טראמפ מסכם: "עכשיו זה הזמן להתאחד ולפעול יחד"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סיכם את בחירות האמצע, בהם מפלגתו הצליחה לעלות בסנאט- אך איבדה את הרוב בבית הנבחרים. בדבריו הדגיש את ההישג בסנאט: "עלינו על הציפיות". עוד קרא לדמוקרטים: "עכשיו זה הזמן להתחבר יחד"

טראמפ מסכם: "עכשיו זה הזמן להתאחד ולפעול יחד"
  (צילום: שאטרסטוק)

סיכום הבחירות: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מסכם בשעה זו את בחירות האמצע שנערכו אמש (שלישי) בארה"ב, במהלכם מפלגתו הרפובליקנית הצליחה להגדיל את כוחה בסנאט- אך איבדה את השליטה בבית הנבחרים למפלגה הדמוקרטית. למרות התבוסה בבית הנבחרים, טראמפ נותר אופטימי והעדיף להתמקד בהישג בבית העליון של הקונגרס

צפו בשידור חי מהבית הלבן:

"זה היה יום גדול אתמול" אמר. אתמול בערב הרפובליקנים עשו היסטוריה כשהגדלנו את הרוב שלנו בסנאט, ועדיין עקפנו את הציפיות בנוגע למספר המושבים בבית הנבחרים. עשינו זאת למרות מתקפה מצד תורמים דמוקרטים וסיקור עוין נגדנו ברמה שלא ייאמן. גם חווינו המון פרישות של רפובליקנים מבית הנבחרים, יותר מבכל מערכת בחירות אחרת".

"מתוך 11 המועמדים שתמכנו בהם, תשעה זכו אתמול" הוסיף. "הקמפיין שלנו עצר את 'הגל הכחול' שדיברו עליו, ויכול להיות שהם היו מצליחים יותר בלי הקמפיין שלנו".

"הבחירות הללו ציינו את ההישג הגדול ביותר בסנאט בבחירות אמצע מאז שנת 1962. מאז שנת 1934 היו רק 4 פעמים שבהם מפלגת השלטון הגדילה את מספר המושבים בסנאט. כרגע נראה שעלינו בשלושה מושבים, אולי אפילו ארבעה- זה המון".

"55 סנאטורים רפובליקנים זה שיא בסנאט" התגאה טראמפ. "ב-80 השנים האחרונות מפלגת הנשיא הצליחה להוסיף רק 8 מושבים- שזה בערך מושב אחד לעשור. אם אנחנו הגדלנו את כוחנו ב-2-4 מושבים זה אחוז נכבד".

עוד השווה את הנתונים לבחירות האמצע הקודמות שנערכו באמצע כהונתו השנייה של הנשיא ברק אובמה. לדבריו, "בבחירות ב-2014 הוא איבד שישה מושבים בסנאט, ביניהם המושבים של מדינת מסצ'וסטס הנחשבת למעוז המפלגה. הרפובליקנים עלו הפעם, והאנשים שעשו זאת הם אנשים נהדרים. כמו כן, בבחירות 2014 הדמוקרטים של אובמה איבדו 63 מושבים, בעוד שהפעם רק איבדנו 27 מושבים".

טראמפ הוסיף וטען כי "הבוחרים דחו את הסנאטורים הדמוקרטים בעקבות הדרך שבה ניהלו את המינוי של השופט ברט קבאנו. האופן שבו התנהל המינוי תרם גם הוא לניצחון הרפובליקנים בסנאט, ואולי היה אחד המרכיבים הגדולים. המפלגה הרפובליקנית קיבלה אנרגיה גדולה מהדרך שבה דחו את המינוי של השופט".

"למה שאנחנו מייצגים הייתה חשיבות רבה בקרב הבוחרים. קיבלנו תמיכה רבה, אולי התמיכה הגדולה ביותר בהיסטוריה של המפלגה. יכול להיות שזה שיא, אבל מי יודע. ארה"ב מצליחה יותר מאי פעם". בהמשך בירך את חברי בית הנבחרים החדשים, ואמר כי הוא מקווה "שהדמוקרטים יוכלו לעבוד יחד איתנו בשנים הקרובות כדי לתרום לציבור האמריקני. יש דברים רבים שהדמוקרטים רוצים לקדם יחד איתנו, ואני חושב שיחד נוכל לעשות דברים נהדרים".

עוד ציין כי "עכשיו יש לנו דרך קלה יותר לעבוד יחד. הדמוקרטים יצטרכו לבוא אלינו עם הצעות, ולתכנן הכל יחד. אני לא מסכים איתם על הרבה דברים, אבל אין ספק שהם יודעים לעבוד ולפעול יחד". על האפשרות שהדמוקרטים יקדמו חקירה של הנשיא, "אני תמיד שומע על חקירות. מהרגע שהתחלתי להתמודד הם התחילו לחקור, אבל הם לא מצאו כלום- כי אין כלום. גם אנחנו יכולים לשחק את המשחק הזה- הם גם עשו הרבה דברים בעייתיים, וזה רק יגיע למצב של הלוך ושוב לשנתיים ושום דבר לא יקרה".

הנשיא הזכיר גם את יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, ואמר כי הוא רוצה לפעול בשיתוף פעולה איתה. "אני מעריך את זה שהיא רוצה להביא לאיחוד ולפעולה דו מפלגתית- זה הדבר שאנחנו באמת צריכים לעשות. מה שיקרה זה שהם יגבשו הצעות שיקבלו 100 אחוזי תמיכה דמוקרטית, ואולי גם חצי מהרפובליקנים יתמכו, ואם הדברים טובים זה יעבור ויתרום. אם היינו זוכים גם בבית הנבחרים- זה לא היה קורה".

בסיכום דבריו אמר כי "עכשיו זה הזמן להתחבר יחד, לשים את הפילוג בצד, ולהמשיך את הנס הכלכלי שקורה עכשיו בארה"ב. זה דבר נפלא, מה שקורה עכשיו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע