"לוחם אמיץ": סגן אלוף מ' נהרג בפעילות בעזה

סגן-אלוף מ' הי"ד, הוא קצין צה"ל שנהרג במהלך פעילות מבצעית של יחידתו המובחרת ברצועת עזה. בן 41 בנופלו, הותיר אחריו אישה ושני ילדים. קצין נוסף נפצע באורח בינוני

"לוחם אמיץ": סגן אלוף מ' נהרג בפעילות בעזה
  צילום: (Wisam Hashlamoun/ Yossi Zamir/Flash90Rahim Khatib)

דובר צה"ל מסר הבוקר (שני) כי קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' הי"ד, נהרג הלילה בעת מבצע מיוחד בעומק שטח רצועת עזה והוא ההרוג הבכיר ביותר של צה"ל מאז מבצע "צוק איתן".

הקצין, סגן מפקד יחידת קומנדו ישראלית נפל בגיל 41 כשהוא מותיר אחריו אישה ושני ילדים. "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה", נמסר עוד.

קצין נוסף נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. הפלסטינים מדווחים כי בתקרית נהרגו שבעה מחבלים לפחות.

לדברי צה"ל, מטרת פעילות הכוח המיוחד לא הייתה חיסול או חטיפה. עם זאת, שאר הפרטים הושארו תחת איפול כבד והאירוע תומצת במילים: "במהלך פעילות ביטחונית של צה"ל במרחב רצועת עזה התפתחו חילופי אש", נמסר מדובר צה"ל.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן כתב: "עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית."

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין שלח חיבוק ותנחומים למשפחתו של סא״ל מ׳. ואמר כי הוא "לוחם אמיץ, מלח הארץ, שנפל הלילה בפעילות המבצעית בעזה, ואיחולי החלמה מהירה לחייל הפצוע. ‬‫לבם של כל אזרחי ישראל נמצא כעת עם תושבי הדרום וכוחותינו הפועלים בגדר הרצועה. מי יתן ויחזרו הביתה בשלום.״

האירוע הטראגי החל אמש בשעות הערב המאוחרות עם הסתבכות המבצע, במהלכו התפתחו חלופי אש בין כוח צה"ל למחבלים בתוך שטח רצועת עזה.

בהודעה של הזרוע הצבאית של חמאס נאמר: "כוח צה"ל חדר לרצועה ברכב אזרחי לעומק של 3 ק"מ מזרחית לח'אן יונס והגיע עד מסגד אסמאעיל אבו שנב שם חיסל את נור אלברכה הבכיר בעז אדין אלקסאם. הכוח נחשף ובעת שניסה להחלץ החלו חילופי יריות שלוו בחיפוי אווירי ישראלי."

הערכות בטחונית הלילה בקריה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו הקדים את חזרתו הלילה מפריז לישראל ושר הביטחון אביגדור ליברמן קיים הערכת מצב בטחונית בקריה בתל אביב, עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ ועם בכירים נוספים במערכת הביטחון.

במקביל, נשמעו אזעקות צבע אדום בעוטף עזה, וזוהו עשרה שיגורים לשטח הארץ. לוחמי כיפת ברזל ירטו שני שיגורים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
זה שנהרגו עזתים לא מנחם על מות ה אלוף.
יפה יוסף | 12-11-2018 10:06
2
הקצין מזכיר את החשמונאים הגיבורים. הי"ד.
יפתח | 12-11-2018 10:23
רק המקום יכול לנחם את המשפחה הכאובה
גם אם הוא לא יהודי?
רות | 12-11-2018 22:30
גם אם הוא לא יהודי?
3
מותר
סופי | 12-11-2018 10:39
איריס גפנית בוודאי שמותר להכניס סחורה איך הם יחיו? ואי אפשר להרוג את כולם אפשר להרוג את ההנהגה ורק אותם
4
גיבור? טיפש! הסכים להיכנס לגוב האריות במקום
נפתלי | 12-11-2018 11:11
שיפציצו מהאוויר. קוראים לו גיבור כדי שיהיו עוד טפשים שיסכימו להיכנס לעזה כדי שחלילה לא יהרגו חפים מפשע
יאללה סתום סתום, בטח שהוא גיבור, ובזכותו אתה
משה | 21-11-2018 0:00
חי וממשיך לחיות
מי שלא מבין שלא יכתוב
סתם אחת | 12-11-2018 15:39
אם אתה היית פחות טיפש , היית מבין שיש דברים שלא ניתן לעשות מהאויר. לקרוא לקצין מוערך שעשה עבודת קודש בכינוי טיפש זה חילול הקודש. יהי זכרו ברוך. והחלמה מהירה לקצין הפצוע
5
ליחידת קומנדו
דרוזי מדליה.עם ראש מ | 12-11-2018 14:09
מצער שאבדתם לוחם אמיץ.מלח הארץ.ומצער יותר עד כמה אנחנו נשאר שפוטים לחמאס.אני משתתף בצער המשפחה.ומאחל החלמה מהירה ללוחם.מחר ישכחו את מות הקצין ויחזרו לשגרה בדרום ובארץ.תתעררו ליברמן וביבי לפני שזה יהיה מאוחר.פשוט בושה שאתם מוליכים אותנו שולל.תתעוררו.
גדוד 202
יצחק אלחטיב | 13-11-2018 16:28
يلله يرحميك مثواك يلجنه ينشيلله
6
משתתף בצער המשפחה
אלי | 12-11-2018 15:48
כיצד,כיצד אזרחים ישראלים מעזים לדבר על ראש הממשלה בזמן ששכלנו חייל בכיר כל כך עד כמה השנאה כלפי ראש הממשלה קיימת בכם תתביישו לכם שאתם מבקרים אותו בצורה כזאת,מה שכן חייב להעביר עונש מוות למחבלים שלמשלחים שלהם לא תיהיה אופציה להתמקח כלל על שחרורם. כואב הלב שחייל כזה הלך.
7
צוללות
אלי | 13-11-2018 22:09
מה הויכוח העקר הזה לכם? המשטרה חקרה ובדקה ומה לעשות.. לא מצאה כלום בראש בממשלה. וזאת משטרה שמחפשת אותו בנרות כידוע. הוציאה עשרות מליוני שח על נסיכות ליול לחקירת עדים. כאשר בפרשת רצח תאיר היא חקרה קמת על מנת לחסוך בהוצאות.