מערת המכפלה וקבר רחל אינם אתרי מורשת לאומית?!

הממשלה צפויה לאשר היום את רשימת אתרי המורשת הלאומית של ישראל. מערת המכפלה וקבר רחל לא נכללים ברשימה. השר הרשקוביץ דורש דיון נוסף בועדת השרים כדי שהאתרים יוכללו. ח"כ אורי אריאל: "מי שמתכחש לעברו סופו שלא יהיה לא עתיד". זו ממשלת ימין או ממשלת מרצ?

מערת המכפלה וקבר רחל אינם אתרי מורשת לאומית?!
  לא אתר מורשת לאומית? מערת המכפלה. (פלאש90)

ממי נתניהו מפחד?

ועדת השרים לקביעת אתרי המורשת, בראשה עומד ראש הממשלה, צפויה להתכנס הבוקר (ג') ולאשר את רשימת אתרי המורשת, הכוללת עשרה אתרים שיזכו למימון ממשלתי.

במסגרת התוכנית יוקצו בשנים הקרובות מאות מיליוני שקלים מתקציב הממשלה וכספי תרומות, לשיקום ושחזור אתרים בעלי חשיבות היסטורית, יהודית וציונית בישראל.

ברשימת האתרים שנשלחה לשרים לקראת הדיון נעדרים מערת המכפלה וקבר רחל.

יו"ר 'הבית היהודי', שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, חבר וועדת השרים לקביעת אתרי המורשת, שיגר מכתב דחוף למזכיר הממשלה, צבי האוזר, בו הוא דורש כי שני האתרים יתווספו לרשימה.

בין השאר כתב השר הרשקוביץ לשר: "אבקש לחזור על עמדתי כי על הוועדה לקביעת אתרי המורשת לכלול את קבר רחל ומערת המכפלה בתכנית המורשת. אני מודע לעובדה שמקומות אלה נהנים מתקציבי פיתוח ואחזקה ממקורות ממשלתיים אחרים, ולכן מבחינה פונקציונאלית הכללתם ברשימת אתרי המורשת לא תשנה את תקציביהם."

"יחד עם זאת, בהכללתם בתכנית ישנה אמירה, וגרוע מכך, באי הכללתם בתכנית ישנה מבחינה ציבורית אמירה שאין הדעת סובלת. אין צורך להכביר מילים על מקומם הייחודי של שני מקומות אלו במורשת היהודית, וידוע כי מורשתנו מושתתת בראש ובראשונה על אבות האומה ואמותיה. אשר על כן, אבקש להביא עמדתי זאת לדיון בוועדה".

ח״כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי התבטא ביתר חריפות: ״החלטת הממשלה הצפויה היום להשמיט את מערת המכפלה וקבר רחל מרשימת אתרי המורשת הלאומים הינה חסרת תקדים בחומרתה ומצטרפת להחלטות נוספות הפוגעות בהתיישבות ביהודה ושומרון כולה."

"מי שמתכחש לעברו סופו שלא יהיה לא עתיד, ועל השרים להתנגד בחריפות להצעה ולא לאפשר את הפגיעה באתרי המורשת החשובים ביותר לעם ישראל״.

כזכור לפני שבועיים, החליטה הממשלה במשאל שרים להוציא את יהודה ושומרון ממפת הישובים בעדיפות לאומית ולהשאיר את ההחלטה בידיו של השר אהוד ברק.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הצבעתם ביבי? קיבלתם מר"צ!
אבישי | 14-02-2012 18:33