הסערה הבאה? מתמודד דתי גרם למוקי לעזוב את שולחן השיפוט

מתמודד דתי שהגיע לתכנית ''דה פור'' גרם לשופט מוקי לעזוב בכעס את שולחן השיפוט, לאחר שביקש לא לשמוע שירת נשים. מוקי סיפר למתמודד: "סבא רבא שלי היה רב גדול והושמד בשואה"

מתמודד דתי גרם למוקי לעזוב את שולחן השיפוט
  (צילום: מתוך יוטיוב /'דה פור' רשת 13 )

הסערה הבאה על המסך? רונית ארבל, אשת יחסי הציבור המייצגת את מוקי חשפה היום (ד') בכעס אודישן של מתמודד דתי שגרם למוקי לעזוב את שולחן השיפוט בתכנית החדשה של רשת 13 "דה פור" .

בפוסט זועם שכתבה בחשבון הפייסבוק האישי שלה, טענה ארבל כי המתמודד הדתי (שהאודישן שלו ישודר במוצ"ש הקרוב ברשת13)  סירב להסתכל על השופטות דיקלה ומרינה מקסימליאן  ושם אזניות כשמתמודדת אחרות שרו "כי זה לא נאה לו לשמוע שירת נשים".

ארבל החליטה לתקוף בחריפות את מרינה ודיקלה על כך שהן הסכימו לכבד את בקשתו של המתמודד הדתי ואף העבירו אותו לשלב הבא וכתבה: "למה הייתם מצפים ממרינה ודיקלה בתור נשים? כמוני הייתם מצפים שיקומו מהשולחן ויסרבו לשפוט את מי שמזלזל בהן, במינן, באומנותן ובמקצוען .זה לא קרה".

דיקלה ומרינה כבדו את המתמודד (צילום מסך מתוך רשת 13)

מי שכן עזב את שולחן השופטים וסירב לקחת חלק בתהליך השיפוט היה מוקי, שסירב לקבל את בקשותיו של המתמודד. "מוקי סיפר למתמודד על ההיסטוריה המשפחתית שלו: נכד לסבא רבא שהיה רב גדול והושמד עם רוב בני משפחתו בשואה . על כך שהתחנך בביתו על ערכי התרבות היהודית ועל הכבוד הגדול שיש לו ולבני משפחתו למסורת היהודית.

והוסיף כמו שאנחנו מכבדים ולא נוסעים בשבת במאה שערים כך אתה צריך לכבד אותנו, אותן, את המקום אליו הגעת – במת דה פור. על הבמה הזו נשים שרות את אמנותן וכולם כולל כולם מקשיבים להן. בסיום דבריו , כאמור, מוקי קם ועזב את שולחן השופטים" סיפרה ארבל.

במוצש יעלה על במת תוכנית ״דה פור״ (רשת 13) אברהם – מתמודד דתי . הוא יסרב להסתכל על דיקלה ומרינה גם כשהן עפות עליו…

פורסם על ידי ‏‎Ronit Arbel‎‏ ב יום שלישי, 6 בנובמבר 2018

ארבל סיכמה את הפוסט בכעס, כשהיא מפנה את הביקורת כלפי מרינה ודיקלה "אני שואלת אתכן – מה השלב הבא? נשב באוטובוס מאחורנית? אולי אוטובוסים נפרדים? תחנות רדיו/טלויזיה נפרדות ? כניסות נפרדות ? בתי קפה , חנויות , מסעדות לנשים בלבד? כאישה וכאמא לשתי בנות התביישתי לראות אתכן מתבזות ,מתבוססות במיץ של עצמכן.

ומילה טובה לאסתר רדא, שלמרות שאינה שופטת ומנועה מלהביע את דעתה, הוסיפה בסוף האייטם מדם ליבה ובאופן ספונטני ״תודה לך מוקי שאתה שומר עלינו״. נ.ב. אני לא יודעת איך יערכו את הפרק ומה תראו מכל זה אבל זו היתה המציאות באולפן".

מרשת 13 נמסר בתגובה:"לתכנית "דה פור" הגיע מתמודד חרדי, בשל דעותיו ואמונתו הוא נמנע מהאזנה לשירת נשים. האודישן שלו עורר דיון סוער בקרב שופטי "דה פור" ואנחנו מזמינים אתכם לצפות בתכנית שתשודר ב"רשת 13".

מטדי הפקות המייצגים את מרינה נמסר: "מעניין לקרוא טקסט כ"כ לא סובלני שקורא לסובלנות כלפי נשים. סובלנות היא ערך עליון וגורף. גם דרך ארץ, לשון יפה וכבוד הדדי לא מזיקים. אגב, אילו הטקסט לא היה מגיע מרונית ארבל שמנהלת את מוקי ונועד להאדיר אותו היה אפשר להתייחס לזה שלא באופן ציני. מאחלים יום נפלא ומואר לכולנו".

