אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יהודה פרומן: יש אנשים שצריכים להשרף בגהנום מהזקן

בתגובה על כך שהרב מרדכי אלון כובד בעליית עשרת הדברות בבית הכנסת בקטמון, יוצא הערב הרב יהודה פרומן בהתקפה חריפה על המתפללים שלא מחו נגד העוול שבדבר. "היו די הרבה טפשים שלחצו לו יד ועודדו אותו. אנשים שלא מבינים שכל פוגע הוא סוג של דר' ג'קיל ומיסטר הייד."

הרב יהודה פרומן: יש אנשים שצריכים להשרף בגהנום מהזקן
  הרב יהודה פרומן (פייסבוק)

"בגהינום, יש אנשים שיתחילו לשרוף אותם מהזקן." כך כתב הערב (ג') הרב יהודה פרומן בקיר הפייסבוק שלו על הרב אלון.

"מוטי אלון ביקר השבוע בשטיבלך בקטמון." מסביר הרב פרומן את ההתקפה ומוסיף "היו די הרבה טפשים שלחצו לו יד ועודדו אותו. שלא לדבר על תלמידיו השוטים. אנשים שלא מבינים שכל פוגע הוא סוג של דר' ג'קיל ומסטר הייד. שאף אחד לא הולך עם שלט: אני פוגע מינית."

את השיא רואה הרב פרומן בכך ש"הגבאי נתן לו לעלות בעשרת הדברות. אף אחד לא מחה."

"על פי הסטטיסטיקה, אחד מתוך כל 6 מתפללים בשטיבלך נפגע מינית. אני יכול לתאר לעצמי מה אותם נפגעים חשו, כשהם ראו את תגובת הציבור החשוך." כותב הרב פרומן ומסכם "האם יש סיכוי שהציבור הזה יגיע אי פעם לרמת התפתחות מוסרית סבירה?"

תמימות לגבי פורום תקנה

בעקבות תגובות שאמרו לו כי הרב אלון עדיין בגדר חשוד ולא הורשע עדיין הגיב הרב: "ראשית, צריך לדעת, שאף אחד לא מתלונן אם הדברים לא קרו. מדובר בתלונה מבזה, שהמתלונן משלם עליה מחירים מטורפים. למה שיעשה את זה? שום דבר לא יכול להסביר את התלונה, מלבד הטראומה של המתלוננים."

"נקודה שנייה", כותב הרב פרומן, " יש בכם תמימות יתר לגבי פורום תקנה. מדובר בפורום שרואה את עיקר תפקידו ב"לסגור את הדברים בשקט". ברוב המקרים הוא מצליח בכך, וכך מונע שערוריות במגזר."

"המקרה של אלון הוא המקרה היחיד שהפורום לא הצליח לטייח ולהסתיר, ולא הייתה לו שום ברירה אלא לפעול כפי שפעל."

בהמשך כותב הרב פרומן, כי גם המשפט הוא לא קנה מידה להוכחת אשמה או חפות של אדם במקרי אונס: "הסטטיסטיקה מדברת על אחד מתוך 100 אנסים שבסופו של התהליך מורשע במשפט"

"רק לעבור את המכשול של המשטרה זה כבר הישג. אחר כך צריך עוד לעבור את המכשול של הפרקליטות, שאינה מגישה כתב אישום אלא אם כן הוא בטוחה בהצלחת התביעה".

את הסיבה לכתיבת הדברים נגד הרב אלון הסביר יותר מאוחר הרב פרומן במילים: "חבר'ה, כולכם חמודים, אבל בסופו של דבר השאלה היא האם אנחנו רוצים לעצום עיניים או לא."

"אני רק תהיתי אם יש איזשהו סיכוי שהציבור שלנו יפתח אי פעם יכולת להסתכל למציאות בעיניים. לצערי, אני מאד מפקפק בכך!"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו