"מת כגיבור": סגן מפקד המשטרה בקליפורניה נרצח בטבח

רון הלוס, סגן מפקד המשטרה במחוז ונטורה שבקליפורניה, הוא השוטר שנרצח באירוע הירי במועדון הלילה בעיר ת'אוזנד אוקס. להלוס היה ותק של 29 שנים במשטרה, כשהוא היה אמור לפרוש בסוף החודש הבא

"מת כגיבור": סגן מפקד המשטרה בקליפורניה נרצח
  סגן מפקד המשטרה רון הלוס, שנרצח באירוע הירי בקליפורניה (צילום: עמוד הטוויטר של משטרת ונטורה)

הותר לפרסום: רון הלוס, סגן מפקד המשטרה במחוז ונטורה שבקליפורניה, הוא השוטר שנהרג באירוע הירי שהתרחש היום (חמישי) בעיר ת'אוזנד אוקס. יחד עם הלוס נרצחו עוד 11 אזרחים שהיו במועדון הלילה "בורדרליין" בו הטבח התרחש.

מפקד המשטרה ג'ף דין ספד את מותו של סגנו, ששירת במשטרה ב-29 השנים האחרונות. "רון היה איש של עבודה קשה ומסירות רבה" אמר בדמעות. "הוא תמיד היה מחויב לחלוטין, נתן את כולו לכל משימה, והלילה הוא מת כגיבור כשנכנס אל זירת הירי כדי להציל חיים". עוד סיפר כי הלוס היה אמור לפרוש מתפקידו בסוף חודש דצמבר הקרוב.

דין התייחס גם לטבח עצמו, וטען כי מדובר באסון קשה שמגיע כשארה"ב עוד מזועזעת מהטבח בבית הכנסת בפיטסבורג. "מעולם לא תיארתי לעצמי שאראה דברים כמו אלו מתרחשים במדינה שלי" טען. "היום למדתי שזה לא משנה באיזו קהילה אתה נמצא, וכמה בטוחה היא- זה יכול לקרות בכל מקום".

כזכור, הטבח התרחש במהלך ערב של סטודנטים בקולג' מקומי בעיר הממוקמת 40 ק"מ מלוס אנג'לס. בעיתון "לוס אנג'לס טיימס" דיווחו כי היורה זרק רימוני עשן לתוך המועדון, ואז ירה כ-30 יריות לעבר הנוכחים. מלבד 12 ההרוגים, בין 11 ל-20 אנשים נוספים נפצעו גם באירוע. הפצועים הועברו לבית החולים בלוס אנג'לס, שם זכו לטיפול רפואי.

כוחות המשטרה המקומית הוזעקו למקום, והתפתח קרב יריות, שבמהלכו הלוס נהרג. היורה נמלט מהמקום, אך נורה ונהרג בעצמו לאחר מרדף משטרתי נרחב ברחבי העיר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע