אחרי 56 שנים: נמצאה גופת החייל הנעדר

לאחר עשרות שנים של חיפושים, בצה"ל הודיעו כי מצאו את שרידי גופתו של טייס חיל האוויר, סגן יקיר מרדכי נווה לייפר ז״ל. זאת לאחר 56 שנים בהן נחשב חלל צה״ל שמקום קבורתו אינו נודע

אחרי 56 שנים: נמצאה גופת החייל הנעדר
  חיפושים בכינרת (צילום: יעקב לדרמן\פלאש 90\מתוך אתר חיל האוויר)

ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז, הודיע היום (שלישי) על איתור שרידי גופתו של טייס חיל האוויר, סגן יקיר מרדכי נווה לייפר ז״ל, זאת לאחר 56 שנים בהן נחשב חלל צה״ל שמקום קבורתו אינו נודע ועשרות שנים של חיפושים אחר גופתו.

על פי הודעת צה"ל, ב-25 באוקטובר התגלו שרידי גופתו בין שברי המטוס בכנרת, והם הועברו למכון לרפואה משפטית. שרידיו של יקיר ז״ל נמצאו במהלך מבצע לאיתורו בכנרת בהובלת חיל האוויר ובשיתוף עם אגף כוח האדם, ענף לאיתור נעדרים ויחידות נוספות.

סגן יקיר נווה ז״ל שירת כטייס ומדריך טיסה בחיל האוויר. בשנת 1962 מטוסו התרסק בכנרת במהלך טיסת הדרכה, והוא נהרג יחד עם סמל עודד קוטון ז״ל. גופתו של קוטון אותרה כשנה לאחר התאונה, אולם סגן יקיר נווה ז״ל לא נמצא ומקום קבורתו לא נודע עד היום.

ב-16 באוקטובר 2018 החל מבצע החיפושים ה-12 אחר גופתו בכנרת. חיל האוויר ביצע את החיפושים בעזרת טכנולוגיות חדישות ומתקדמות של חברה הנבחרה על-ידי משרד הביטחון לספק את הציוד הימי הנדרש לשאיבה מקרקעית הכנרת באתר התאונה. לאורך השנים חיל האוויר נמצא בקשר רציף עם המשפחה השכולה, ועדכן אותה בכל שלבי המבצע.

בדובר צה"ל אמרו בעקבות ההודעה כי פרטים על לווייתו יימסרו בהמשך, וכן כי "מאמץ זה הינו חלק ממחויבות ערכית ומוסרית של צה״ל באיתורם של כלל הנעדרים והשבויים, וכלל חללי צה״ל שמקום קבורתם אינו נודע".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אשרי העם שככה לו. אשרי העם שאלו בניו
בני ברקי | 06-11-2018 23:37
אשרי העם שככה לו. אשרי העם שאלו בניו