לאויב, הוא יחדל. אם נעשה את זה נכון, הוא יתחנן להפסקת אש.

לא לתת מתנות הסברתיות לערבים

שנית, אין שום סיבה שבזמן מלחמה מעבר כרם שלום יהיה פתוח, ותעבורנה דרכו סחורות. הרי הערבים טוענים בכל העולם שיש מצור על עזה, ואם כן, אין סיבה שלא לעשות מצור בפועל. מצור אמתי שעושים במלחמה מול מדינה. השארת המעבר פתוח, כביכול כדי להפריך את טענות הערבים מול כל העולם היא פתטית. מי שרוצה ליצור הסברה ראויה בעולם למדינת ישראל לא צריך להתאמץ. צריך רק לצלם את רגעי האימה בעוטף עזה אתמול. לצלם את הילדים. את נפגעי החרדה. את הטראומות. לא צריך בשום שלב לתת לערבים שום דבר שיופנה כנגדנו.

לא ייתכן שנגיע לשירות מילואים, ועל ארגזי הירקות יהיה כתוב "תוצרת עזה" (בלי לדבר על הבעיות הבריאותיות שכרוכות בתוצרת שכזו).

בסה"כ יש הרבה מה לעשות, השאלה היא רק אם אנחנו מעוניינים.

==

הרב חננאל זייני הוא ראש בית המדרש בישיבת 'אור וישועה' בחיפה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
המומחה הצבאי הדגול הרב זייני
כל הכבוד! | 13-11-2018 16:00
מתמחה במערכות צבאיות בכלל ובקרבות אוויר בפרט !
אנשי צבא לא בהכרח בעלי יתרון בחשיבה אסטרטגית
ידידיה | 15-11-2018 9:21
רשימה קצרה: ראש אמן מרדכי זעירא אמר שהמצרים לא יעיזו לפתוח מלחמה ב-73, ראש אמן אורי שגיא אמר שהסכם עם אסד תמורת הגולן הזדמנות היסטורית אריאל שרון ויתר על ציר פילדלפי הרס את גוש קטיף והבטיח בטחון לדרום הארץ. רבין עשה את הסכם אוסלו, והקים את הרש(ע)ות הפלסתינית בראשות ערפאת ימש. בן-גוריון המומחה הצבאי, הכריז על הקמת מדינת היהודים והכפיל שטחה ב-48 מסקנה אין בהכרחה קשר בין מומחיות צבאית להבנה אסטרטגית. אם כי חשוב לשמוע את דעתו המקצועית טקטית של אנשי הביטחון.
אם שמת לב זה לא אסטרטגיה אלא מוסר מלחמה
דוד | 14-11-2018 8:51
אל תהיה טיפש ובעיקר חצוף.
2
מזדהה עם כל מילה שלו.
צודק | 13-11-2018 23:30
מזדהה עם כל מילה שלו.
3
אתה ואבא שלך שני אנשים רקובים חסרי אלוהים
עומר | 13-11-2018 23:38
אתה והוא, שניכם. יהודים חסרי נשמה וחמלה, מלאים בגזענות ושנאת הגוי, זה לא יהודים.
למספר 3
אביתר יעקב מיכלשוילי | 16-11-2018 14:30
תתבייש לך
שמע עומר.. אתה פשוט אפס
עומר- לגולגולת | 14-11-2018 19:40
.
המבזה תלמידי חכמים-רשע
ידידיה | 14-11-2018 14:10
קשה הכסיל מן הרשע, שרשע יכול לעשות תשובה. יהי רצון שאינך כסיל, אבל רשע וודאי הינך. ועליך נאמר וְלָרָשָׁע אָמַר אֱ-לֹ-הִ-י-ם מַה לְּךָ לְסַפֵּר חֻקָּי וַתִּשָּׂא בְרִיתִי עֲלֵי פִיךָ. (תהלים נ טז) מה אתה יודע במוסר יהודי בשעת מלחמה (לא מוסר נוצרי), מה אתה יודע מהי הגדרת הגר ודיניו עפ תורת ישראל (ושוב לא מוסר נוצרי של אהבה מתחסדת שמביאה להרס ופגיעה מי ישורנה)
4
נכון מאוד. אין סיכוי שהמנהיגים יבינו
יקיר | 14-11-2018 19:45
א
5
ראש ישיבה?
Yehuda | 16-11-2018 11:02
הבן אדם הזה הוא הזוי: למחוק את עזה עם קרוב לשתי מליון אנשים???? מצור אמיתי? זה להרעיב אותם למוות וגם יעלה לנו בחיילים! מה הוא חושב שמשיח הגיע?????