שריפת ענק בקליפורניה: לפחות 9 נהרגו בלהבות

שריפות ענק השתוללו ברחבי קליפורניה והובילו למותם של לפחות תשעה בני אדם ולהרס רב בשטח: מעל 150 בני אדם פונו מבתיהם ועיירות שלמות נחרבו. הנשיא טראמפ טען כי מדובר בהתנהלות לקויה של שירותי היערנות

שריפת ענק בקליפורניה: לפחות 9 נהרגו בלהבות
  השריות בקליפורניה (צילום: עמוד הטוויטר של עיתון LA Times)

ארה"ב בוערת: שריפות ענק השתוללו הבוקר (שבת) ברחבי קליפורניה והובילו למותם של לפחות תשעה בני אדם. הרשויות במדינה מסרו כי יותר מ-150 אלף בני אדם פונו עד כה בגל שריפות ענק שפרצו בכל רחבי המדינה, והרס רב נצפה בשטח.

עיקר הנזק נרשם בשלושה מוקדים עיקריים: שריפה בעיירה פרדייס הובילה לחורבן של כל העיר וללפחות חמישה בני אדם שנהרגו לאחר שנלכדו בלהבות, ושריפה נוספת בעיר מליבו הובילה את הרשויות להורות על פינוי עיר החוף שבה גרים כ-13 אלף בני אדם. במקביל, כ-75 אלף אנשים פונו מבתיהם בשריפה שפרצה בצפון המדינה והתפשטה לדרום. חלק מהמבנים שפונו היו בעיר "ת'אוזנד אוקס", בה התרחש אירוע הירי הקטלני ביום חמישי האחרון".

על פי ההערכות, כ-6,700 מבנים נחרבו- מרביתם בתי מגורים. הנזק נחשב לקיצוני בהיסטוריה של המדינה, על אף מספר השריפות הרב שנצפו במדינה בעקבות שילוב הרסני של רוחות חזקות, אחוזי לחות נמוכים וצמחייה יבשה. בין השאר גם נהרסו אתרי צילום של סדרות טלוויזיה, כשאתר הצילום העיקרי שנהרס היה של סדרת הדרמה "ווסטוורלד" המשודרת בארה"ב בערוץ HBO.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס לנושא בטוויטר והאשים את שירותי היערנות והכיבוי במדינה. "אין שום סיבה לשריפות הקטלניות האלה מלבד התנהלות עלובה של אחראי היערות" אמר. "מיליארדי דולר ניתנים כל שנה, וכל כך הרבה אנשים נהרגו. הכל בגלל חוסר הטיפול ביערות. תקנו זאת עכשיו, או שלא תקבלו עוד מימון פדרלי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע