הסטודנטיות שנלחמות בחצבת: "החיסונים מצילים חיים, זו עובדה"

התפרצות מחלת החצבת בישראל בתקופה האחרונה גרמה למשרד הבריאות, בצעד בלתי שגרתי, לחפש סטודנטיות בשנה ד' שלומדות סיעוד, כדי להתגייס למבצע מתן החיסונים לציבור ולסייע בהצלת חיים

הסטודנטיות שנלחמות בחצבת: "החיסונים מצילים חיים, זו עובדה"
  צילום: משרד הבריאות

מוקד ההידבקות הגדול ביותר בארץ הוא אזור ירושלים כאשר כ60% מהנדבקים הם באזור ירושלים, קרוב ל800 אנשים מתוך למעלה מ1300 בכל רחבי הארץ.

משרד הבריאות פנה לקמפוס טל במרכז האקדמי לב כדי למצוא סטודנטיות שיגיעו ויסייעו לצוותי החירום. תוך דקות אחדות נרתמו בהתנדבות כ-30 סטודנטיות ונשות צוות המרכז האקדמי לב, ויצאו למוקדי החירום ברחבי העיר. הסטודנטיות ונשות הצוות האקדמי התחלקו לקבוצות ואתמול, היום, מחר ובשבוע הבא יתגברו את הצוותים הרפואיים בירושלים, במתן החיסונים ובשירותים הנלווים.

רזיאלה רפפורט, אחת הסטודנטיות מתארת: "העומס על הצוותים הרפואיים גדול מאוד. אנשים מבינים היום מדוע יש חשיבות גדולה להתחסן ורואים עלייה תלולה במספר המשפחות שבעבר לא הקפידו לתת לילדים את מנות החיסון בגיל שנה ובגיל 6 וכעת מגיעות יחד כדי להתחסן. יש המון עבודה ואני רואה בזה בהחלט שליחות, לתת כתף ולסייע לצוותים, שפועלים לפעמים מ7 בבוקר ועד 7 בערב. האחריות שלנו היא לדאוג להצלת חיים".

מי שהפתיעה את הסטודנטיות ונשות הצוות היא ד"ר שושי גולדברג, האחות הראשית במשרד הבריאות, שהתקשרה כדי להביע את הערכתה לסטודנטיות ולאחר מכן אף הגיעה לפגוש את הסטודנטיות יחד עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

ראש החוג לסיעוד במרכז האקדמי לב ד"ר חיה רז, שנמצאת בעצמה עם הסטודנטיות בשטח אמרה: "החיסונים מצילים חיים, זו עובדה. חשיבות החיסונים גבוהה ביותר ואנחנו שמחים לתת כתף במאבק בחצבת, מחלה שגובה בעולם 145 אלף הרוגים מדי שנה. אסור להיות שאננים. בחוג לסיעוד במרכז האקדמי לב אנחנו מכשירים מדי שנה כמאה אחים ואחיות חדשים שמצטרפים למערכת הבריאות ודואגים לחיים של כולנו. אנו רואים שליחות משמעותית לסייע היכן שצריך אותנו".

צילום תמונות: משרד הבריאות

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
לחסן זו מיומנות הדורשת אחיות מוסמכות מוכשרות
סאאידה סדיק מסארוה | 09-11-2018 6:51
בוקר טוב. חוששת כי הסטודנטיות המחסנות לא עברו את הכשרה הראויה על אופן מתן החיסון. החזקת המזרק והמחט אינה נכונה, הזווית אינה נכונה. אנא תפנו לבקרה במשרד הבריאות. התמונה עם הילד המתחסן בעייתית גם! בעיניי!! אנא לפנות לגורמים הרלוונטים.