נידר עוז, הדוברת של דיקלה, מסרה: "דיקלה היא אישה שיודעת לקבל ולהכיל כל אדם באשר הוא. בניגוד למוקי, דיקלה לא תלבין את פניו של מתמודד כזה או אחר בפומבי, כי דרך ארץ קודמת לכל ובטח לרייטינג. ובכלל, בתקופה של חברה מפולגת בעלת עצבים חשופים, יפה היה אם כולם היו משכילים לצאת מהקיבעון ולפתוח את הראש לכך שיש המון סוגי אנשים בעולם ולכולנו יש מקום אחד ליד השני, ולא אחד במקום השני".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
16 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
מה אתם רוצים מהם, הפעם הם צודקים.
יניב | 07-11-2018 20:29
מה חרדי עושה בתכנית חילונית ומופיע מול קהל מעורב וחשוף, מה? או זה חרדי משובש, או חילוני מחופש לחרדי.
הוא יותר נכון חוזר בתשובה
. | 09-11-2018 22:51
אבל לך תדע אולי רצה לנסות משהו
2
תכלס אבל מוקי צודק
וו | 07-11-2018 20:52
מה מצפה מי שמגיע לטלוויזיה.. כמו להבדיל חילוני שמגיע לבית המדרש עם התנאים שלו.. הרי יעבטו בו בכל הכח
הוא הגיע וכיבד
ערן | 08-11-2018 9:31
הוא לא דרש שנשים לא ישירו, אלא הוא אישית לא רוצה לשמוע אותן. גם על הגוף שלו אין לו זכות? אם מישהו יגיע לבית כנסת ובמקום להתפלל יסגור את האוזניים שלו, אז תלך ובכח תכריח אותו להתפלל???
3
תהיו דתיים אל תהיו קופים
קפטן | 07-11-2018 22:15
דת זה דבר יפה אבל עלולה להיות מטורללת, ה' יש אחד ושאף אדם לא יפרש אותו לא משנה כמה חכם הוא בדורתיו... כי הכל הבל הבלים.
4
כל הכבוד למתמודד החרדי.
י | 07-11-2018 23:19
אני אתו
5
למה הוא הגיע לתחרות??
יהודה- מחנך דתי | 07-11-2018 23:22
שילך למועדון חשפנות עם כיסוי עיניים אובר חוכם
6
מעניין . כל חילוני מספר לך שסבא שלו היה רב גד
יעקב | 07-11-2018 23:49
ומכיוון שכך , אותו בור ועם הארץ שמבין ביהדות אפס , מנסה לכפות את חייו הבוהמיים על יהודי שהמשיך לחיות את אורך החיים היהודי של סבו.
7
למוקי ואורית
ד צדיק | 07-11-2018 23:51
לא הבנתי מה הבעיה שלכם, לבן אדם יש ערך דתי ומבחינתו אסור לו להאזין לשירת נשים, אין כאן שום עניין שובוניסטי וכל הכבוד לו שהוא שומר על ערכיו, אתם שני נהנתנים בחיים לא הקרבתם שום דבר בשביל האידאולוגיה שלכם[למעט את בתיהם ועצמותיהם של תושבי גוש קטיף ודל]צבועים צדקניים בעלי חשיבה צרת אופקים לכו תחפשו לכם מישהו אחר להטיף לו מוסר
8
מה הוא מחפש שם באמת.. אבל..
רחל | 08-11-2018 0:02
בסד למה הביאו אותו אם לא מתכוונים לקבל אותו בשביל לריב איתו. בקיצור סתם הכל הצגות של רייטינג ומשחקים גם בשנאת החינם שמבעבעת פה בשיל לגרוך עוד אחוז רייטינג עוד כמה שקלים. ובנוסף היחצנית שלו ממש מםגינה בורות מחפירה. אם זה בחירה להבין דברים בצורה עקומה מילא אבל אולי זו קריאת התעוררות לנו כמגזר לפעול ליותר מודעות חיבור.. לדבר על כבוד האדם וסובלנות. לעזור לאנשים לראות את הקשר בין המוסריות שהם כל ך מבקשין למקום שבו הם יוכלו למצוא איתה.
9
יפה אמרה נידר עוז
תחיה ותן לחיות | 08-11-2018 8:53
דרך ארץ קדמה לתורה מחזקת את דבריה
10
קידוש שם שמיים
זהבית | 08-11-2018 9:15
קידוש שם שמיים נעשה בעיקר על ידי שתי הבנות, שספגו עלבון. להציג את דברי ההחכה באופן הזה, מעורר התנגדות ומעליב באופן קשה, בפרט שהבחור יודע שהמקום אינו דתי. יישר כוח לבנות שלא רק קיבלו את דבריו, אלא הניחו את עלבונן בצד ושפטו מקצועית וביושר. רק ללמוד מהן מידות טובות
11
מה הבעיה? הוא לא ביקש מהן לצאת
ליבנה | 08-11-2018 22:09
הוא רק ביקש לא לשמוע אותן
12
החרדים היום מחללים שם שמים..
יניב | 09-11-2018 13:07
הולכים לתכניות לא צנועות.
13
כל הכבוד למתמודד
דוד | 10-11-2018 18:15
קודם כל, ייש לשים דריסת רגל בכל מקום חילוני שמחלל שם שמים על ידי גורם ירא שמים ושומר מצוות. עצם העובדה שהופיע שם מכנים אנשים ללכת בעקבותיו ואולי בעתיד, נשמע רק מוזיקה יהודית ושירים טהורים ולא שירי עגבים. ולדבי שתי השופטות. מבחינתי זה לא מספיק שהן קיבלו את בקששו. עליהן לא להופיע בטלביזיה כלל
14
לא הבנתם כלום...
ישראלי | 10-11-2018 18:54
לכל מגיבי הספסל...התוכנית שבתהליכי גסיסה מתקדמים מחפשת נואשות אייטם שיעלה את נתוני הצפיה...מה יותר טוב מפיברוק פרובקאציה מצוצה מהדימיון...