"לא מצאה פגם": אמיר ירון מונה לנגיד בנק ישראל

ועדת גולדברג אישרה סופית את מינויו של פרופ' אמיר ירון לתפקיד נגיד בנק ישראל: "לא נמצא פגם בבחירתו". ראש הממשלה ושר האוצר יביאו את מינויו לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב

"לא מצאה פגם": אמיר ירון מונה לנגיד בנק ישראל
  ירון (צילום: מתוך אתר אוניברסיטת וורטון)

ועדת גולדברג אישרה סופית את מינויו של פרופ' אמיר ירון לתפקיד נגיד בנק ישראל. ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון  יביאו את מינויו לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה ביום ראשון.

לצורך בדיקת הנושאים שבתחום סמכותה פרסמה הוועדה בראשות השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג  הודעה לציבור לפיה מוזמן כל אדם שבידיו עובדות העשויות, לדעתו, לסייע לבדיקת הוועדה, לפנות אליה לכתובת שנמסרה. הודעה זו הביאה לשתי השגות על המינוי, שאין עניינן בטוהר המידות. כן קיבלה הוועדה את תשובותיו של פרופ' ירון לשאלון שהכינה ואת קורות חייו, ובנוסף הופיע המועמד בפני הוועדה והשיב לשאלותיה.

לצורך גיבוש עמדתה זימנה הוועדה גם את ד"ר קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל היוצאת, ושמעה את דבריה. גם מכתבו של ראש הממשלה אל יושב ראש הוועדה בו פירט את דבריו לגבי המועמד, היה לנגד עיניה של הוועדה.

לאחר בדיקת כל המידע החליטה הוועדה כי לא מצאה פגם בפרופ' אמיר ירון מבחינת טוהר מידותיו וגם לא מצאה פגם מבחינת טוהר המידות שבשיקולים שעמדו בבסיס ההמלצה למנותו לנגיד בנק ישראל, והודיע לבסוף על כך לנתניהו.

מכריזים על ירון לנגיד הבא (וידאו: עומר מירון, לע"מ סאונד: בן פרץ, לע"מ)

ירון, בן 54, התגורר עד היום בארה"ב, שם עבד בין היתר כפרופסור למימון באוניברסיטת פנסילבניה (וורטון). בעל תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב ודוקטורט מאוניברסיטת שיקגו.

ביולי האחרון הודיעה הנגידה הנוכחית, קרנית פלוג כי תסיים את תפקידה ב-12 בנובמבר 2018, זאת בתום חמש שנים מאז נכנסה לתפקיד בשנת 2013, לאחר שהחליפה את סטנלי פישר. מאז הודעה ראיינו נתניהו וכחלון מספר מועמדים לתפקיד בהם פרופ' בן ציון זילברפרב, פרופ' אפרים צדקה ופרופ' מריו בלכר, עליהם גבר ירון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע